mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:45:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Shih tzuji - nova generacija
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Shih tzuji - nova generacija  (Prebrano 7589 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« : sobota, 12.04.2008 : 16:45:43 »

Zacenjam novo temo v zelji, da stopimo skupaj v vzreji nasih ljubljenckov, shih tzujev.

Ce nam niso dovolj samo vzkliki ob ljubkih slikcah nasih mladickov, nas je dovolj za klepet o problemih, ki spremljajo naso vzrejo...

Za zacetek lahko klepetamo o genetiki, dednih boleznih, ki jih pri "kao cistrokrvnih ST" ni... Tukaj je veliko tem, ki lahko spremeni vase mnenje o malih oglasih, kjer oglasujejo psicke, kot npr. krave s teleti...(B****).

LP
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 12.04.2008 : 18:45:26 »

Super, Agnesana, sem vesela vsake take pobude po konkretnih temah in seveda vsakrsne debate, ki bo pomagala novincem "v pasmi" obiti prepreke pri izbiri, predvsem pa jim ponudila v premislek taksne in drugacne problematike tako pri vzreji kot pri oskrbi njihovih kosmatincev, vam vzrediteljem pa nudila nek koticek za nemoteno razpravo o pasmi.

Celotna rubrika je dostopna clanom, v njej pa lahko po mili volji odpirate posamezne teme, kot se vam bodo kazale potrebe.
Logiran

Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #2 : sobota, 12.04.2008 : 19:08:53 »

Zadnjic me je pretresel oglas (na B****), kjer prodajajo "kao shih tzu par" pred paritvijo ...Rok trajanja oglasa 4 dni...

Razen tega, da objavim take neumnosti, ne vem vec kako prepricati normalne ljudi o razliki med vzrejo in trgovanjem z mladicki...

Ne zelim namrec delati reklame butalcem, ki prepricujejo kupce o nakupu "kao shih tzujev", poleg tega pa jim obljubljajo na prodaj bodoco brejo psicko skupaj z njenim "plemenjakom"....
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #3 : sobota, 12.04.2008 : 20:28:56 »

Imamo pa dovolj tem na voljo o rodovniskih shih tzujih...

Vzrejni pravilnik KTP, zdravstveni pregledi (PRA) pred paritvijo, barvne kombinacije in dedovanje barv...

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #4 : sobota, 12.04.2008 : 20:35:57 »

Ojla!

Odlična ideja, tale tema...

Eh, Irena, kaj naj rečem... Veliko dlje si s šicuji in s psi na sploh kot jaz, zato ti vsaka čast, ker še vedno vztrajaš in nam pomagaš, svetuješ.

Oglasa, ki ga omenjaš, nisem videla; še dobro, ker bi bila cel teden besna kot ris.

Mene stisne vsakič, ko me kontaktira novopečeni kupec "kao" šicuja in me sprašuje za nasvete. Ko je enkrat nakup že izvršen, nimam več nikomur solit pamet. Samo kakšen nasvet lahko dam, da jim je lažje psa vzgojiti, saj nimajo prav nobene podpore pri "vzreditelju", ki to seveda ni. Najpogostejši nasvet, ki jim ga ti osebki dajo je, naj mladička vsaj še mesec ali dva ne vodijo ven, ker mu lahko kakšen pes kaj naredi. Mislim, da vsi člani tega foruma dobro vemo, kako takšen pes reagira na zunanji svet in kakšen bo njegov karakter, ko bo recimo enkrat pri štirih mesecih prvič stopil iz stanovanja. Ampak saj ljudje pojma nimajo, kakšen karakter naj bi imel šicu. Je pač mali pes in tamali so vsi nevrotični, a ne?

Zadnjič me je kontaktirala gospa s sinom invalidom, psa so kupili pri šteparju v glavnem mestu Posavja, je brez rodovnika, ampak čistokrven ker so videli oba starša. Pes jim je v strašno veselje, še zlasti sinu, o negi, prehrani, vzgoji pa jim prodajalec ni povedal nič. Kot da bi prodajal vrečo krompirja. Mu je popolnoma vseeno, samo ven psa naj ne vodijo, da se mu kaj hudega ne zgodi. Aja? Predvidevam, da bi lahko necepljen mladič z oslabljenim imunskim sistemom staknil kakšno bolezen in poginil, pa jih skrbi, da bi jim kakšen kupec težil za denar.

Ni mi težko odgovarjati na vprašanja. Zelo dobro vem, kakšno veselje prinese kuža v hišo. Samo upam, da se ne bo to veselje prehitro končalo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : sobota, 12.04.2008 : 20:38:25 »

Ja, o rodovniških je tudi veliko za prežvečit. Za enkrat so zelo zdravi, se pa dostikrat sprašujem, kako dolgo še bo tako. Vsi dobijo vzrejno dovoljenje, pa negativen izvid za PRA ne bi smel biti edini zdravstveni kriterij.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #6 : nedelja, 13.04.2008 : 07:16:19 »

Se zmeraj se cudim, kako lahko eni in isti ljudje kupujejo dva predmeta na popolnoma drugacen nacin...
Npr nakup avta...ze pred nakupom se bo pozanimal o tehnicnih zmogljivostih znamke, ki mu je vsec. Ko bo sel na ogled bo pregledal vsak vijak, ce je na mestu, pregledal servisno knjizico, pregledal, ce so slucajno zavrteli stevec kilometrov nazaj. Saj noce, da bi ga kdo okoli prinesel, a ne? Avta zagotovo ne bo kupil brez tehnicnega dovoljenja, kjer pisejo podatki kot je npr ime znamke, karakteristike avta, naslov lastnika... In dam roko v ogenj, da ne kupil ficota z zvezdo na sprednjem pokrovu za mercedesa, saj ni nor, kajnede?

Potem pa berem, kako kupujejo pse, cistokrvne seveda, pa starsi so zdravi in veseli, papirji niso pomembni, saj jim je prodajalec tako rekel...
Me spominja na salo o norcu, ki je imel zobno krtacko za psa. Ker pa je hotel, da ga spustijo ven je pac rekel, da je to zobna krtacka... Ko pa je prisel ven je za vogalom rekel krtacki: "A ne Fifi, pa sva jih!" Smiley
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #7 : nedelja, 13.04.2008 : 07:43:22 »

Ja, o rodovniških je tudi veliko za prežveèit. Za enkrat so zelo zdravi, se pa dostikrat sprašujem, kako dolgo še bo tako. Vsi dobijo vzrejno dovoljenje, pa negativen izvid za PRA ne bi smel biti edini zdravstveni kriterij.
V Kinologu zmeraj rada berem vzrejna porocila komisij, kot imajo to npr nemski ovcarji, opis psa, ocena kolkov, razvrstitev v vzrejni razred. Me pa zanima koliko bi jih bilo za to, da se objavi porocilo pri nas. Svedski klub pa objavi celo opise z razstav na svoji internetni strani...

Veseli pa me, da so nekateri klubi zaceli sankcionirat nepostene vzreditelje, ki niso spostovali vzrejnih pravilnikov. Tule si lahko preberete sklep Ceske kinoloske zveze o sankcijah proti vzreditelju shih tzujev (mladici iz te psarne so tudi v Sloveniji):
http://www.cmku.cz/index2.php?jazyk=en

Ne vem, ce je ta novica objavljena v klubski reviji KTP, ampak v reviji danskega kluba je bilo objavljeno opozorilo. Taki primeri skodijo vsem, ki se trudimo za pasmo. Ampak objavljeni pa morajo biti, da se prepreci sirjenje idej o "krajsi poti do uspeha" Smiley.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #8 : nedelja, 13.04.2008 : 08:56:11 »

Ko sem izvedela za prepoved češki "vzrediteljici", sem bila zelo prijetno presenečena. Ampak takoj zatem sem opazila, da je ženska vse svoje šicuje prepisala na psarno svoje hčere. Ker jabolko ne pade daleč od drevesa, bosta seveda nadaljevali po starem...

Ker je ženska tudi sodnica, me zanima, če so jo tudi tu doletele kakšne sankcije. Menim, da oseba, ki tako krši vzrejna pravila, nikakor ne more biti sodnik.
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #9 : nedelja, 13.04.2008 : 12:31:19 »

O, Irena, me veseli da si odprla tole temo.
Sama sem sicer še precej frišna med vzreditelji, pa mi je vseeno šlo že precej živcev zaradi ljudi, ki bi meli šicujčka, takoj!!!, zdaj!!!, pa ki te najprej vprašajo "po koliko pa prodajate kužke" in takoj za tem "Aja, to so z rodovnikom. No, saj lahko dobim  šicuja tudi za pol ceneje". In če jim poskusiš razložit kaj v zvezi z rodovniki, dednimi boleznimi, ipd., se začnejo razburjat (kdo pa sem jaz, da bom njih učila, a ne  Huh)
In ko gledam tisti dve mali nedolžni kepici, me vedno bolj skrbi, kaj če ne bom izbrala pravih lastnikov za njih.
Zato res spoštujem vse vas, ki se že toliko časa trudite z kvalitetno vzrejo.

ps.: Irena, me veseli, da iščeš moža za Lhamo med črnčki  Smiley . A je že kdo v ožjem izboru?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #10 : nedelja, 13.04.2008 : 13:37:46 »

O, zamorčke bomo imeli v familiji! Si že kaj izbrala?
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : nedelja, 13.04.2008 : 17:38:53 »

Ja sem ugledala enga fejst fanta Smiley . Je ze skoraj stoprocentno... bomo pa seveda se kaksno rekli na svetovni v Helsinkih. Je namrec zelo blizu doma Wink.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #12 : nedelja, 13.04.2008 : 17:47:44 »

Kdo pa je? Lahko na ZS...
 Cheesy
Logiran
Mei Tashi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 194


« Odgovor #13 : nedelja, 13.04.2008 : 17:51:30 »

Mene tudi ful zanima, kdo je?
(sej vem da sem firbec  sram)
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #14 : nedelja, 13.04.2008 : 18:03:01 »

Po dolgem premisleku kaj sploh zelim, kaj izboljsati in dobiti maksimum sem izbrala crnuhca. Ni se zagotovo, da bo to tudi uspelo, ampak to je moja velika zelja (Lhamo seveda se nic ne ve Grin). Je pravi kavboj med shih tzuji Smiley.

Po svetovni bom lahko rekla kaj vec, prej ne upam (pogovori se v teku, dokoncna odlocitev se ni padla)...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Shih tzuji - nova generacija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines