mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 12:51:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotski terier - čvek  (Prebrano 26770 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dh
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 3


« Odgovor #15 : sreda, 02.02.2005 : 00:26:21 »

Hoj! Malo sem zaspal, pardon! Undecided
Naše ščene pridobiva na teži, velikosti in trmi. Sicer pa je zelo prijeten, krotek kuža. Pohlevno prenaša vsa naša nadlegovanja vključno s tuširanjem. Na forumu sem prebral nasvet o splaknjevanju z blago raztopino kisa in to res pomaga proti močnemu pasjemu vonju.
Predprejšnji vikend smo si ogledali sceno na razstavi CACIB TROMOSTOVJE na gospodarskem razstavišču v Ljubljani. Srečali smo nekaj lastnikov škotov in seveda poklepetali. Izvleček iz teh pogovorov je ODLOČNOST in NEPOPUSTLJIVOST.
Z literaturo v Slovenščini slabo kaže, sem pa na Amazon.com naročil naslednji knjigi:
A New Owner's Guide to Scottish Terriers (Richard G. Beauchamp, Miriam Stamm) in
Scottish Terriers (Sharon L. Vanderlip D.V.M., Sharon Vanderlip).
Ko jih dobim, jih bom komentiral (če želiš seveda).
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #16 : sreda, 02.02.2005 : 09:04:35 »

Oj!  Smiley

Sem opazila, da dolgo ni bilo nobenega odgovora.  Wink Sploh pa je na to temo, zelo malo odgovorov. Skoraj nihče še ni slišal za škotskega terierja, razen če jim ne omeniš Busha, whiskey, ali pa black & white. Ja, ti pa čisto verjamem, da nisi slišal drugega, kot trma, trma in trma,.... Se soočamo z njo vsak dan.  Hmmm....veš, da to s kisom pa še nisem zasledila. Bo treba probat. Drugače pa ko gre Abi pod tuš, se ne premakne in se vsa trese, k da bi jo ne vem kok mučili. Danes gre k frizerju. Spet bo boga.   Sad  Ampak imamo probleme s higieno po opravljanju potrebe, tako da bo treba it.
Bi prosila, da ko dobiš knjige, da jih pokomentiraš, ker bi se potem lažje odločila za nakup.

Lep pozdrav, Katja
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #17 : torek, 08.02.2005 : 20:53:29 »

Čau!

No pa se še jest oglasim. Sem lastnica že 10-letne škotke  Smiley, ja pri vzgoji je res treba bit zelo jasen in nepopustljiv. No moja psička je bila vedno zelo živahna, zadnje leto oz. dve pa je postala zeloooo velika lenoba Grin.

Dijo
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #18 : sreda, 09.02.2005 : 10:19:36 »

Čaw!

Me zelo veseli seed da si se oglasila! Grin Želim si, da bi se jih oglasilo čim več. Več nas je bolj veselo je! Wink Mislim da smo vsi istega mnenja da so ti kužki zelo trmasti in dominantni. Jaz sem opazila, da je moja Abi že kar malo pozabila kar sva se naučile v mali šoli, ampak to po moji krivdi, ker sem se res premalo ukvarjala z vzogjo zadnje čase. Uuuhhh...a šele pri 10 letih je postala lenobica?? Shocked Ne, ne, sej mislm da je to super, vsaj veselje imaš pri hiši, če je kuža živahen, a ne? Cheesy Ampak opažam, da je že bolj crkljiva kot je bila na začetku...na začetku se ni pustila crkljati, je bila preveč živahna in ni mogla bit pri miru. Zdej se pa že uleže k mojim nogam in gledava TV! heheh...upam, da bomo odprli veliko debato o teh lepotcih in lepotičkah...

LP, od Abi in Katje
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #19 : četrtek, 10.02.2005 : 08:28:55 »

Hi!

Hotela sem samo en nasvet v zvezi s prhljajem...Ali se je že kdo srečal s tem pri teh kužkih...
Mogoče bi bila to bolj tema za zdravje...ampak u bistvu hočem zvedeti iz prve roke (od tistih k imajo škotka)...Če ga imajo-kako se ga znebiti...ali je to odvisno kakšno hrano jim dajete - kakšno jim dajete?

Upam, da bom dobila kakšen odgovor od lastnikov škotkov  Smiley

papa
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #20 : četrtek, 17.02.2005 : 12:39:33 »

Hei!

Včaraj je bla moja psička pri veterinarju, ker smo imeli zadne čase kr probleme. Kakala je res zlo pogosto, včasih je mela drisko, predvčerajšnim pa se sploh ni mogla pokakat. Tud shujšala je, ker prej nikol ni bla suha, tako da je pršla iz 13kg na 9.5kg! No dobila je dietne brikete, tabletko proti zajedalcem in neko kremico ki jo je polizala iz smrčka. Kasneje pa smo peljali na pregled še njen urin, niso povedali točne diagnoze. Možno pa je da ima probleme z ledvičkami, ker je že dovolj stara ali pa zaradi prehrane. No upam da se bo uredilo, ker danes je že precej boljše volje Smiley.
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #21 : ponedeljek, 21.02.2005 : 08:30:57 »

Čaw!

Hm...tole pa ni bilo nič fajn, kajne? Seed, upam da se je vaša lepotička pozdravila, ali pa da se ji je vsaj stanje poboljšalo. Tole z drisko sem imela pa tud jaz probleme,...Abi je imela drisko ko je jedla brikete hills...Zdej smo na nutrotu in nimamo teh problemov. Mislim da je dobila tudi rdečkasto dlako ravno zaradi teh briketov, (no ja no, mogoče smo bili tud mi krivi, ker je včasih probavala tudi našo hrano, kar mislim da ni priporočljivo).  Roll Eyes Ampak kaj ko tako lepo prosi, pol te pa s temi učki pogleda in ne moreš nič.  Undecided
Ali si imela kdaj probleme s prhljajem in če si, kako si se ga rešila?

Želim vama čimprejšnje okrevanje!  Wink

Pa pa

p.s. hmmm...a je tole z ledvičkami kaj resnega???
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #22 : torek, 22.02.2005 : 20:26:12 »

Ja sedaj normalno opravlja potrebo, vendar ma še vedno zlo napihnen trebušček. Tako da bomo počakal da poje brikete ki jih je dobila in če ne bo bolše šli nazaj oz. k drugemu vetu. Ja prhljaj, je še vedno problem, včasih ga ima več včasih manj. Jaz mislim da je v veliki meri odvisen od prehrane, nege...Je treba kar malo sprobat.

Lp
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #23 : sreda, 23.03.2005 : 21:54:23 »

Čau!

Kar utihnili ste vsi, jaz pa imam žalostno novico, moja kužika je prejšni teden umrla. Težave se niso umirile, zato smo jo peljali še k drugemu vetu, omenjal je težave s srčkom in predlagal ultrazvok. Dan preden bi psičko peljali na ultrazvok, je preminula:(. Sedaj se ne morem navaditi na to praznino.
Logiran
ABI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #24 : četrtek, 31.03.2005 : 12:53:47 »

Lep pozdrav!

Seed na zacetku naj ti izrečem iskreno sožalje!  Cry Nimam besed ki bi izrazile kako hudo mi je, čeprav je nisem poznala.  Cry Upam, da se je praznina vsaj malo zmanjšala-čeprav ne verjamem! Sploh si ne morem predstavljati kako ti je...sem po dolgem času  prišla na forum in vidim to žalostno novico. Grozno! Kako pa to, da prejšnji veterinar ni opazil tega...ali bi lahko kaj naredili glede tega-bi se lahko to preprečilo? Ah, pa saj zdaj ni smisla o tem razmišljati...Mogoče pa bi lahko malo omilil nov kužek? Čeprav vem, da vaše lepotičke ne bo mogel nihče zamenjati, lahko pa prinese tisto živahnost in mogoče vsaj malo zapolni praznino. 
Držite se in pomislite na to, da je nekje na lepem kraju, kjer skače in grize in se lovi z drugimi kužki!  Smiley

LP, Katja  Kiss
Logiran
seed
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #25 : petek, 01.04.2005 : 15:43:43 »

Če bi veterinarji opravljali svoje delo tako kot ga morajo verjetno ne bi prišlo do tega ali se pač motim, sama raje ne razmišljam o tem, če bi lahko preprečili, ker mi je še bolj hudo. Hmm, ja nov kužek moja največja želja Smiley. Vendar bo to moralo počakat, ker si res zelo želim nemško dogico, pa zraven še enega škotka, vendar mi šola ne dopušča toliko prostega časa. Zaenkrat bo doma kraljeval kakšen muc.

LP, Kiss vsem škotkom
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #26 : sobota, 31.12.2005 : 11:40:57 »

Še nekaj slik prikupnih škotkov:
http://www.moetica.com/scotties/slike/aileen11t.jpg
Pšenični škotek:
http://www.sarahjoyscotties.com/images/newgoldie2.jpg
Beli in črni škotek:
http://www.ecards-tiere.de/fotos/hunde/scotties.jpg
Malčka:
http://www.puppysites.com/deluxe/emmettscotties.jpg

Lep pozdrav in počohajte svoje piškotke. (škotke)  Grin Cheesy Wink
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #27 : sobota, 31.12.2005 : 12:27:48 »

Ja Pumma tole temo Škotski terier bo pa treba res malo prevetriti in obuditi od mrtvih Huh
Me prav zanima kje je kaj Abi, njeno malo piškotko sem namreč videl še pri vzrediteljici. Njena navihanka je sedaj že sigurno vzvišena gospa. Cool

No tudi jaz dodajam eno slikco naših dveh piškotk:
http://west-in-show.moj-album.com/slike/1431310/bjqUd_9ezoBa5ijW.jpg
 Cheesy
 
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #28 : sobota, 31.12.2005 : 13:33:24 »

Krasni sta. Še ena slika: (a ni bogi tale škotek,..  Tongue )
http://powerlineblog.com/archives/BushScottie.jpg  Wink
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #29 : ponedeljek, 02.01.2006 : 17:32:11 »

Ne saj ni bogi tale piškotek od Busha, sam ravno tko smotana slika. Kužki drugače radi vidijo da se jih okoli "vlači", sam da niso sami doma. Za Bushova dva piškotka pa je pomojem dobro poskrbljeno, brez skrbi, sta bolj priljubljena kot pa njuni gospodarji. Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines