mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:13:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: RenascenceBulldog
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: RenascenceBulldog  (Prebrano 35238 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #45 : ponedeljek, 29.11.2004 : 08:40:47 »

Otto, ne vem zakaj to govoriš, edina pasma psov, kot da drugi so zdaj za smeti.Tudi jaz Bello ne bi dal niti za vse zlato na svetu.Pač Bella je moja ljubezen in tudi ostala bo to.Veliko se gibam, dosti tečem in Bella ni za takšne stvari, da bo tekla zraven mene.Pač želim si psa, ki bo to zmogel in bil sposoben...in imel vse lastnosti buldoga
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #46 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:11:23 »

Lepo od tebe da ne boš Bello mučil z sprehodi in da si želiš oz. da gledaš še ostale pasme psov ki tebi vstrezajo.

Tisti NE je bil odgovor na deteljičino razmišljanje..

Razlaga spodaj je pa moj pogled na ostale pasme. Ne si mislit pa da zaničujem ali bilo kako zavračam ostale, niti pod razno je pa sigurno da druge pasme razen bulldoga ne bom več imel, ker sem se vanjo zaljubil.

Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #47 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:15:40 »

Otto, a v tako mal bol "originalno", "natur" in zmogljivo verzijo se pa ne bi mogu zaljubit? Wink
Ja sej vem, eni cenijo karikature....
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #48 : ponedeljek, 29.11.2004 : 12:53:56 »

..Bella se sprehaja in to veliko (6 do 8 km, mogoče včasih še več, odvisno od dneva, včasih tudi manj), kar je za buldoga pomebno, da se ne zasedi in da ni predebel.In Bella se ne zadiha zlahka, skače, je okretna kot drugi, pa včeraj se je še z enim boksarjem igrala, ki je bil 2x večji od nje in lahko povem, da je bil on skoraj bolj zadihan kot Bella(pa gledamo kakšno ima konstrukcijo telesa bokser in kakšno ima buldog), je pa res, da jo ne bom teral tečt po hribu navzgor kot sam delam vsak dan.Zato pa potrebujem drugačnega psa, ki bo imel VSE lastnosti buldoga in RB jih ima.Pa ne se zdaj kregat tukaj prosim, so pa vsaka mnenja več kot dobrodošla. Cheesy  lp
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #49 : ponedeljek, 29.11.2004 : 19:25:18 »

Otto, a v tako mal bol "originalno", "natur" in zmogljivo verzijo se pa ne bi mogu zaljubit? Wink

Kaj misliš nate?  Lips Sealed

Imeli smo že dosti psov in vem da je bulldog nekaj posebnega in ga nebi menjal za nobeno drugo ''pasmo''.

Bull vse najboljše pri nakupu. Samo sodeč po slikah tej psi lih niso čisto vsi isti... res pa je da tudi bulldogi niso, so pa sigurno manjša odstopanja. Kljub vsemu ti želim dobro izbiro. Wink
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #50 : ponedeljek, 29.11.2004 : 21:39:45 »


vem da je bulldog nekaj posebnega in ga nebi menjal za nobeno drugo ''pasmo''.



Potpisujem tole izjavo  Wink


BULL: Želim ti veliko sreće v daljnjem nakupovanju svojega prvega RB-a, samo bodi oprezen z njim, tudi si rezerveraj precej slobodnega časa ker ti bo zelo teško vzgajati RB-a poleg angleža, to so dve popolnoma različite pasme... noćem ti solit pamet, ampak da sem jaz na tvojem mestu sigurno bi si prej nabave RB-a dobro premislil ker moraš mislit tudi na bello..zakaj? Zato ker bodo to dva psa in kadar boš šel na dolge pote (trčanje,planinarjenje ali kaj bolj zahtevnega) ne boš mogel bello vzeti no RB-a da, tu bodo nastajali problemi za Bello ker se bo počutila manj vredno in vsi znamo kakvi razmaženci so angleži in koliko ljubavi potrebujejo. Upam da te nisam z ničim uvredil.

Lep pozdrav
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #51 : ponedeljek, 29.11.2004 : 21:53:39 »

Ja, pa bodimo realni... Jaz mam poleg bulldoga še bernardinca in kadar grem v gozd vem kako se počuti Deus in kakovo reakcijo ma če gre Ben z mano, srček mu se hoče raspočit. To sem napravil samo enkrat in nikoli več, ali grejo vsi ali noben...

Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #52 : torek, 30.11.2004 : 08:02:02 »

..ja to vem, ampak ni samo to, v bljižni prihodnosti misliva s punco hišo kupit, tako da hiša potrebuje tudi čuvaja, kar pa Bella ni primerna za to, bi jo itak odnesli skupaj z posteljo Grin Grin kadar spi, jo nič ne zbudi Wink, zato sem se tudi odločil za takšnega psa, na sprehode pa bosta itak šla oba...
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #53 : sreda, 01.12.2004 : 08:08:09 »

Bull, počakaj še malo kadar bo Bella odrasla pa boš videl kako se bo ponašala do tujcev ki hočeju v tvojo hišo ali pa na neke čudne zvoke  Wink Grin

Bull želim ti veliko sreče in upam da nas boš obaveščal i dalje o nabavi svojeg RB-a te upam da veš v kaj se upuščaš ker je RB delovna pasma in verjatno zelo dominantna, jaz sem kot deček imel rotweilera in vem kaj znači odgoj takoveg psa  Wink

Pozdrav
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #54 : sreda, 01.12.2004 : 12:10:31 »

...mogoče imaš prav, vendar še vedno mislim, da je osebnost psa in njegovega obnašanja do okolice v vzgoji....če bi Bello vzgajal, da bo napadalna do vsakega, ki pride, bi verjetno tudi bila takšna...tako je pa čisto obratno, prijazen kuža, ki komaj čaka, da se ji kdo od mimoidočih posveti kakšno sekundo Grin....
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #55 : četrtek, 02.12.2004 : 12:44:45 »

Kaj misliš nate?  Lips Sealed


v bistvu niti ne  Grin, nisem ravno optimallen primerek, v tisti anketi je pisalo na koncu , da sem "carin terier" Cool
sem pa pomislila, da bi buldogom zelo koristilo, če bi malo "popravili" standardni opis pasme , oz njegovo interpretacijo v smislu funkcionalnosti oz starih časov , ko je res še čemu služil...(razen zabavanja lastnikov seveda  Wink)
Ker če jih ljubite zaradi osebnosti, res morda ni nujno potrebno da so njihove telesne karakteristike preterane do absurda. Ali pa je to tisto kar obožovevalce tako privlači? Ali bi buldogi, ki bi izgledali kot "renesance" ali "american" izgubili svojo publiko?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #56 : četrtek, 02.12.2004 : 13:19:30 »

Bull!

Mi tukaj lahko nakladamo in ti solimo pamet okoli nekupa, odločil se boš pa tako po svoji pameti. Pa vendar je prav, da povemo kaj mislimo. Jaz osebno se ne bi odločil za tako kombinacijo. Sicer bomo pa videli prihodnje leto, ko boš imel RB-a. Se pa strinjam s tabo, da je večina pasjega obnašanja v njegovi vzgoji.

Lep pozdrav!
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #57 : četrtek, 02.12.2004 : 17:10:22 »

Ali bi buldogi, ki bi izgledali kot "renesance" ali "american" izgubili svojo publiko?

Ja sigurno se velik delež ljubiteljev bulldogov nebi odločil za nakup takega psa.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #58 : petek, 03.12.2004 : 07:56:55 »

...kot sem že 1x povedal, takšnega psa kupijem zato, ker ima vse lastnosti buldoga + še kakšno zraven...ker vemo, da AB niso ne vem kakšni atleti, čeprav za Bello to ne morem reči, ker je za AB neverjetno poskočna, urna in gibčna, bom 1x poslal slikce, se spreminja v pravega bulija, mislim da bo odličen in zdrav primerek svoje pasme, jutri gremo vsi v BTC v luna park, se mal vozit na unih piz..... Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #59 : petek, 03.12.2004 : 08:33:40 »

Citat
Ali bi buldogi, ki bi izgledali kot "renesance" ali "american" izgubili svojo publiko?

Otto, se popolnoma strinjam s tabo. Sigurno bi izgubili "publiko", saj nas verjetno večina lastnikov AB ima te pse ravno zato, ker so ravno taki kot so. In to mislim po obnašanju, karakterju in izgledu.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: RenascenceBulldog
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines