mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:41:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: CAIRN TERRIER - čvek  (Prebrano 28111 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tine
gost
« Odgovor #15 : sreda, 16.04.2003 : 06:55:31 »

Hey

Hehe, vem kako je to, če moraš kupovati vse miniaturno. Če gres v petek ponj, potem bo tvoj vikend verjetno res dosti bolj "aktiven", kot do sedaj, zato ti svetujem "Pripravi bojno opremo" Smiley
Midva že komaj čakava, da ga bova lahko peljala malo ven na svež zrak, kjer bo upam pokuril malo svoje odvečne energije.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #16 : nedelja, 20.04.2003 : 21:17:17 »

No, pa je tu, mala žverca Wink
Psički je ime Puma, preživeli smo prvo noč brez problemov.
Tudi seznanjanje s Feldom je minilo OK, le, da bi ga mala rada že komandirala, ne vem, koliko časa se ji bo kaj pustil.
Raziskuje vse naokoli in se ne boji ničesar, res pravi terierček.
Je pa prav zabavna, zelo odločna, najbolj pa uživa in se jezi, ko se igra s svojimi piskajočimi igračami. Je strašno radovedna, najbolj pa je uživala, ko je našega ubogega mačorja, ki se je po dveh dneh odločil, da pride domov, podila po celem stanovanju-bil je še bolj užaljen in je zopet odšel.
S hrano ni problemov, za zdaj, je kar ješča.
Res je pravi srček.
lp
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #17 : četrtek, 24.04.2003 : 20:47:24 »

Puma vsak dan v vsakem pogledu vse bolj napreduje Cheesy, uspešno je raziskala vrt, se seznanila s kosilnico in podobnimi glasnimi zadevami-brez problemov.
S Feldom se krasno igrata in je pogruntala, da je najbolj učinkovita, če ga grize za gobec in mu razteguje žnable-še dobro, da je kraševec tako potrpežljiv.
Je pa res pravi neustrašni terierček po karakterju, neutrudna, ko pa končno zaspi, pa spi kot ubita.
lp
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #18 : torek, 09.11.2004 : 16:54:23 »

... in v hišici ob gozdu je nastala praznina.... Grin
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #19 : četrtek, 10.03.2005 : 10:33:58 »

No, tu so pa mali cairnčki, stari 25 dni - Pumino prvo leglo!

[attachment deleted by admin]
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #20 : nedelja, 10.04.2005 : 17:40:23 »

Uaaaaa Talija kakšni srčki!!  Grin So vsi našli lepe domove? Kakšno pa je pri nas kaj povpraševanja po teh zanimivih in dokaj redkih kužkih? Pa še to...... če kdo od vas lastnikov bere forum te dni, koliko predstavnikov bo kaj v Vrtojbi čez vikend?

lp
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #21 : ponedeljek, 11.04.2005 : 07:24:12 »

Hvala, ja, res so pravi srčki in kako nam je bilo hudo, ko so v petek in soboto odšli prvi trije v nove domove Cry!
Kljub redkosti pasme, sem bila kar presenečena nad številom ljudi, ki so se zanimali za nakup. Mislim, da smo za malčke našli dobre nove skrbnike, ki bodo imeli radi svoje kužke in jih obravnavali kot člane družine. Žal, pa so morali odpovedati nakup psičke Amber res prijetni ljudje, zaradi zdravstvenih razlogov. Tako je ta psička še na razpolago in je čisto podobna svoji mami Pumi- tako po zunanjosti, kot značaju, živahna, igriva in "cartljiva".
Mislim, da ne bo nobenega predstavnika iz Slovenije v Vrtojbi, morda se motim, vendar nas je malo, ki hodimo po razstavah. Bo pa verjetno gospod Rossolini iz Italije pa mogoče kakšen predstavnik iz Češke. Naj me popravi kdo, ki ima več informacij!
TO JE PA AMBER!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #22 : ponedeljek, 11.04.2005 : 09:52:46 »

No lepo je slišati, da so odšli v lepe domove, je pa po eni strani žalostno za vas "starše", ki se morate posloviti od naraščaja  Cry. Sploh pa se ne bojim, da bi tale lepotička Amber tudi našla nekoga, ki bi mu delala družbo. Morda pa bo ostala pri mamici  Wink?
V Ljubljani Januarja sem videla dva predstavnika v boksu, lastnika pa žal ni bilo zraven, tako da nisem ugotovila ali so slovenci ali italijani. Škoda ker ne bo slovenskih kužkov. Koliko pa sploh je registriranih v Slo? Sama sem te kužke prvič videla v Angliji, kjer so kar popularni.....se mi zdi da skoraj tako kot West High White Terrier. Razen barve so si zelo podobni, zanima me pa če so si tudi dokaj podobni po značaju.......

lp
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #23 : torek, 12.04.2005 : 07:53:11 »

Verjetno sta bila italijanska psa, saj se zadnji dve leti razstav iz SLO, žal, udeležuje le Puma.
V tujini je ta pasma dosti bolj priljubljena, še posebno na Nizozemskem, v Belgiji, na Švedskem, Ameriki in Avstraliji. Pri nas je registriranih cairnov le 34, mislim pa, da eden, ki je prišel pred nekaj meseci iz Slovaške, še ni vpisan v SLo rodovno knjigo.
O cairnu lahko povem le najboljše, najbolj pa mi je všeč njegova prilagodljivost in enostavnost. Starši imajo višavca in so si podobni po značaju, le tako "ihtavi" niso pa tudi precej bolj enostavni za nego.
Upam, da bomo mali Amber našli dobre lastnike, smo razmišljali o tem, da bi jo obdržali, na žalost pa zaradi lakelandke Urphee in kraševca Felda, to ni mogoče, saj sta zelo ljubosumna na mladiče in to tudi odkrito pokažeta. Angry
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #24 : torek, 12.04.2005 : 08:04:00 »

Talija, smo vas videli v Mojpes. Wink Kuzki so res krasni! Upam, da bomo vsaj katerega od mladicev videli na kaksni razstavi! Sem namrec zelo zainteresirana za to, da se redke pasme pokazejo na razstavah. lp
Logiran

Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #25 : torek, 12.04.2005 : 08:08:34 »

Nekateri od novih lastnikov so že obljubili, da bodo svoje kužke pokazali tudi na razstavah Smiley!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #26 : torek, 12.04.2005 : 08:29:44 »

Krasno, potem jih bo pa v parih letih sigurno še kaj več videti na razstavah  Wink. Še eno vprašanje mam..... se dlaka tako kot pr Višavčkih parkrat na leto trima?

lp
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #27 : torek, 12.04.2005 : 09:42:19 »

Pri cairnih se praviloma uporablja "hand stripping"-puljenje odmrle dlake s prsti. To naj bi se naredilo dvakrat letno, ko se odstrani odmrla dlaka po telesu, glavi, nogah in repu, vse se oblikuje ročno, brez uporabe škarij, katere uporabim le pri končnem oblikovanju psa za razstavo na prednjih in zadnjih okončinah. Drugače sta dovolj glavnik in krtača.Vse skupaj je dosti bolj enostavno, kot pri Višavčku.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #28 : petek, 15.04.2005 : 09:02:52 »

Je mala princeska že našla lastnika? Jaz takšnih kepic sploh ne smem predolgo gledati, ker se lahko hitro spozabim  Roll Eyes.
Sem prebrala, da vaša Puma prihaja od *****(če se prav spomnim je to taisti *****, ki je bil svoj čas na Brdu kot trener. Moj oče je pri njemu vzgajal našo Labradorko  Smiley). Je on prvi pripeljal Cairnčke k nam?

lp
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #29 : petek, 15.04.2005 : 10:17:16 »

Malo princesko pridejo danes gledat iz Ljubljane. Bom javila, kako se bodo odločili in seveda, če bodo videti tudi oni dobri novi skrbniki.
Ja, to je taisti Rajko, pred mnogo leti sva skupaj na Brdu šolala najine pse, on dobermana, jaz pa dalmatinca. On je prvi pripeljal to pasmo v SLO in res sem mu hvaležna za to.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: CAIRN TERRIER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines