mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 18:57:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 ... 435 436 437 438 439 [440] 441 442 443 444 445 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 361164 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6585 : nedelja, 27.02.2011 : 11:31:04 »

Mi je jasno, da bo po mojem pisanju spet ogenj v strehi, pa me prav malo briga, ker neodgovornosti kupcev pač ne prenašam več dobro. Še posebej, ko si kupijo majhno igračko, s katero potem ne vedo, kaj bi, prej se pa prav ničesar ne pozanimajo o tem, kako z igračko sploh ravnat.

1. Pasjega mladiča je dovoljeno odvzeti od pasje matere pri starosti 8 tednov in ne pri starosti 6 tednov, kot ste očitno storili vi. Tega si nisem jaz izmislila, temveč tako piše v Zakonu o zaščiti živali, vsekakor pa je to dobro še iz drugih razlogov.
2. Kot lahko preberem, odgovorni vzreditelji čivav oddajajo mladiče celo pri starosti 12 tednov. Zagotovo imajo za to tehten razlog. Vi ste vzeli mladiča pol mlajšega in pričakujete, da bo samostojno kakal in lulal tja, kamor vam ustreza.
3. Imate pasjega dojenčka, ki ga je treba naučiti reda, torej se obnašajte temu ustrezno in ne pričakujte od njega, da bo ravnal kot odrasel in vsega naučen pes.

- Lulanje na sto načinov
- Vzgoja pasjega mladička
Logiran

white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #6586 : nedelja, 27.02.2011 : 13:12:56 »

No, je že Jana vse napisala.
Vedno se samo sprašujem in čudim, kako niste "odkrili" tega portala vsaj pred 3 tedni, predno ste se odločili za nakup mešančka, podobnega čivavi...
Logiran
čivava roki
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6587 : nedelja, 27.02.2011 : 14:44:05 »

se zahvaljujem za prijazne odgovore   Cheesy Cheesy Cheesy
bom še bolj pregledala forum, da ne bom spraševala več neumnosti  Tongue
smo pa z našim "mešančkom" čisto zadovoljni  Wink (ga. Wite Rose ne morete govoriti na pamet!) Lips Sealed
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6588 : nedelja, 27.02.2011 : 14:53:45 »

Bolje govorit "na pamet", kot delati brez pameti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6589 : nedelja, 27.02.2011 : 15:04:33 »

Ni problem v tem, ali ste zadovoljni s svojim mešančkom ali ne, temveč v tem, da je treba ravnati v dobro pasjega mladiča, zato se ga ne vzame iz legla prej, kot takrat, ko je dovolj star. Poleg tega je ravnanje, kot ste si ga privoščili vi, v nasprotju z veljavno zakonodajo. Oboje da vedeti, da se o nakupu psa niste pozanimali prav ničesar, ko se je zapletlo in prezgodaj vzet mladič ne počne tistega, kar pričakujete od njega, pa ste lahko poiskali nasvete. Bi pa moral vse nasvete v zvezi s tem dati prodajalec, ki bi vam moral biti na voljo za pomoč. Ker ste psa očitno kupili pri šteparju ali morda celo pri preprodajalcu, nasvetov seveda z njegove strani ne boste deležni.

Res hec, kajne, da je treba pametovat, ko je pa White rose tista, ki oddaja čivava mladiče iz svoje vzreje šele pri 12. tednu starosti in stoji ob strani kupcem tudi kasneje. Najbrž ve, zakaj. Še večji hec pa je, da kupci mladičev iz njene vzreje ne prihajajo sem spraševat najosnovnejših zadev. Bi rekla, da jim že ona pove vse, kar morajo vedeti, poleg tega pa lahko mladiče v 12. tednih, ko so pri njej, marsičesa nauči.

Problem imate vi in ne mi.
Logiran

čivava roki
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #6590 : nedelja, 27.02.2011 : 19:20:29 »

Ste se mogoče vprašali zakaj smo mladiča vzeli pri dveh mesecih? Ne! Pa ne bom razgljabljala o tem... ker vidim, da sem deležna samo nedobronamerne kritike in obsojanj.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6591 : nedelja, 27.02.2011 : 19:24:05 »

No, pa povejte zakaj  Smiley pa ne sprejmite naših nasvetov kot slabonamerne, ker to niso. Kje ste pa čivavo kupili, če ni skrivnost ?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6592 : nedelja, 27.02.2011 : 19:25:58 »

vidim, da sem deležna samo nedobronamerne kritike in obsojanj.

Tukaj se pa motiš. Vse kritike so dobronamerne, ti zagotavljam. Jaz sem recimo žalostna vsakič, ko preberem, kako neodgovorno ljudje še vedno kupujejo pse - pri obilici informacij, ki so v današnjih časih na voljo. Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.327


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6593 : nedelja, 27.02.2011 : 19:29:32 »

Uh, znana obramba in predvidljiv odgovor: "Mladiču se je tako slabo godilo, da smo ga rešili od tam." Je tako?
No, če je tako, je pač potrebna prijava in ne nakup psa.

Kaj je nedobronamernega v tem, da ti povemo, da je protizakonito vzeti psa tako mladega iz legla? Oglasila si se v temi čivave in ne v temi mešanci. Sklepam, da je bil pes kupljen in ne najden. In kaj je nedobronamernega pri tem, da se te usmeri na teme, kjer lahko prebereš (in vprašaš) več o navajanju psa na čistočo?

Branka, nikakor nas ne zanima, kje je bil pes kupljen.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #6594 : nedelja, 27.02.2011 : 19:33:09 »



Branka, nikakor nas ne zanima, kje je bil pes kupljen.

Ja, res je. Vprašanje je bilo bolj retorično.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #6595 : nedelja, 27.02.2011 : 22:21:23 »

No, če je tako, je pa potrebna prijava in ne nakup psa.
Hja, kjer so (zmešani) kupci, tam je blago. Dokler se bo nekaj masovno kupovalo, se bo prodajalo. Tako, da s tem niste naredili prav nobene koristi, samo prihodnje pse (legla) ste potisnili v rit! To je vse. Temu prodajalcu je pač malo važno, kam s psi, samo da se jih znebi in na njihov račun še kaj zasluži! Vi pa mu še greste dajat potuho in prinjem kupujete, mislim...!
Zdaj se ni smiselno "smilit" samemu sebi, ker ste dobili za vaše pojme "nespoštljiva" sporočila. Resnica vedno boli, še bolj, če jo odkriješ po že storjenem dejanju.


Malo se zamislite, gre za živali.

Če pa ste psa našli (v kar sicer dvomim, ker kero budalo bi pustilo rodovniško čivavo nekje na polju Huh), pa povejte, se naša mnenja ne bodo tako "nesramna" (za vaše pojme).
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #6596 : sreda, 02.03.2011 : 02:10:33 »

uf je postalo spet vroce v temi Smiley

@caja: ce si bila v soboto pri Katji na rojstnem dnevu potem si lahko videla le enega od njih, ce ne pa je pomota, ker je bil samo eden doma  Wink

Slavi hvala enako.. meni tudi ta drugi najbolj vsec.. nasi "ta drugi" pa so malenkost mlajsi od vasih..

evo se nekaj slikic nasih najmlajsih, skotenih 24.01.2011 Cheesy  Kiss

Mama je Sassy Coconut Candy "Bounty" ocka pa samcek prav tako z norveske, Chidelia's Cover of Cosmopolitan "Cosmo"

Sassy Next Models  Grin


Sassy Next Top Model  Kiss  /puncka



Sassy Next Supermodel   Tongue /fantek


Sassy Next Covergirl  Cool  /puncka



glede vroce debate pa Roll Eyes nasi hodijo na plenicko lulat pri 4 tednih, pri 10-12t so prakticno ze cisti, hodijo lulat tudi ven na travo tako da so vajeni obojega.. znajo hodit na vrvici itd.
ker se stvari ne izvaja kot je treba imajo potem lastniki tezave. skoda.

veliko veselja vam vsem zelim.. mi ze komaj cakamo tople dni  Cheesy

se vasi kuzki pozimi tudi radi nastavljajo pred kalorifer ali kaksno drugo grelno telo? nasi so cist nori, takoj ko se prizge, se zacnejo guzvat kdo bo blizje.. no pa tudi fenajo se zelo radi.. ko se gre kdo kopat, se se drugi guzvajo zraven za feniranje  Grin

pozdravcke,

Ursa



















Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #6597 : sreda, 02.03.2011 : 09:35:44 »

Sassy, lepi psi in naddobra imena Afro veselje
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6598 : sreda, 02.03.2011 : 15:26:03 »

Sassy, vaši mladički so čudoviti Kiss Kiss Kiss, se jih sploh ne morem nagledat! Cheesy Cheesy
Me pa samo kot informacija zanima, kakšna je cena čivav pri nas v Sloveniji?
Logiran
zuzi
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


WWW
« Odgovor #6599 : sreda, 02.03.2011 : 15:58:24 »

Sassy: Krasni mali psički z imeni, ki jim res pristojijo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 435 436 437 438 439 [440] 441 442 443 444 445 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines