mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:43:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evrazijci - čvek  (Prebrano 40751 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #135 : ponedeljek, 05.11.2007 : 20:09:31 »

Evrazijec si sam izbere svojega skrbnika, uboga pa vso družino. Samo eden je pa njegov "šef". Naši mladički so odšli v domove, kjer imajo nekateri pse, sobne muce, papagaje, race, želve. Nihče od novih skrbnikov do sedaj ni imel težav s prilagajanjem psa z živalmi ki so bile že prej v njihovem domu. Pri nas doma imamo samo pse, tako da druge živali spoznavajo v novem okolju in nimajo nikakršnih negativnih izkušenj. 
Glede tujcev je pa situacija takšna, da jih najprej oblajajo, potem ovohajo, če je stanje OK jih v 5 minutah po prihodu vzamejo za svoje prijatelje. Tako da v šali ponavadi rečem, da imamo svoje pse namesto zvonca, ker nas glasno opozorijo, če je kdo na vhodu, zvonca sploh ne potrebujemo. 
Logiran
PikiJapok
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #136 : ponedeljek, 05.11.2007 : 20:25:36 »

Prvi vtisi iz prve roke: Naš maco-taco je sorazmerno gospodovalen maček (perzijec) in ima "slabe" izkušnje z dokaj nevzgojenim sosedovim mešančkom, ki brezglavo nalaja in se zapodi v vse, kar leze in gre. Po nekaj dneh druženja z našo novo družinsko članico Cristy pa je že bolj zaupljiv (Nina bo verjetno objavilo sliko, na kateri se maček sprehaja pred psičko, ki se mirno certlja v Suzaninem naročju).

Nista še ravno neka prijatelja, ampak med njima ni čutiti sovražnosti. Upam, da imava tudi midva prste vmes, saj mucka ne zanemarjamo na račun Cristy, niti obratno. Celo tako prijazna je, da pusti mucku, da prvi je (posodice sva postavila "skupaj") in šele nato se hrane loti ona.

Je pa opaziti, kot je že Nina rekla, da mene bolj uboga, medtem ko se Suzani pusti malce prosit. Ni "trmasta", le opaziti je, da mene uboga "na prvo žogo", Suzano pa včasih ignorira. Tudi, ko hodimo in jo ona vodi, se ozira, kje sem, medtem ko obratno manj. Skratka, kaže prve znake "diferenciacije", pa čeprav se midva ne trudiva s "pritegovanjem pozornosti" nase.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #137 : ponedeljek, 05.11.2007 : 20:47:56 »

Nekaj slikic

[slika je izbrisana]
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #138 : ponedeljek, 05.11.2007 : 21:25:50 »

Še nekaj slik si lahko ogledate na http://evrazijec.moj-album.com/
Ko mi ostale uspe  pomanjšati, pa jih objavim tudi na forumu.
Logiran
NINA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #139 : torek, 06.11.2007 : 11:14:54 »

Najboljša prijatelja:

[slika je izbrisana]
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Evrazijci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines