mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:18:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročina pri kužkih
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vročina pri kužkih  (Prebrano 2258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« : četrtek, 03.04.2008 : 18:29:41 »

Živjo,

nikjer nisem še zasledila kako zatrete vročino pri psih? Kakšne so vaše izkušnje? S čim ste zdravili psa?

Namreč moja psička ima bakterijsko vnete oči in sedaj imamo mazilo TOBREX vročine pri veterinarki ni imela sedaj pa domnevam, da jo zopet ima.

Kaj naj naredim?

Hvala za odgovor.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : četrtek, 03.04.2008 : 18:51:29 »

Pelješ psa k veterinarju, ker očitno antibiotično mazilo ni dovolj oz. je vnetje oči samo posledica nečesa drugega...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #2 : četrtek, 03.04.2008 : 20:41:23 »

Sicer je pa bolje kot domnevati, temperaturo dejansko izmeriti. Vsekakor je to potrebno, ce se psu temperaturo namerava umetno nizati. Normalna pasja temperatura je visja kot pri ljudeh in sicer se nahaja nekje med 37,8 in 39,2 C (kaksna je normlana TT posameznega psa, je odvisno ...). Vsekakor psu (brez posveta z veterinarjem) ne dajaj nobenih humanih antipiretikov, saj lahko psa s tem tudi ubijes ...
Ce ima psica povisano TT, jo pelji k veterinarju, da ugotovi zakaj in (ce je potrebno) predpise ustrezno terapijo.
m.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.04.2008 : 07:42:49 »

Naj vam sporočim, da smo bili pri veterinarju in smo na koncu ugotovili in prišli do sklepa da ji hrana NUTRO CHOICE definitivno ne paše. In smo zopet nazaj na Hills-u, cca. 13 kg hrane nutro choice pa smo odpeljali v zavetišče HORJUL, kjer so bili zelo veseli Wink....
Človek, ko ne ve in dolgo cajta razmišlja kam bi s hrano, ki vašemu psu ne paše se v naprej dogovorite z zavetiščem, če sploh pustijo, da to naredite...
Nama so v Horjulu sprejeli hrano....ker je to velik strošek za njih...
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #4 : ponedeljek, 28.04.2008 : 09:54:43 »

Aja pa še to pozabla povedat, da kljub mazilu tobrex smo imeli težave z drisko, posledica tega je hrana. Zdarvili smo jo skoraj dva tedna.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročina pri kužkih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines