mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:49:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46705 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #135 : četrtek, 04.09.2008 : 13:56:31 »

Živijo,
ja tudi jaz sem srečala že par takih primerkov na razstavah, ki se derejo ne samo na sodnike, ampak tudi na svoje pse, če niso dobili super ocene. Sramota. Angry Angry Angry

Js razstave jemljem kot neko druženje z ostali lastniki psov in za pridobivanje koristnih informacij. Če pa še kuža dobi kako lepo pohvalo, je pa še toliko bolje. Pač nekateri posamezniki-tako sodniki kot lastniki pa jemljejo vso stvar smrtno resno, preveč tekmovalno.
Moj glavni razlog zakaj sem hotela imeti psa, je bila dobra družba, zabava pa obilo crklanja.  Grin To mi odlično uspeva. sem pa med vsem časom od kar imam Baskio spoznala še več čudovitih način, kako preživeti čas s psom. Cheesy Wink

Ja, mladički bodo enkrat pozimi. Cheesy Cheesy Cheesy Zelo bom vesela vsakega obiska in še ekstra crklanja malih bizgecev.  Tongue Tako, da sta oba z Alešom lepo vabljena.
Malo me je strah, ampak po drugi strani pa komaj čakam. Huh Upam, da bom v redu pomožna mama.
Pri izbiri samčka upam, da mi bo pomagala Sandra. Svetuje mi, da za prvo paritev ne grem nekam daleč.

Za barvo pa mi je po eni strani vseeno, samo da bodo zdravi. Čeprav se mogoče malo nagibam sable in k blue merle. Verjetno bo ena izmed kepic ostala doma in bi mogoče ravno iz tega razloga rada še kakšno drugo barvo. Če bojo pa tricolorji pa nič hudega, smo jih že vajeni. Tudi mucke so tricolor. Važno mi je, da bodo šli v dobre roke.

Ja,Denverja pa mislim, da smo si ga kar vsi želeli domov vzet. Ampak na žalost imam js podobne probleme kot ti. Angry Sad Sad Ja, lepo je v naši domovini biti mlad, bi se lahko reklo. Angry Angry Angry Lips Sealed
Upam, da bom kdaj na svojem. In z velikim vrtom. Mami mi že itak grozi, da me bo enim osamljenemu kmetu prodala, da bom lahko imela živali kolikor hočem. Angry Roll Eyes Tongue

Bi te pa vprašala, če imaš mogoče kak nasvet za kakšno dobro literaturo,kjer bi lahko izvedela kolikor se da o celotnem procesu-od parjenja do kotitve pa še delu z mladički? Pa mogoče,če še veš za kakšno dobro knjigo o šeltijih? Ali pa kdo drug na forumu? Huh Shocked

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #136 : četrtek, 04.09.2008 : 19:46:28 »

Imam nekaj knjig o seltijih, pa tudi eno o vzreji. Vse v anglescini seveda. Ce bi te zanimalo ti z veseljem posodim. Smiley lp
Logiran

rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #137 : petek, 05.09.2008 : 08:40:25 »

Kaja: lahko očitno pričakujemo nov up v agilityju? Smiley Dajmo kaja opogumi se no!
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #138 : petek, 05.09.2008 : 10:28:48 »

Imam nekaj knjig o seltijih, pa tudi eno o vzreji. Vse v anglescini seveda. Ce bi te zanimalo ti z veseljem posodim. Smiley lp

Hej, to bi bilo super. Ful prijazno od tebe. Smiley
Js bi sicer rada kupila kakšno dobro knjigo o šeltijih, tako da jo imam takoj pri roki.
Ampak ker vem, da me verjetno v tem primeru čaka nakup preko neta pa to še nisem nikoli počela in sem malo skeptična ter ne vem, kako dolgo se čaka, bom zaenkrat res ful vesela tvoje ponudbe.

Kaja: lahko očitno pričakujemo nov up v agilityju? Smiley Dajmo kaja opogumi se no!

Rapgirl, ti si že dolgo v agilityju?

Lep pozdrav

Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #139 : petek, 05.09.2008 : 11:42:35 »

Basika jaz agility treninram že dobra 4 leta. Občudujem pa ga dlje časa. Wink Zakaj te to zanima?

Sicer pa so men Šeltiji ful dobri (ne samo zaradi agilityja), vendar za moj okus malo preglasni v stanovanjih (kar se mojih inf. tiče). Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #140 : petek, 05.09.2008 : 14:00:13 »

Zaenkrat ne bo novih upov, ker me trije doma polno zaposlujejo. Bo pa enkrat pravi cas...ce sem cakala 6 let, bom pa se malo. Wink

Baskia, prides kaj v nas konec? Ali pa mogoce cez 14 dni na mariborsko razstavo? lp
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #141 : petek, 05.09.2008 : 19:37:48 »

Hej,
Rapgirl js sm še dojenček na pasjem področju pa me bolj kot ne zanimajo izkušnje še drugih. Sej veš-čim več informacij, samo ne preveč.

Ja, šeltiji so res kul, za stanovanje pa res mogoče malo preglasni.  Lips Sealed Ampak moram reč, da so to posamezni primerki. Moja recimo je ful glasna, sem pa srečala lastnike šeltijev, ki s tem sploh nimajo problemov. Pač taki čuvaji so, kr tk neki brezveze se pa ne derejo. Naša se dere nad sosedovimi mačkami, ko gre mimo hiše kak njen pasji prijatelj in pa ko pride poštar. Grin Zdej ko je malo k pameti prišla je omejila svoje lajanje. Včasih so pa bili dnevi pasjih operet.

Aja, se še pa ful rada dere, ko jo učiš kaj. Včasih se vprašam, če sploh sliši povelje. Je pa zelo hitro učljiva. Zelo hitro pogrunta,kaj hočeš od nje. Shocked

No, če so ti všeč, ampak te skrbi samo lajanje, obstaja polno trikov za utišat psa. Kakega kužata imaš pa ti?

Kaja, ja mislim, da bom šla v Maribor na razstavo, samo še ne vem, kateri dan. Roll Eyes Drugače pa v Trbovljah nisem dostikrat, ampak za pse pr meni ni nič problem. Wink

Lep pozdrav Cheesy
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #142 : petek, 05.09.2008 : 20:27:14 »

Jaz imam zlato prinašalko in pa shih tzuja (ki je bolj od mami). V MB pridem jaz v sobto na razstavo. Wink Upam da se kaj vidimo in spoznam tvojo žverco. Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #143 : sobota, 06.09.2008 : 06:35:55 »

Baskia, jaz bom na razstavi samo v soboto, tako, da ce prides, lahko takrat dobis knjige. Smiley
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #144 : sobota, 06.09.2008 : 19:03:14 »

Hej, no potem se pa vidimo v soboto Cheesy Cheesy Cheesy
Kaj bosta bizgece zraven pripeljale?
Da se malo počohamo... Wink

Lep pozdrav
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #145 : sobota, 06.09.2008 : 20:00:16 »

Jaz pridem brez psov. Ker je baje v MB vedno gužva. Wink Upam, da se vseeno vidimo. Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #146 : nedelja, 07.09.2008 : 08:36:24 »

Tudi moji psi bodo pocakali doma. Se vidimo. Smiley
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #147 : nedelja, 07.09.2008 : 11:41:16 »

Baskia, čisto slučajno sem "zalutala" v to temo - glede paritve itd. ti priporočam knjigico MOJA PSIČKA, Samo Pitamic & Iztok Valentinčič. Meni je bila ta pred petimi leti "alfa&omega" in ne boš verjela, spet jo imam v rokah Wink

Od znanke in Amerike sem imela sposojeno še eno, ki je bila razdelana po dnevih, tednih kaj se dogaja, kako je dan kritičen, kakšne so lahko nezgode, na kaj bodi pozoren, ... same "grozljivke, bolje da je ne bi imela...  Angry

Pa še glede razstav - enkrat davno nazaj, mi je znan in priznan SLO sodnik na eni razstavi rekel, in bolje, da bi bil tiho, ker ga tako in tako nisem nič vprašala: "Hja, saj psička je lepa, a nekaj vrhunskega nikoli ne bo..." Čez par mesecev je v Parizu postala Evropska prvakinja, pa da ne omenjam njenih nadaljnjih uspehov... Grin Vzemi razstave kot si napisala, za druženje in uživanje Wink
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #148 : nedelja, 07.09.2008 : 21:17:43 »

Živijo,
hvala za nasvet. Vse ste ful prijazne in upam, da se res vidimo v Mb. Smiley

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #149 : nedelja, 21.09.2008 : 13:03:41 »

Baskia, si bila v Mariboru? Sem gledala, ce te bom kje vidila, pa ni bilo srece.  Smiley lp
Logiran

Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines