mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 20:58:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Strani: 1 ... 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 ... 449   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čivava - čvek  (Prebrano 361171 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #6615 : torek, 20.12.2011 : 17:57:29 »

Se oglašam po dolgem času in priznam, da me je kar odneslo iz kinoloških in formskih voda, čeprav me najljubša kepa dlake na oboje vsakodnevno opominja. Nismo več tako zelo rosno mladi in nismo več tako strašansko živahni, smo pa še vedno najbolj Lujčkasti.
Vesele praznike!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6616 : nedelja, 01.01.2012 : 02:37:27 »

Srčkana je! Lepe praznike tudi vam!
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #6617 : petek, 27.01.2012 : 13:37:38 »

Še par najinih svežih, za martinčkat je tut zimsko sonce fajn.  Wink



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6618 : sobota, 28.01.2012 : 22:26:01 »

O, kako je lepa. Kiss Kiss ljubezen ljubezen Joj, čivavice so taki srčki mali, pocukrani! Kako je pa ime tej lepotički, mavrica! Čudovita je, takoj bi imela eno takšno doma, daj še njenih slikic! Kiss Smiley
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #6619 : nedelja, 29.01.2012 : 01:36:25 »

Lynn, tole je moj čivavko Lou. Pravzaprav nikoli ne vem kako naj rečem samčkom. Čivavko, čivavček, čivavek mogoče?  Grin
Ja res so cukri, na žalost je pasma zelo popularna med rejci in stisne me, ko vidim kaj vse se prodaja pod imenom čivava...  Undecided
Ena starejša, interpretacijo ti pa prepuščam.  Tongue

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6620 : nedelja, 29.01.2012 : 01:46:06 »

Aja, fantek je... jaz pa sem razumela da je psička,,, zdaj je pa užaljen zagotovo!!! Wink
Krasen je, lepotec mali!!! Kiss Kiss Cheesy Cheesy

Koliko je pa star?
A imaš samo njega?
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #6621 : nedelja, 29.01.2012 : 19:11:05 »

Dokler je pohvaljen, ga sploh ne gane.  Wink
Maja bo 5 let, sej nemorem verjet kako gre čas. Če pomislim kaka grinta je bil ko sem ga dobila, se je res kar lepo naredil.  Smiley
Ja, samo Lujča. Povečanje pasje družbe je že dolgo moja velika želja, pa finance in čas tega zaenkrat ne dopuščajo. Nekoč se mu bo pa vsekakor pridružilo še nekaj na štirih tacah in kot pravijo, once chihuahua - always a chihuahua.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6622 : ponedeljek, 30.01.2012 : 01:31:48 »

Joj, srček je pa res. Kiss Kiss Držim pesti, da se mu bo kmalu pridružil še kaki lepi čivavček.. Smiley Iz kje si ga pa dobila? A poveš rodovniško ime? Če imaš še kaj slikic ko je bil majhen mladiček, daj še kaj prilepi jaz tako rada gledam čivavice... bi jo takoj imela, sam imam že tri pse. So pa ena mojih zelo oboževanih pasem poleg kavalirjev. Cheesy Smiley

A ga kaj razstavljaš ko je tako lep? Smiley Kiss
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #6623 : torek, 22.05.2012 : 15:03:56 »

Pozdravljeni,

no da vam se jaz prilepim nekaj slikic nasih malih 3-eh musketirjev pri 10 tednih Smiley



















ostalo pa si lahko pogledate v albumu..

Bom kmalu prilepila se slikice od nasega najmlajsega in pa slike s svetovne razstave, ki je bila ta vikend kjer smo bili zelo uspesni!!
pozdravcke in poljubcke vsem civavicaaaam  Tongue

lp,

Ursa
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6624 : ponedeljek, 04.06.2012 : 19:13:55 »

Krasni so Sassy, joj kakšni ljubki obrazki... Cheesy Kiss lepo da je tema spet malo oživela, jaz jo spremljam, si želim čim več slikic in novic od teh malih, krasnih bitij - čivavic. Kiss
Res so vsi tako zelo lepi mladički, takšni ti pa res zlezejo v srce... ljubezen
Logiran
mavrica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #6625 : petek, 20.07.2012 : 09:22:06 »

Eh Urša, krasni so!  Cheesy

Še Lujko.  Smiley



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #6626 : nedelja, 22.07.2012 : 17:20:56 »

Lepotec je tudi tvoj Lou. Kiss Take lepe velike učke ima. Smiley
Logiran
kallina
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #6627 : ponedeljek, 23.07.2012 : 12:44:52 »

pozdravljeni Smiley
večina ljudi pravi, da so čivave zaradi svoje velikosti zelo glasne, napadalne in, da se navežejo samo na ENEGA gospodarja do drugih pa so zelo nesramne in, da jih je zelo težko kaj naučiti, ker vstrajajo pri svojem in so lene.
mogoče to pravijo tisti, ki doma nimajo čivave, saj bi jo lahko tako spoznali in ugotovili, da so zelo temperamentne, da se jih z lahkoto kaj naučit in so zelo prijazne.
jaz imam doma 6 let staro dolgo-dlako čivavo (Lumpija). nočem da se sliši zlajnano ali osladno ampak je res moj najboljši prijatelj. tako dobrovoljček mali lepi Cheesy haha. res ne vem kaj bi lahko brez njega. vedno se mu nasmejiš. do potankosti poznam njegov značaj. in zelo je razvajen. točno ve kje ima on svoj predal s priboljški in tako dolgo bo lajav in tako dolgo bo hodil do tebe se ti zaletaval v nogo dokler nebo dobil vsaj enega priboljška. potem pa je mir. in ko je lačen pride do mene zalaja in odleti do svoje sklečke in spet pride in nazaj, če mu dolgo to ne uspe se vsede pred sklečko in začne po njej krampat potem pa me spet pride oblajat. haha. ali pa ko ga kaj skregaš, gre do svoje posteljice in položi glavo med tačke (temu rečemo muljenje) in dokler ga ne greš potolažit nebo prišel iz poteljice. hh. je res zelo zelo cartljiv ko ga dvigneš ti položi glavo na ramo in zaspi :p. obožuje sprehode, ko zagleda svoj pasek in ko mu rečeš: "lumpi gremo gremo". točno ve da gremo in nestrpno čaka pred vrati. vožnje z avtomobil ne mara preveč in ne mara obiskov. on obožuje tam kjer je on doma, tam se znajde in je zadovoljen.
ali pa ko gremo na morje, ga pustimo doma, in točno ve, ko pakiramo kovček, da se bomo nekam odpravili. njega vedno pustimo doma, ker ne mara vročine in nebi prenesel vožnje. za njega poskrbijo drugi. ampak ko se vrnemo je tako vesel, da se polula od veselja. edino na mene je dobesedno jezen.  1 teden po morju me komaj pogleda in se pride k meni pocartat. 
to leto me je začelo zelo skrbeti. star je 6 let in čivave po navadi živijo 16-18-20 let. in 6 let je za čivavo malo. ampak ima moj Lumpy že probleme s kolki, kot je za čivave značilno. bogi revček že šepa in hitro se otrudi, če zunaj dosti teka ga nogice tako bolijo, da ne more hodit Sad nevem kaj naj naredim ker pravijo, da če ga daš na operacijo, nena sploh tako pomaga mogoče oblaži za 1 leto potem pa je spet isto Sad
l.p. kaja
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #6628 : četrtek, 26.07.2012 : 12:04:43 »

Po dolgem času zopet nekaj fotk mojih malih zgagic Wink

Lepotička Pixie:




Tahujša zgaga Pippa:




Lubice moje Kiss
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #6629 : četrtek, 26.07.2012 : 16:33:31 »

ampak ima moj Lumpy že probleme s kolki, kot je za čivave značilno. bogi revček že šepa in hitro se otrudi, če zunaj dosti teka ga nogice tako bolijo, da ne more hodit Sad nevem kaj naj naredim ker pravijo, da če ga daš na operacijo, nena sploh tako pomaga mogoče oblaži za 1 leto potem pa je spet isto Sad


Živjo! Kolikor vem, za čivave problemi s kolki niso značilni, temveč imajo težave s kolenskimi pogačicami. V obeh primerih se da pomagati. Če ima tvoja čivava res probleme s kolki, ti priporočam, da se pozanimaš o terapiji z matičnimi celicami. Izvajajo jo v veterinarski bolnišnici Šentjur in imajo doslej dobre rezultate. Tukaj več o postopku http://www.animacel.com/ sicer pa najbolje da pokličeš v Šentjur in vprašaš (imajo tudi poslovalnico v Ljubljani) http://www.vb-sentjur.si/

S to metodo se zdravi tudi druge sklepne težave, za luksacijo kolenske pogačice sicer ne vem (najbolje, da se pozanimaš, če boš klicala v Šentjur, v primeru, da ima tvoj pes težave s kolenskimi pogačicami in ne s kolki) sicer pa se ta uspešno zdravi tudi z operativnim posegom. Vsekakor je bolje narediti vse, kar veterinarska znanost zmore, kot gledati mladega psa, kako komaj hodi.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 437 438 439 440 441 [442] 443 444 445 446 447 ... 449   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Čivava - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines