mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:50:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Slikanje kolkov
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slikanje kolkov  (Prebrano 32984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Buzz
gost
« Odgovor #30 : torek, 08.10.2002 : 19:15:11 »

Zivjo!

Aisha, motis se. Buldog je na OFA (Orthopedic foundation for animals) lestvici prisotnosti na vodilnem 1. mestu.
1. Bulldog  241slikanih psov 0.0% excelent in  73.4% displazicnih.

LP Dejan
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : petek, 31.01.2003 : 12:44:34 »

Kaj pomeni HD-GRAD: A oz. HD:A1, HD:A2?

Kužkom se naj bi slikali kolki pri 18 mesecih, ker pa se mi zdi, da slikajo predvsem velikim pasmam (ki se razvijajo dalj časa), me zanima, če se tudi manjšim pasmam slika takrat ali prej - recimo pri 15 mesecih? lp
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #32 : petek, 31.01.2003 : 12:57:19 »


Kaja to je oznaka HD...kolčne displazije...FCI ima lestvico od A do E...
A je najboljša, tj ni displazije.

Glede starosti za slikanje pa takole, večina vzrejnih pravilnikov ima spodnjo mejo 12 mesecev. Po mojem mnenju je to prezgodaj in rezultati niso objektivni. Posebno pri večjih pasmah (tj nad 50cm) pa naj bi bili tisti "pravi" rezultati šele po 24. mesecu... Vsaj tako menijo izkušeni...

LP
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #33 : petek, 31.01.2003 : 13:52:17 »

Jaz imam pa eno malo neumno vprašanje : za HD vem ,da je to hip dysplazia, kaj pa je npr. A1 ali B1. Črke so za stopnjo displazije, kaj pa številke? A to je za nogo al kaj? Sicer sem pa točno pred enim tednom dala svojemu dragemu kolke slikat in ima zdrave Grin Grin Grin, dala sem jih pa malo zaradi vzrejnega in predvsem zaradi agilityja, da vem, če lahko nadaljujeva. Dali so mu pomirjevala in si res ne predstavljam, kako bi ga spravili na mizo in nategovali pri polni zavesti. Pa njega, ki ima 25 kil, kaj šele kakšno dogo ali novofundlandca itd. Šla sem v Mestni Log in čeprav sem tudi od tam že slišala za par njihovih cvetk sem slišala že za vsaj 3 mrtve pse in skoraj enega mačka pri Zaninoviču, tako da me tam ne vidijo. Je pa sigurno odvisno od veterinarja in ne od klinike.
Čeprav!!! Vem za eno ki hodi na Gorkičevo, je vprašala, če lahko kolke slika za vzrejno, so ji rekli da ni blema, je prišla tja, plačala okrog 20.000, na vzrejnem so ji pa rekli, da njihove slike ne veljajo, da v Lj (se mi zdi) veljajo samo iz Mestnega Loga. In je morala še enkrat it slikat, še enkrat plačat, pa tam je manj plačala kot prvič!
Sicer je odvisno od velikosti psa zaradi pomirjevala, ampak če jim je rekla da je za vzrejno in so bili lepo tiho in kasirali je pa to en navaden nesramen nateg! Je bilo pa to pred več kot enim letom, ne vem, če še štejejo samo izvidi iz ML.







Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #34 : petek, 31.01.2003 : 16:12:35 »


Kaja, Bambi...stevilke prakticno ne pomenijo nic cudnega.

Sistem je tak, da pac vsako stopnjo razdelijo na 1 in 2. A1 je bolje od A2, in A2 je bolje od B1, ki je bolje od B2 itd itd itd
Razlike med podstopnjami so tako MINIMALNE, da so se jih v FCI odlocili ukinit, cesar zaenkrat velespostovani slovenski veterinarji se ne spostujejo...ker so prepametni in vedo najbolje. Ampak bom raje tiho.

Kar se tice rezultatov slikanja HD, jih pod KZS koncesijo (tj da njihove ocene veljajo uradno) lahko ocenjuje Klinika v Mestnem logu in pa tudi Zaninovič. Menda veljajo tudi Trstenjakove ocene, nisem pa čisto prepričana.


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #35 : petek, 31.01.2003 : 23:21:08 »

Citat
Razlike med podstopnjami so tako MINIMALNE, da so se jih v FCI odlocili ukinit, cesar zaenkrat velespostovani slovenski veterinarji se ne spostujejo...ker so prepametni in vedo najbolje. Ampak bom raje tiho.


No, ne bit čisto tiho! Te stopnje so prepisane iz nemškega rodovnika (verjetno potem niso krivi slo. veterinarji). Pred koliko časa pa so ukinili podstopnje? Ker pri starih starših in še nazaj so te podstopnje, pri starših pa samo A.  Hvala (ampak hočem vse vedeti  Grin). lp
Logiran

sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #36 : sobota, 01.02.2003 : 01:20:05 »


Mislim, da to velja kaki 2 leti...kot si sama ugotovila, starsi imajo samo eno stopnjo kolkov...
kar je po sistemu
nasi pa kar se stampajo A1, A2, b1, B2 itd

Ohja
Logiran
DogeatDog
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #37 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:37:52 »

Lahko kdo malo bolj opiše slikanje kolkov pri NO oz. kdaj je najbolj priporočljivo, kako izgleda ipd...
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #38 : ponedeljek, 31.10.2005 : 19:58:21 »

no? sram
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : ponedeljek, 31.10.2005 : 20:07:38 »

Klavdija, nemški ovčar

Nič drugače kot pri drugih pasmah! Poglej malo po forumu, kjer je odprtih že nekaj tem o slikanju kolkov...
Logiran
DogeatDog
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #40 : ponedeljek, 31.10.2005 : 21:27:02 »

Bi ti bil zlo hvaležen če poveš točn kje k ne najdem  Cheesy tnx
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #41 : torek, 22.11.2005 : 21:20:18 »

Mogoče kdo ve koliko stane slikanje kolkov in komolcev, za zlatega prinašalca?
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #42 : torek, 22.11.2005 : 21:21:39 »

Mogoče kdo ve koliko stane slikanje kolkov in komolcev, za zlatega prinašalca?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #43 : torek, 22.11.2005 : 21:26:26 »

mojčica, odvisno kje slikaš.
Jaz sem dala pred dobrimi dvemi leti za Lizo mislim da 38.000 sit za oboje.
Drugače je pa precej ceneje v Zagrebu, kar mi je še bolj všeč-psu ne dajo pomirjevala, lahko si zraven in ga pomagaš držat in lahko vidiš slike.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #44 : sreda, 23.11.2005 : 16:55:40 »

V bistvu je tudi slaba lastnost, če ga držiš ob ekspoziciji, ker po nepotrebnem prejmeš dozo sevanja.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Slikanje kolkov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines