mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:23:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Šetlandski ovčar  (Prebrano 46700 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #180 : četrtek, 30.10.2008 : 14:41:59 »

Nosek naše Baski je že v boljšem stanju.
Na srečo ne gre za nobeno bolezen, ampak je verjetno res kriv ježek. Ti, ti packun mali. Grin Grin Grin

In iščemo Kajo...

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #181 : četrtek, 30.10.2008 : 21:25:07 »

Me veseli, da je Baskia bolje.  Smiley

Pa se obljubljene slike....

http://www.moj-album.com/uredi/baguette/14041811/
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #182 : četrtek, 30.10.2008 : 21:59:26 »

Ja, meni je tudi tak kamen padel od srca, ko sem zvedla, da bo vse OK.

In ti si bila na obisku v raju...kak noro!

Kaj je bilo največ blue-merlov ali si pač bila najbolj skoncentrirana na njih. Wink Wink

Je pa zanimivo, da je bilo tudi kar nekaj bi-bluejev pa črno-belih.

No, sej to so bili samo prvi vtisi, sem samo enkrat pogledala. Si bom jutri več časa vzela.

Kaja, kdaj pa boš imela kaj časa? Bi prišli z Baskio malo čez hrib? Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Lep pozdrav


Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #183 : nedelja, 02.11.2008 : 22:00:23 »

Aaa kakšne slikce Smiley  Pa ti mali dolgi noski.  Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #184 : nedelja, 02.11.2008 : 22:07:57 »

kaja veš kaj jaz bom pa tebe prišla in te bom pretepla!! Grin Wink
Tak lušter mi delaš tukaj s temi slikicami. Tale je pa no. 1 zame: Kiss Kiss

In no. 2


Več pa itak nebi..
Pri teh dveh je barva  Kiss Taki so mi najbolj všeč.. šekasti Kiss

Logiran
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #185 : ponedeljek, 03.11.2008 : 08:55:44 »

Ob branju vseh te postov sem se odločila, da se tudi jaz oglasim. Sem ponosna lastnica 6-mesecev stare Shetlandske ovčarke Demi, ki je (če se seveda nisem zmotila) sestrica oziroma polsestrica Baskie Smiley (lepe slike mimogrede, imaš izredno čedno psičko Wink)
Tudi sama se imam namen ukvarjati z agilityjem, na kar bova počakali še šest mesecev, da se Demi razvije, potem pa se morda srečamo na kaki tekmi. Demi je pravi vražiček, hiperaktivka na kvadrat in že vidim kakšen užitek bo to zanjo Smiley.
Tisti pa, ki bi imeli Sheltie-ja in o tem še premišljujete- ta pasma je resnično čudovita. Imam že drugo predstavnico te pasme in čeprav sta si karakterno izredno različne, lahko potegnem par vzporednic, ki so jima skupne- psički so nežni, zvesti, izredno inteligentni in nagajivi (in to mislim v pozitivnem smislu, nasmejem se vsak dan). Tistemu, ki se odloči zanje definitivno ne bo žal.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #186 : ponedeljek, 03.11.2008 : 15:36:55 »

baskia, najvec je bilo psov sable barve, potem bluejev in najmanj (vsaj zdi se mi da jih je bilo malo) trikolorjev. Je pa seveda res, da sem oprezala predvsem za blueji. Wink
Res se morava zmenit za en obisk, ampak imam jaz zadnje case tako malo casa. Sad

nezzek, tisti blue merle samec je bil zame najlepsi selti, pa je prilezel komaj na drugo mesto v svojem razredu. Ocitno sodnik ni videl te lepote. Grin  Malo bi blue kepico sem pa celo premeckala. Pa samo taksni iiiiii glasovi so prihajali od mene.  Grin Grin Sem bila kot kak otrok v trgovini s cokolado in zacuda se je to lastnikom in njihovim psom zdelo cist fajn in sem jih dosti lahko precohala. Wink

DemiF, dobrodosla na forumu. Napisi kaj vec o svoji psicki, pa s kaksno slikco nam radovednost potesi. Smiley
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #187 : ponedeljek, 03.11.2008 : 17:23:14 »

kaja naslednjič me pa sabo vzameš, ane? Wink Grin Nujno se morava srečat v Vrtojbi.. me prav zanima če bodo teli iiiii-ji prišli ven ko boš videla mojo "pikico" Grin Wink

DemiF. slikice bi bile dobrodošle Wink
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #188 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:26:29 »

baskia, najvec je bilo psov sable barve, potem bluejev in najmanj (vsaj zdi se mi da jih je bilo malo) trikolorjev. Je pa seveda res, da sem oprezala predvsem za blueji. Wink
Res se morava zmenit za en obisk, ampak imam jaz zadnje case tako malo casa. Sad


Kaja, čist te razumem. Sej js sm v bistvu tudi bolj boga s časom.  Sad
Bi te pa res še rada srečala pa tvoje lubice kosmate, pa ne samo zarad šeltijev, ampak čeprav sem te srečala samo enkrat in te poznam samo preko foruma, ful spoštujem,kaj delaš za kužke. Sama bi tudi rada bila malo bolj dejavna na tem področju, predvsem pa mislim, da bi se tudi na Savinjskem lahko malo bolj poskrbelo za njih pa tudi ljudi začelo malo bolj ozaveščati. Kolikor opažam je tudi na tem forumu kar nekaj Savinjčanov, mogoče je to tak majhen apel za vse pesjanarje, da poskusmo kej naredit. Ampak sama nimam pojma, kje začet.

Ob branju vseh te postov sem se odločila, da se tudi jaz oglasim. Sem ponosna lastnica 6-mesecev stare Shetlandske ovčarke Demi, ki je (če se seveda nisem zmotila) sestrica oziroma polsestrica Baskie Smiley (lepe slike mimogrede, imaš izredno čedno psičko Wink)
Tudi sama se imam namen ukvarjati z agilityjem, na kar bova počakali še šest mesecev, da se Demi razvije, potem pa se morda srečamo na kaki tekmi. Demi je pravi vražiček, hiperaktivka na kvadrat in že vidim kakšen užitek bo to zanjo Smiley.
Tisti pa, ki bi imeli Sheltie-ja in o tem še premišljujete- ta pasma je resnično čudovita. Imam že drugo predstavnico te pasme in čeprav sta si karakterno izredno različne, lahko potegnem par vzporednic, ki so jima skupne- psički so nežni, zvesti, izredno inteligentni in nagajivi (in to mislim v pozitivnem smislu, nasmejem se vsak dan). Tistemu, ki se odloči zanje definitivno ne bo žal.

Demi tudi od mene lep pozdrav in dobrodošla. Hvala za kompliment.
Se popolnoma strinjam s tabo. Šeltiji so res ta pravi cukri.
Baskia in Demi sta pa sestrični. No, vsaj js tako razlagam okoli. Baskiina mama je Bafi, od tvoje sončice pa Yvi. Sm pa že crkljala njenega bratca Denverja, pa tudi Kaja ga je, in mislim, da sva ga kar obe hotli domov odnest. Mislim, da je Denver še vedno v Lendavi in da bo tam tudi ostal.

Pred dvema letoma je ena od lastnic šeltike iz prvega legla dala idejo o nekakšnem "anual meetingu" vseh šeltijev iz Lendave. Že takrat se mi to sploh ni zdela slaba ideja, sedaj pa mislim, da bi o tem lahko začeli kar resno razmišljati. Wink Wink Wink Wink

Demi, tudi jaz že z veseljem pričakujem slikce od lepotičke!!!

Lep pozdrav
Logiran
DemiF.
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #189 : torek, 04.11.2008 : 09:15:18 »

Baskia,imaš prav,malce prehitro sem napisala,res sta sestrični Smiley Za slike pa obljubim da bodo takoj,ko z malo narediva foto session Wink
Pa še tole te moram vprašati Baskia, a je tvoja psička tudi tako nerodna kot moja? Sama še nisem videla take nerodice kot je Demi... Ne samo da je nerodna, tudi prava mala kaskaderka je in mislim, da v agilityju težav s kakimi ovirami in raznoraznimi "gugalnicami" ne bo Cheesy
Tako kot si rekla, sploh ne bi bilo slabo,če bi se vsi šeltiji, ki sta jih vzredila Rihard in Sandra videli- ko sem kupila Demi,mi je Sandra omenila piknik, ki naj bi se naredil spomladi ali poleti. Upam da se vidimo,sem pa prepričana,da se bomo že prej kje. Tudi tvoja psička trenira agility?
Lep pozdrav Wink
Logiran
Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #190 : torek, 04.11.2008 : 11:56:11 »

Živijo, Demi

tudi z Baskio trenirava agility, ampak se trenutno ubadava z veliko težavo, ki se ji reče-"kraljica Baskia je trmasta in ne bo nobenga ubogala".  Angry
Res ne vem, kaj ji je zadnje čase. Je že zelo lepo delala, bila je tudi zelo hitra, sedaj pa preskoči eno oviro in švigne po svoje, običajno čimdlje od mene.  Angry Cheesy
Nerodna Baskia ravno ni, se mi zdi, da je pa že od nekdaj tak mali divjak-ful rada teka, predvsem v krogih in jo je zelo fino gledat pa še smejiš se zraven.
Bolj kot se trudim ugotoviti, kje sem ga polomila, manj mi je jasno. Zavedam se, da je vedno kriv lastnik. Brskam po spominu, ampak... Huh Huh
Upam, da nama uspe prebrodit to krizo, ker je res škoda vsega truda, ki sva ga že vložili v to.

Šeltiji so res zelo primerna pasma za ta šport. Če si mogoče gledala kaj rezultate letošnjega svetovnega, si tako videla, da posegajo po najvišjih mestih. Mislim, da se tudi pri nas čedalje več agilitašev odloča za to pasmo. Ja pa sem že tako ali tako trdno določena, da bodo to moji večni spremljevalci. Res so super.

Glede na to, da si že imela enega šeltija, si verjetno malo v prednosti. Baskia je moj prvi kuža nasploh in nisem imela pojma o vzgoji. Prebrala sem dosti člankov, ampak nažalost nisem upoštevala nekaj, kar se mi zdi zlato pravilo-DOSLEDNOST.

Baskia je razvajena, doma jo kličemo tudi kraljica, ker je to dejansko postala. Vsi jo mazimo in hvalimo in se kar prerivamo, kdo jo bo crkljal. To je verjetno tudi en od razlogov, zakaj je delo z njo težko. Ona ve, da bo vedno dosegla svoje. Jaz ne znam bit stroga z njo, če pa kdaj sem, pa namoči očke kot da bi se jokala, takrat sem pa itak pečena.  Wink

O Baskii oz. na sploh o psih bi lahko govorila do onemoglosti,tako me je vse skupaj prevzelo. Rikiju in Sandri se še vedno redno oglašam, po moje me imata poln kufer in bosta blokirala mojo številko.

Piknik res obstaja v okviru kluba, ki pa je sicer za več pasem. Jaz sem bila na njem lani. Je bilo kar zanimivo, Baskia se je pa obnašala kot največji strahec. Opogumila se je šele pri polno obloženi mizi. Tam je bila pa glavna.

Bi bilo pa zanimivo narediti piknik za šeltije, mogoče kje v bližini Lendave, ker imata "glavna krivca" največ šeltijev, majhne otroke in zelo malo časa. Sedaj ko je avtocesta iz Mb do Ms gre baje vse dosti hitreje. no, pač odvisno, iz katerega konca si. Seveda bi povabili tudi Kajo. Wink

Tudi jaz bi bila vesela, če se srečamo že kdaj prej. Mogoče na kakšni razstavi, tekmi ali pa kar na kakem dogovorjenem sprehodu. Demi, iz katerega konca si?

No, pa hitro fotoaparat v roke, da jo vidimo zgagico malo nerodno in lepo.

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #191 : torek, 04.11.2008 : 21:44:38 »

nezzek, kamot te vzamem kam s seboj. Drugo leto gremo ziher spet na tole specialko, samo za kaksen dan vec, da si bomo v miru ogledali se kaj.  Smiley pa res se morava srecati v vrtojbi - s tabo in tvojo pikico. Wink Wink Cheesy

baskia, na forumu imas zelo dejavno heleno (drustvo za pomoc zivalim iz Celja). Mogoce bi jo kontaktirala, pa se pogovorita kako lahko pomagas. Tudi osvescanje je zelo pomembno. Wink
Ta vikend sem v Vrtojbi, mogoce bom pa naslednjega doma. Wink lp
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #192 : sreda, 05.11.2008 : 19:18:26 »

Hej, Kaja hvala. Jo bom kontaktirala in upam, da se srečam z njo.

Se pridružujem Nezzek. Mene tudi zraven vzemi.  Grin Grin Grin Grin

Mene ful mika tale Vrtojba, ampak se mi malo predaleč zdi. Pa vem, da bom potem spet čist zmešana in ne bo nič z učenjem. Pa sej bojo slikce, ne Kaja.

Demi, čakamo na slikce.

Lep pozdrav
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #193 : sreda, 05.11.2008 : 20:39:53 »

No, bomo pa se tebe s seboj vzeli. Avto imamo dovolj velik. Wink

Koliko bo pa kaj slik pa ne vem...bom delala, tko, da dvomim, da bom sploh digitalca s seboj vzela. Grem pa ze v petek dol, tako, da ti tudi s prevozom ne morem nic pomagat. lp
Logiran

Baskia
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 58


« Odgovor #194 : četrtek, 06.11.2008 : 22:28:24 »

Kaja, js sm imela v mislih specialko šeltijev. No, sej bi tudi v Vrtojbo šla, ampak sem bolj "na knap" s časom ta vikend. Pa še nobenga nimam, k bi z mano šel. Noben ni zainteresiran, da bi hodu z mano po razstavah in komentiral. Sad Sad Sad

Drugač je pa dober vedet, da imaš velik avto.  Grin Grin Grin Grin Wink Wink Wink

Lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Šetlandski ovčar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines