mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 02:47:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46582 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : sreda, 08.01.2003 : 16:47:23 »

Na strani, ki mi jo je dala Nati sem našla tudi tole: http://hem.passagen.se/klolsson/sheltie/kim13.htm

Mogoče odkrivam toplo vodo in to lastniki collijev že veste, če pa ne, pa naj vam bo ta stran v pomoč. lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : nedelja, 20.04.2003 : 14:19:28 »

Da tema ne bo čist umrla... Cry

http://www.imagestation.com/picture/sraid60/p109e5b4d537f58c3b23cf3b1b298f85d/fc4f14d4.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Zala
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #17 : nedelja, 20.04.2003 : 14:26:20 »

Ziher ne bo!! Sam več ljudi mora videt slikco!!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : sreda, 23.04.2003 : 15:24:30 »

Šeltiji so res precej glasni, so čuvaji in po mojem mnenju kljub svoji majhnosti niso primerni za v blok k ljudem, ki so preveč zaposleni. Sosedi jih ne bi imeli ravno radi.
V Sloveniji je bilo pred leti nekaj legel, zdaj že nekaj časa ne. Tudi na razstavah pri nas so bolj slabo zastopani. Poznam tri šeltije, le dva od njih prideta tudi na kakšno razstavo. Vzreditelji so predvsem v tujini, imaš že na prvi strani linke od Nati. lp

Še ena lepa trikolorka, Aquina mamica Njoerd
http://www.imagestation.com/picture/sraid60/pf1a63af0848b3a0e40fd1dee139be22e/fc498e7c.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #19 : sreda, 23.04.2003 : 20:21:59 »

Uf, tale je pa čudovita!!!!
Če bi se odločala za ''manjšega'' psa bi v ožji izbor sigurno prišel sheltie!!!  Grin
Logiran
RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #20 : petek, 04.07.2003 : 07:15:42 »

Lep pozdrav vsem oboževalcem/oboževalkam šeltijev!  Kiss

Menim, da je po nekajmesečnem predahu že kar čas, da zopet nekaj rečemo o tej razmeroma nepoznani in redki pasmi v Sloveniji.

Moram reči, da sem sama, upoštevajoč mnoga odsvetovanja o nakupu ter upoštevajoč vse negativne zgodbice, ki krožijo o tej pasmi, prijetno presenečena in zelo, zelo zadovoljna nad vsaj enim izmed njenih predstavnikov.

Torej, če ima kdo od vas doma šeltija oz. je oboževalec te pasme ali pa si ga v bližnji prihodnosti namerava kupiti, bom vesela vsakega klepeta.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : petek, 04.07.2003 : 13:06:08 »

Rona, se odlocas za nakup ali ze imas seltija doma? Jaz osebno se nisem premislila glede pasme, se vedno se mi zdijo izredno zanimivi psi, vendar bom zaenkrat vzela drugacnega psa. Me pa zanima kaksne so te negativne zgodbice? Kuza je inteligenten, ucljiv, zaradi majhnosti zelo prakticen Grin in prijetnega videza. Vzreditelji (oz. lastniki) s katerimi sem se vedno v kontaktu pravijo, da je to izreden pes, zelo prilagodljiv in nevsiljiv do ljudi in drugih zivali. Ce je pravilno vzgojen tudi ni bevskac, ceprav se vedno cuvaj. Malo tezav povzroca dlaka, ki potrebuje redno nego, ker drugace precej odpada.
Ne vem, ce si se kaj pozanimala glede bolezni pri pasmi, lahko pa ti najdem nekaj linkov na to temo. Predvsem je dobro (oz. nujno), da so starsi mladicev testirani za ocesne bolezni (CEA, PRA), svetujejo tudi slikanje kolkov (Nemci) in pa preizkus znacaja. Dovolj je tudi, da imata starsa opravljen kateri od izpitov (spremljevalec, agility...). V vsakem primeru je najslabsa in nezazelena karakterna lastnost plasnost!
Dva psa "moje" vzrediteljice opravljata svoje delo v domu ostarelih in otroskih vrtcih, eden pa tekmuje v agilityju. Lastnica pravi, da le pes, ki dela lahko popolnoma razvije svojo osebnost (jo citiram)!
No, toliko od mene Cheesy
Oglasi se se kaj, da malo pocvekamo! lp
Logiran

Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #22 : nedelja, 06.07.2003 : 19:31:13 »

Kaja, a potem tvoj naslednji kuža ne bo sheltie?

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #23 : nedelja, 06.07.2003 : 20:35:49 »

Tara, trenutno sem se v dilemi glede pasme Huh

Pa se nekaj slikic 2 dni starih blue merlov Cheesy
http://www.imagestation.com/picture/sraid68/p92baad523899ad150bebf46234027add/fbbf21e9.jpg

http://www.imagestation.com/picture/sraid68/p5dd13ee635f88fcf60e55a2ddacaf736/fbbf22b8.jpg

http://www.imagestation.com/picture/sraid68/p4f54e6bf300a7beee94a156aa3675475/fbbf239c.jpg

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #24 : ponedeljek, 07.07.2003 : 13:13:17 »

Lep pozdrav,

Ali niso te stručke simpatične? Bi jih bilo prav zanimivo videti še pri petih, šestih tednih.

Doma imam pet mesecev starega šeltija z imenom In. Je ful simpatičen in sem, glede na številne kritike čez to pasmo v povezavi s plašnostjo, izredno zadovoljna z njim. Je namreč zelo pogumen, ga vse zanima in zelo rad raziskuje. So pa to, po mojih dosedanjih izkušnjah, zelo občutljivi in dojemljivi psi.

Mislim, da je pri odločitvi za to pasmo (predvsem zaradi socializacije, ki je pomemben temelj za neplašnost) zelo pomemben izbor dobrega vzreditelja, kar pa nikakor ni lahko, saj praktično v zadnjih letih legel šeltijev v Sloveniji ni bilo. Po mladička je treba je iti v tujino, kjer pa so problem zopet čakalne vrste, ki se lahko sučejo tudi tam do tri leta. Predvsem Čehi in Belgijci imajo dobre šeltije.

Se strinjam, da je zelo priporočljivo, da imajo mladički (tudi starši) pregledane oči, glede kolčne dispalzije pa glede na velikost menim, da ne bi smelo biti večjih problemov.

Logiran
yo
gost
« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.07.2003 : 13:33:34 »


Citat

sm slišala da šetliji veliko lajajo...


No, jaz sicer nisem lastnica sheltija, imam pa doma njegovega vecjega sorodnika, dolgodlakega skotskega ovcarja. Tudi zanje naj bi veljalo isto kot za seltije - prevec lajanja. Pa je res tako, da je vse odvisno od vzgoje. Moj Thor namrec ne laja oz. ce se mu da, laja na povelje (z veliko tezavo, pa se to, samo kratko jamranje), glasen je le, ce mu odplavam na drugi brek reke, pa ga zagrabi panika (ne mara vode namrec).

Kar se tice plasnosti je tako: cimvec spoznavanja razl. situacij, krajev, ljudi in zivali. Tako collie-ji kot sheltiji so (v vecini) zelo previdna bitjeca, tudi rahlo bojeca v novih okoliscinah. Ampak s potrpezljivostjo se tudi to da prebroditi brez vecjih tezav.

Lp, Yo
Logiran
yo
gost
« Odgovor #26 : ponedeljek, 07.07.2003 : 13:35:18 »

Citat

Men je tale bolj IN - lepse izrazena belina - ovratnik.
Ostalo pa sem ti poslala na mail  Wink

Lp, Yo

[slika v citatu spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #27 : ponedeljek, 14.07.2003 : 10:45:07 »


Citat

Hvala. Kar nekaj informacij sem že našla na internetu, pa knjigo sem si nabavila, tako, da zdaj iščem predvsem ljudi, ki bi mi znali povedati kako je s pasmo v tujini. Bom mogoče celo poklicala gospo, ki si jo omenila. lp


Katero knjigo si si pa kupila? A v Sloveniji???
Nikar Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #28 : ponedeljek, 14.07.2003 : 14:27:35 »

No, pa sem le prilezla nazaj do seltijev. Torej kepice se po vrstnem redu imenujejo Berlioz (fantek), Bergamotte (puncka) ter Basilica (puncka). Imajo se bratca trikolorja Bogomirja
http://www.imagestation.com/picture/sraid69/p0db29b1c2e842b9556dee10f007bfd1a/fbad2d73.jpg

Seveda slike se sledijo... Zdaj so stari komaj 10 dni (skotili so se 4. julija, takrat ko sem jaz se veselo gobcala, da ne bom vzela seltija, potem pa naslednji dan pridejo slike in sem si spet premislila Cheesy)! Njihova mamica pa je trikolorka Njoerd, na sliki malce vise!

Rona, kaksne barve je tvoj selti in od kod prihaja! Displazija pri seltijih se ni pretirano razsirjena, ampak vseeno vsi vzreditelji, ki sem jih kontaktirala, svoje pse slikajo. S cakalno vrsto je pa tako: nekateri imajo res veliko psov ze vnaprej rezerviranih (recimo gospa Langer Silvershadow shelties ima rezerviranih 5 blue merle psick, pa ce racunas, da je v vsakem leglu le ena ali pa nobene, bi cakala zelo dolgo). Basilica in Bergamotte sta cisti slucaj, obe sta bili rezervirani ze pol leta prej, vendar se je vzrediteljica premislila. Jaz drugace "cakam" na psicko iz njenega spomladanskega legla, vendar zdaj cvikam na te dve lepoticki. Pri 8 tednih ko bosta obe testirani za ocesne bolezni bom vedela 100 %. Do takrat pa lahko cakam.....

Nikar, tista z mojega konca, kajne? Dve knjigi sem kupila v Ljubljani, eno na evropski razstavi, drugo pa na svetovni. Tam je bilo knjig kolikor hoces.

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran

RONA
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #29 : ponedeljek, 14.07.2003 : 14:58:40 »

Zdravo Kaja,

Moj šelti prihaja iz Češke iz psarne Z Dablovy Studanky in je sobojevo bele barve.

Če te bo kdaj pot zanesla na agility tekmo in boš videla okoli kobacati "lisičko", no to bo po vsej verjetnosti moj In.

Kaja, odločila oz. odločaš se za nakup šeltija. Ali imaš namen z njim tekmovati v agilityju?

lp Rona, Roni in Ini.

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines