mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:17:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prekomerno izločanje kisline
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prekomerno izločanje kisline  (Prebrano 19990 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.05.2008 : 19:07:05 »

maja01 Od kod  pa poznaš tablete?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : ponedeljek, 05.05.2008 : 22:39:53 »

- studiram veterino
- delam v ambulanti za male zivali
- sem jih pri svojih zverinicah ze uporabljala.
lp, m.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #32 : ponedeljek, 05.05.2008 : 22:43:14 »

Aha super. Veterina Smiley 
Kaj pa venter-a te tablete tudi poznaš?
Potem se strinjaš z mano, da je bila prejšnja diagnoza napačna in da z ranitalom nebi nič rešili?

Lp, Irina
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : torek, 06.05.2008 : 20:54:12 »

Poznam venter.
V seciranje diagnoz se pa ne bi spuscala. Vsekakor drzi, da ce prva terapija ne deluje, je potrebno najti ustreznejso. Pri kompleksnih zadevah, kar gastrointestinalne tezave navadno so (ponavadi se "sestavi"  par stvari) navadno pomaga sele kombinacija zdravil.
lp, m.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #34 : torek, 06.05.2008 : 22:28:50 »

Ok. Hvala za odgovor.

Lp, Irina
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #35 : ponedeljek, 12.05.2008 : 06:54:24 »

Tudi naša Mimi ima zadnji mesec kakšen dan, ko bruha. Včera recimo ni jedla skoraj nič, samo poležavala je. Od hrane - briketov je šla kar vstran,... Danes zjutraj pa vidim, da je ponoči bruhala. Sicer je sedaj boljše volje, pa vseeno ni to-to, kar smo navajeni. Stara je šest mesecev in smo v fazi menjave zobkov. Razmišljam, da ima težave zaradi tega  Undecided Huh
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #36 : ponedeljek, 12.05.2008 : 09:52:09 »

A bruha hrano ali samo slino?
Lahko je tisoč razlogov zakaj bruha. Hrana, stres, kakšna viroza, težave z želodcem...
Kaj pa če ji hrana ni všeč?

LP, Irina
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #37 : nedelja, 18.05.2008 : 08:06:10 »

A mi poveste, kako svojim pesjanom dajete ranital? Ker to je zadeva za raztopit v ustih, ampak ne predstavljam si, kako bi Pegi razložila, naj pomuzga tableto.... najverjetneje bi jo izpljunila.
Tudi Pegica ima namreč težave s kislino, se nažira trave in potem bruha. Vedno čez dan, ko je želodec prazen (očitno je pobrala po meni Cheesy ) Sicer priznam, da zadnji mesec, od kar sva prešaltale na Belcando, bruhanja skoraj ni več, ampak travo pa še vedno žveči.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #38 : nedelja, 18.05.2008 : 09:09:16 »

Miskica, a si bila pri veterinarju, da ti je potrdil, da gre za izločanje kisline? Za rokija je veterinar rekel, da ima verjetno še načet požiralnik, tako da mu samo ranital nikakor nebi pomagal.
Svojemu sem tablete zdrobila in mu jih z brizgo vbrizgala v usta. Seveda moraš pazit, da mu ne nagneš preveč glave, da se ne zaduši. Roki se ni nič upiral tako da je bilo to mala malica. Upam da ti uspe. Glavo moraš malo privzdignit, drugače vse ven popljuva.

Lp, I
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #39 : nedelja, 18.05.2008 : 15:12:28 »

Ranital se lahko dobi tudi kot tekočina. Kužku ga vbrizgaš z inekcijo v usta. Mora biti kar dobrega ukusa, ker moja Kaja ni delala nobenih problemov ko ga je morala jemati.
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #40 : petek, 13.06.2008 : 13:13:56 »

Jst se bom oglasila kar še v tej temi... moja Emmy že od jutra bruha kislino..Bile sva na veterini (nesla v kozarcu vzorček izbruhane "tekočine") in diagnoza: kužni kašelj. Dobila je dve inekciji in tabletke (sem jih pustila doma...) antibiotik za teden dni..

Na hitro sem prebrala nekaj sporočil in omenjate ranital za ublažitev izločanja kisline. To je mišljen ranital, ki ga dobite za ljudi v lekarni? Se sprašujem, če bi pri Emmy poskusla s tem, ker je res boga, vsakih par minutk jo sili na bruhanje, pa enkrat pogoltne nazaj, drugič gre vse skupaj ven...Rada bi ji malček umirila želodec no..
Logiran
điny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #41 : nedelja, 29.08.2010 : 23:26:44 »

oila....
tudi jaz imam zadne čase z psičko  probleme....v dveh tednih mi je že 4 x bruhala Sad in pogosto se ji nekaj pretaka po želodčku- kakor da bi jo sililo na bruhanje (vendar ne bruha) ter se skos prestavlja iz enega mesta na drugo Sad zadnjič sem bla na veterini pa je rekla da vrjetno ni nič hujšega, da je kaj takega pojedla.... ampak mene skrbi, nevem več kaj naj naredim Sad aja stara je pa 7 mesecev...
lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #42 : ponedeljek, 30.08.2010 : 09:26:39 »

Očitno psički nekaj ne paše, ne pa zdaj pretiravat z zaskrbljenostjo, dokler ne bruha res pogosto. Lahko ji date čisto malo ranital-a, četrtinko, polovičko, ne vem koliko je psička težka, na 10 kg cca. polovičko. Jaz pa niti to ne bi, mogoče jo daste za kak dan ali dva na dieto, kuhan riž in piščanec, da se ji želodec malo umiri in potem počasi nazaj na njeno redno prehrano. Če bi se pa stvar res vlekla, pa nazaj k veterinarju.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #43 : ponedeljek, 30.08.2010 : 15:04:37 »

Za 10kg je polovička veliko preveč, ker so sedaj tablete 150mg. Ena četrtina 15min pred obrokom. če se bodo težave stopnjevale, če se bo pes očitno slabo počutil in se bo bruhanju pridružila še pogosta driska, pa na preiskave.
Sicer pa veliko psov dokaj pogosto bruha. Če sicer ni drugih simptomov ...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #44 : ponedeljek, 30.08.2010 : 16:15:46 »

Proti kislini pomaga tudi probiotični jogurt.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prekomerno izločanje kisline
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines