mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evrazijci - čvek  (Prebrano 40945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #75 : ponedeljek, 28.11.2005 : 14:42:04 »

Ojla Kaja,

Citat
Smo si ogledali Blacky in bili navduseni. Res je lepa psicka.   Od dalec smo jo najprej zamenjali za Natijino Asko (svedski laphund)

Saj to ni nič nenavadnega. Namreč v Nemčiji so pred leti v pasmo evrazijec vkrižali tudi švedske lapphunde  Smiley(neka gospa iz Finske je živela v Nemčiji in vzrejala lapphunde), da bi dobili pse s prijetnejšim in bolj zaupljivim ter živahnim karakterjem in bi s tem delno izničili vpliv chow chowa. Veliko evrazijcev, ki imajo vkrižane lapphunde, je črnih ali črno čreslovinastih in tudi sama sem bila pred leti na razstavi v Dortmundu presenečena nad osupljivo podobnostjo med Nati in neko nemško evrazijko.

Sicer pa imam znanca v Nemčiji, ki ima sicer evrazijko, ki pa je 1/8 lapphund. In po primerjavi rodovnikov, sva ugotovila, da imata njegova Lenny in naša Nati iste prednike.

Lp,
Nati
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #76 : ponedeljek, 28.11.2005 : 18:58:12 »

Hvala Nati, ker si me potolazila. Sem namrec ze zacela dvomiti v svoje sposobnosti locevanja pasem. Wink
Je pa res zanimivo tole vkrizanje laphunda v evrazijca. Smiley lp
Logiran

zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #77 : nedelja, 17.09.2006 : 09:00:27 »

Kaj se sedaj dogaja z vašimi psički???mogoče kdo pride v maribor?
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #78 : sobota, 30.09.2006 : 21:38:19 »

Najprej opravičilo, spregledala sem sporočilo, zato tako pozno odgovarjam, ko je CACIB Maribor že za nami. Cela družina je bila zaposlena z  leglom 3 enkratnih samičk in 5 samčkov, tako da smo razstave malce zanemarili. Letos nismo predvidevali imeti leglo vendar se je sama kotitev časovno pokrivala s časom šolskih počitnic in takrat smo več doma (dopust, počitnice)zato smo se tako odločili.Je pa šel en mladiček v Pesnico pri Mariboru. Najbrž bomo šli najprej na klubsko razstavo v Celje, potem je pa že CACIB Ljubljana. Razstave že zelo pogrešamo,tako mi kot kužki,  sploh vzdušje in prijatelje s katerimi radi poklepetamo.
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #79 : torek, 03.04.2007 : 13:08:24 »

Živijo!
Zdajle sem prebrala čisto vse odgovore in niti vejice nisem spustila. Me kar v trebuhu žgečka, ker so mi evrazijci res lepi, denarja pa nimam razvo dovol in tudi če bi ne vem kako šparala za rojstne dneve ga nebi dobila. Po eni strani tudi zato, ker me zanima, če so lahko tudi zunaj in ne notri, kar pa najbrš ne... in še nekaj vprašanj:
1. Koliko stanejo razstave?
2. Ali je težko psa učiti, da bo razstavni pes in kaj ga moraš naučiti?
3. So zdaj že kaj bolj "poceni" (ne da mislim, da niso vredni cene, toda ker si ga ne morem privoščiti), to vprašam zato, ker lahko da jih je v sloveniji že več in da so zato bolj poceni???
4. Boste v prihodnosti še kdaj predstavili evrazijce v Ljubljani?
Sem že **** videla list, kjer je pisalo da jih prodajate in še ko vidim da ste tako vredu vzrediteljica... vsi, ki jih poznam, da vzrejajo pse so tako skrivnostni in ne vem kaj... vi pa ste čisto drugačna Smiley pa da ne boste mislila da se vam podkupujem... sploh ne Wink
5. Kako to, da ste tako poimenovali psarno?

Hvala za odgovore, mimo grede, sem si pa že ogledala spletno stran pasme in bi še enkrat prosila za link, ker sem ga pozabila. Niti sanjalo se mi ni, da bo to lahko bili vi...

Lep pozdravček, Katja iz Ljubljane
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #80 : torek, 03.04.2007 : 13:21:34 »

Drugače pa:
spal bi lahko v hiši,  imela bi ga čez tri leta- takrat bi bila stara 14 let- zdaj bom maja 11 Smiley ne me izivati prosim, ker sem mlajša kot vi... vendar nisem otročja Grin
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #81 : sreda, 04.04.2007 : 16:34:22 »

Halo... se kdo oglasi tukaj??
Logiran
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #82 : sreda, 04.04.2007 : 21:24:02 »

evo na dva vprašanja ti lahko odgovorim tudi jaz, čeprav nimam evrazijca Wink
Citat
1. Koliko stanejo razstave?
Cena prijave za razstavo se razlikujejo od razreda v katerem je pes(le to pa od starosti psa).
Če naprimer vzamem en primer: za xy razstavi je cena za razred mladičov, najmlajših in veteranov npr. 25€ do X.4.09, od tega datuma dalje je npr. 30€
za vse ostale  razrede(mladih, šampionatov...) je do X.4.09 cena 35€, od tega datuma naprej pa 40€
za pare, JH pa je npr. brezplačno(pa to sem si zmišljevala...) odvisno je tudi na kakšne razstave hodiš, vsaka ima namreč "svoj" cenik. Tako je naprimer evropska razstava bistveno dražja kot ena mednarodna v slo... je pa to relativno drag hobi  Grin tako na splošno
Citat
2. Ali je težko psa učiti, da bo razstavni pes in kaj ga moraš naučiti?
no to je odvisno, na kakšen način učiš psa, koliko z njim delaš, koliko trmast je... drugače pa ni težko Cheesy vsaj pri nekaterih psih ne Cheesy

drugače pa cena za kakovostne, rodovniške pse zaradi več psov v slo....Ker to se ne gre na način "več ko jih je cenejši so", vendar se gleda na kvaliteto psa =)

če je kaj narobe naj me kdo popravi!!! Ti se pa še pridno pozanimaj o pasmi, negi-imaš še nekaj let časa  Cheesy
lp


Zala
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #83 : četrtek, 05.04.2007 : 13:42:39 »

Hvala, Zally za odgovore, zdaj pa bi prosila Nati da mi še na ostale odgovori... Roll Eyes
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #84 : sobota, 07.04.2007 : 08:32:57 »

Nati, kje si???  Angry Cheesy Grin Sad Huh Roll Eyes Tongue Lips Sealed Undecided
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #85 : sreda, 11.04.2007 : 14:28:26 »

Pozdravljena
Čisto sem spregledala, da se oglaša še en ljubitelj pasme evrazijec. Sem vzrediteljica te pasme in če hočeš ti lahko odgovorim na vsa vprašanja, ki te zanimajo. Zelo sem vesela, ker vidim, da je ta pasma počasi sedla pod kožo tudi drugim. Evrazijec je pes za v stanovanje, ker želi biti v bližini družine, izredno trpi daljše odsotnosti zato ga ne priporočamo nekomu, ki bi bil dolgo odsoten. Izredno pomembno zanj je, da je večji del z nami. Mi svoje pse, če je le mogoče več ali manj vzamemo kar s seboj. Tako kot vsak pes je tudi evrazijec lahko lep razstavni pes, seveda če je rad v družbi in se rad razstavlja. Pridi nas pogledat na kakšno od naslednjih razstav, Hrušica, Portorož, Lendava...
Lahko kontaktiraš z menoj tudi: *****
Logiran
Kattyka
otrok do 14 let
****
Sporočil: 258


« Odgovor #86 : sreda, 11.04.2007 : 19:17:41 »

O hvala... Kiss potem ne sme biti zunaj? sram
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #87 : sreda, 11.04.2007 : 20:04:09 »

Seveda je lahko vzunaj, živi pa z družino v stanovanju. Zelo rad je na vrtu, vendar je ponavadi tako, da ko gremo v hišo je prvi pri vratih. Kot sem ti že napisala, ni rad sam. Kjer so ljudje, njegova družina, tam je tudi on. Od spomladi do jeseni smo veliko vzunaj, takrat so vsi naši evrazijci z nami na vrtu. Samo da je z nami, pa ni važno kje smo, samo da nas vidi, močno je navezan na družino. Dobesedno diha z nami, tako je zadovoljen samo da je pri nas. Trenutno mi en leži pri nogah, pod pisalno mizo, prav nič ne zgleda, da bi mu kaj manjkalo. Samička leži pod mizo v dnevni sobi, eden je pod klopjo v jedilnici, eden v hodniku, najmanjša pa si ravnokar lasti fotelj. Verjemi mi, so pridni,kot da jih ne bi bilo v stanovanju. Ko pa vstanem je ves trop ob meni. Ni potrebno nobenega klicanja, kratko malo so ob meni. Ko sem to prvič videla, skoraj nisem morala verjeti. Naš najstarejši evrazijec Chakan je jedel svoj obrok. Ko sem vstala je nehal jesti in prišel k meni, brez kakršnega koli povelja, klicanja. Evrazijec je raje ob svoji družini kot da bi jedel, poležaval. Menim, da je vsak pes lep za svojega lastnika in prav je tako. Nas je pri evrazijcu poleg lepote pritegnil prav ta karakter, brezpogojna navezanost. Ta njegov karakter nam je zlezel pod kožo ko smo prvič v živo videli evrazijca iz Italije. Iskali smo ga zelo dolgo, končno pa našli klub v Avstriji, ki nas je dal na čakalno vrsto. Tako smo pred skoraj 9 leti pripeljali k nam prvega evrazijca, potem čakali skoraj 4 leta, da smo dobili psičko. Izredno malo jih je in ker smo imeli namen vzrejati smo morali tako dolgo čakati, da smo dobili drugo linijo, da si samček in samička nista v sorodu. Mislim, da lahko rečem, da smo naredili nekaj za razvoj te pasme v Sloveniji in še bomo delali v tej smeri.   
Logiran
Uranus
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 23.04.2007 : 19:53:13 »

men se zdi zelo zanimiva pasma, pa to da ti za vsakim korakom sledi  Grin

Trenutno mi en leži pri nogah, pod pisalno mizo, prav nič ne zgleda, da bi mu kaj manjkalo. Samička leži pod mizo v dnevni sobi, eden je pod klopjo v jedilnici, eden v hodniku, najmanjša pa si ravnokar lasti fotelj. Verjemi mi, so pridni,kot da jih ne bi bilo v stanovanju. Ko pa vstanem je ves trop ob meni. Ni potrebno nobenega klicanja, kratko malo so ob meni.

 Cheesy si prav predstavljam kak pet takih puhastih psov okrog tebe...upam da bom sama mela kdaj kakega evrazijca, al pa kako res redko pasmo, samo do te odločitve še je dooosti časa...Tongue
bi bla vesela če bi se še kaj pisalo o tvojih psih, če bo kaj časa..pa kake slike bi bla vesela (od Blacky predvsem Wink)
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #89 : torek, 24.04.2007 : 10:11:54 »

res je škoda, da se tako malo piše in govori o teh krasnih kužkih... ampak počasi bodo tudi evrazijci sedli v srce ljudem.

kakih slikic pa bi bili vsi veseli.  Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines