mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 18:46:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 361163 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čaja
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.037


WWW
« Odgovor #6600 : sreda, 02.03.2011 : 20:01:09 »

@caja: ce si bila v soboto pri Katji na rojstnem dnevu potem si lahko videla le enega od njih, ce ne pa je pomota, ker je bil samo eden doma  Wink

Sem bila.  Wink Pozdravček vsem lepotcem in lepotičkam.  Smiley
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #6601 : četrtek, 03.03.2011 : 10:00:31 »

Sem bila.  Wink Pozdravček vsem lepotcem in lepotičkam.  Smiley

Aha se mi je zdelo.. ker tisti dan ni blo nobenega drugega Smiley

hvala punce.. imena pa.. glede na njihovega ocka.. so morali dobiti nekaj podobnega..  Cheesy

Sassy, vaši mladički so čudoviti Kiss Kiss Kiss, se jih sploh ne morem nagledat! Cheesy Cheesy
Me pa samo kot informacija zanima, kakšna je cena čivav pri nas v Sloveniji?

ni kaj dosti razlike v ceni v sloveniji ali pa v tujini.. lahko si kupis civavo za 1000eur in manj ali pa 3000eur in vec. odvisno od tega kaj zelis, odvisno od rodovniske linije, kvalitete mladica itd.. pri nas vecinoma itak zelijo met predvsem hisne ljubljencke, in je tako cena nizja..
mi razstavljalci pa moramo odsteti precej vec, za dobrega psa/psico, zato pa smo pri nas se na sparanju, ker si nameravamo kupiti psico ki stane cca 3000eur..  Grin

ce pa hoces kupiti odraslega psa, ki je ze razvit, po moznosti z ogromno titulami, pa lahko odstejes od 10.000-20.000 eur.. jaz si ne predstavljam da bi si lahko privoscila enega takega  Wink  vsaj ne se zdaj Grin

pa pri nas se ze 7let odkar imam civave govori da stanejo 1000eur. to je bilo prej. zdaj je ze vse drazje  Angry
ko sem se dogovarjala za novo psico sem vprasala vzreditelje ce je cena enaka kot za prejsnjo kupljeno psico (1500) pa so rekli neee, to je bilo 4 leta nazaj, zdaj je cena za hisnega ljubljencka 1500 za razstavnega pa 3000  Cheesy
tako da.. ni prav poceni tole vse skupaj..
mi imamo z enim leglom cca 3000eur stroskov (zapisemo cisto vse ce kdo ne verjame).. kar je tudi precej.. tako da je to res hobi in nikakor ne zasluzek kot si nekateri predstavljajo ko slisijo kaksna je cena mladica..
No toliko o tem, da boste imeli malo predstave.. da se ne visajo samo cene drugih stvari  Grin Cheesy 

pa to je kljub temu se zmeram manj, kot nekatere druge pasme ki imajo po 5-6 in vec mladicev, in jih prav tako prodajajo po 1000 in vec eur.. ampak naneseverjetno toliko vec.. sicer imajo tudi stroske malo vecje predvidevam.. pri civavah pa si komaj stroske pokrijes, najveckrat pa si v minusu  Cheesy



no kmalu pa se kaj slikic.. danes bojo tamali spet sneg videli.. jih prav nic ne zebe zgleda, kar norijo okrog.. se jim vidi da so skandinavci  Grin


pozdravcke,

Ursa
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6602 : petek, 04.03.2011 : 00:26:00 »

Aha, hvala za vaš odgovor, Sassy. Smiley

Me pa zanima, ko vzreditelj reče da je mladiček show quality, kaj to v bistvu pomeni? Če jaz prav razumem to pomeni le da ima pes potencial da se razvije v standardu ustreznega predstavnika pasme, ampak lahko pa bo ta mladiček zrastel v čisto povprečnega predstavnika svoje pasme, ali pa bo imel določene (manjše) napake, kako je potem lahko sploh kak mladiček show quality...? Mladički so zame osebno vsi isti, saj šele kasneje lahko rečeš da je nek pes show quality ko vidiš kako se je razvil... no, samo moje osebno razmišljanje pač...

Pa veliko veselja z vašimi mladički vam želim, res so čudoviti. Kiss Smiley
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #6603 : petek, 04.03.2011 : 01:05:03 »

vem Lynn, vem da je bedno ampak tako je zgleda  Sad
show quality pac recejo zelo perspektivnemu mladicu. to pomeni tocno to kar si napisala da ima potencial  Smiley zato pa za taksnega mladica odstejes manj kot pa za mladica pri cca 6 mesecih ko ze vec ves kaksen bo (stalno zobovje, moda, slikana kolena, itd) in bos dal zanj npr. 5000eur

in ni res da so vsi mladici isti.. nitimalo.. tukaj pa se potem pokaze ce imas oko za to, ce ves kaj moras gledat, kako zgleda mladic v kateri starosti itd. pridi pa ti pokazem in nastejem vse razlike napake in prednosti pri mojih mladicih pa bos videla da je razlika precejsnja.  Wink  zato pa se mi ne zdi fer da bi imeli vsi mladicki enako ceno.
ce meni pokazes npr. leglo zlatih prinasalcev mi bodo tudi vsi isti ker ne vem nic o njih Grin tako da je treba res malo vedet kako in kaj gledat.. jaz ze v parih dneh vidim npr. kdo v leglu bo imel najlepso glavo.. do zdaj je bilo se vedno tako kot sem videla.. ce jih cel dan gledas jih do pikice natancno preucis  Cheesy

tako da show quality ali zelo perspektiven je eno in isto, pac upas da se bo lepo razvil, se vedno ima vec moznosati kot manj perspektiven mladic  Wink nihce pa ti ne more tega zagotovit. se zgodi tudi obratno.. zato pa ce nekdo zeli "za ziher" odlicnega psa, kupi odraslega ki je ze dokoncno razvit.. in temu primerno tudi razvita cena  Grin Grin

je pa res da ti v kaksnih vecjih psarnah ce kupis show psa in se npr kaj ne razvije in je huda napaka ti npr v zameno ponudijo drugega po pet ceni.. ne vem pa kako je pri drugih pasmah..


Pa veliko veselja z vašimi mladički vam želim, res so čudoviti. Kiss Smiley

hvala.. ti posiljajo lupcke nazaj  Wink clovek bi se cel dan crkljal z njimi..  Cheesy

pozdravcek,

Ursa
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #6604 : petek, 04.03.2011 : 22:37:06 »

Mladički = sladki bonbončki Kiss Smiley Kiss Smiley.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #6605 : četrtek, 14.04.2011 : 16:43:06 »

joooj Crissy kok je Bilko posvetlil!!! Pa ze 5,5 let, ce ga se dalj ne mislis pripeljat bo ze slovensko pozabil  Wink ce se me sploh se spomni  Cheesy

Drugace pa ce ste za da bi se spomladi spet kaj dobili, tko kot vcasih.. vsi ta stari pa se ta novi.. ce je kdo za naj napise, mi se pa se po telefonu slisimo, pa se bomo zmenil.. Crissy sej bos kej v ljubljano prisla spomladi?



Ursa res je vedno svetlejsi, ce gledam njegove mladickaste fotke Smiley. Drugace pa te ne bo pozabil.... se se vseh imen spomni. Tvojega, Miskotovega, Geri, Sassy Sad in se par drugih... na vse reagira s cviljenjem in mahanjem z repom!

Drugace pa neee mi kazat takih fotk, tolk luskani mladicki za pojest. Wink Jih ze na facebooku spremljam in sem cisto navdusena!

lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #6606 : četrtek, 14.04.2011 : 18:55:13 »

je pa res da ti v kaksnih vecjih psarnah ce kupis show psa in se npr kaj ne razvije in je huda napaka ti npr v zameno ponudijo drugega po pet ceni.. ne vem pa kako je pri drugih pasmah..
Pri nas sicer nimamo Civav ampak vedno kupcu psa za vzrejo ze v startu povemo (in je tudi v pogodbi), da v primeru da se pri psu kasneje pojavi kaka diskvalifikacijska napaka dobi (ce seveda zeli) drugega mladica, brez doplacila, kar se mi zdi edino prav. Stroski transporta so seveda izvzeti. Ampak pri nas itak najraje ko gre za psa ki gre za vzrejo zadrzimo mladica do 6 mesecev starosti ko je ze zamenjano zobovje, ze priblizno fiksiran ugriz, opravimo tudi prvo slikanje kolkov. Je pa cena takega mladica jasno visja od cene 3 mesecnega mladica, ker v takem primeru ostanejo doma do te starosti vsi mladici istega spola enake kvalitete in k kupcu gre najboljsi.
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #6607 : sreda, 18.05.2011 : 16:12:20 »

ja saj tocno to.. ce nekdo za sigurno zeli odlicnega mladica, bo pocakal, vendar je cena potem normalno da visja. je pa res da je pri vasih lazje ponudit drugega mladica zastonj, kot pa pri civavah ki imajo tako malostevilna legla.. razen ce ima nekdo res toliko psov da to lahko dela ali pa lahko cakas vec let na dobrega psa..  Wink pri nas v slo pa je vecinsko zanimanje za pet mladice na zalost iz preprostega razloga: ker so cenejsi. tako pac je, zato pa se na veliko prodajajo teli nerodovniski nazalost. in potem jim po moznosti prodajo mladica pri petih tednih in recejo da jih ima 8 in da bo zelo majhen.. potem pa cudezno zraste  sram


evo pa se malo slikic:

nasa Ally je bila na svoji prvi razstavi najlepsi mladicek razstave!!






pozdravcek,
U.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #6608 : sreda, 18.05.2011 : 22:27:37 »

pri nas v slo pa je vecinsko zanimanje za pet mladice na zalost iz preprostega razloga: ker so cenejsi.

Niso vsi takšni. V iskanju pravega psa (zaenkrat še po pasmah) vedno vprašam tudi za ceno pet mladička. Pa ne zaradi varčevanja. Vem da sem v situaciji, ki mi ne bo dopuščala legel mladičkov še nekaj let. Če bi imela popolno (za razplod, ne karakter)  psičko, bi zagotovo težje živela. Kdo ve, kolikokrat bi pomislila, če delam prav. Tudi razstave mi sploh ne dišijo. Imeli bomo psička, ki bo družinski član.
Da ne pozabim. Vaša Ally je pa res krasotica Kiss Kiss.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #6609 : petek, 30.09.2011 : 10:58:07 »

To je pa moj Ziggy, star bo pa 4 leta čez dober mesec:)
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #6610 : petek, 30.09.2011 : 10:58:39 »

http://www.mojalbum.com/saraziggy/ziggy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6611 : sobota, 01.10.2011 : 22:20:07 »

O, kako je luškan tvoj Ziggy, tam z velikimi očali in na travi pa ko se kopa je meni zelo luškan in prisrčen. Lepi je! ljubezen Kiss
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #6612 : petek, 02.12.2011 : 22:43:08 »

Vse, ki ste nas danes klicali, da ste videli oglas na Bolhi, kjer lastniki veterinarske ambulante iz Grosuplja oglašujejo leglo NERODOVNIŠKIH čivav in pri tem navajajo podatek, da je oče iz psarne SLO-White rose, še tukaj obveščam, da noben od naših samcev nikoli NI in NE BO paril nerodovniških psic.
Podatek je izmišljen, zaradi česar bomo ustrezno ukrepali.
Če pa slučajno bodoče kupce nategujejo tako, da jim kažejo rodovnik psa samca Slo-White rose Grand prix, katerega smo jim lani kot mladiča podarili, ( pa jim ga je zaradi njihove malomarnosti že po enem mesecu raztrgala sosedova psica in je seveda že od lani mrtev), potem prosim vse, ki so jim bili posredovani podatki o Slo-White rose samcu, da mi jih posredujejo, saj konkretne podatke potrebujem za pričetek kazenskega pregona. Gre namreč za totalno smrdljivo goljufijo! Angry



Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #6613 : petek, 02.12.2011 : 22:56:15 »

kjer lastniki veterinarske ambulante iz Grosuplja oglašujejo leglo NERODOVNIŠKIH civav



 Shocked  Lastniki veterinarske ambulante si privoscijo kaj takega? bruham bruham

Upam, da vam jih uspe zmleti v prah!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6614 : nedelja, 04.12.2011 : 03:37:49 »

Nekateri si res lahko privoščijo vse, ampak najbolj žalostno pa je da še za mladička niso skrbeli, da ga je raztrgala Cry sosedova psica, to je pa višek vsega! jezen
Logiran
Strani: 1 ... 436 437 438 439 440 [441] 442 443 444 445 446 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines