mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:31:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Toksoplazma
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toksoplazma  (Prebrano 8361 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #15 : torek, 17.06.2008 : 20:41:07 »

ej, fižolova župca....tole si pa res fajn napisala. Jst sem bla noseča prvič pred 19 leti pa pol še dvakrat - pa ne vem, a takrat še ni blo take panike a kva, v glavnem, noben me ni strašil z eno tokso pa pa z eno mikro pa takale jajca. Pa smo meli ponavadi kšno muco - s tem, da še celo zunanjo, ka takrat pa res še nisem bla tolk pr pamet, kar se tega tiče, kot sem zdaj. Pa evo - moja mularija je svetovna - lepa in zdrava in pametna in splohinoh.   :)jah ni kej - geni nardijo svoje... Grin
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : torek, 17.06.2008 : 21:22:18 »

Jaz ne bom nikoli pozabila sistematskega pregleda v srednji šoli.
So nam (tistim, ki smo imeli živali doma) "svetovali", naj se jih takoj znebimo.
Ja, babja šola, pa otroci, pa...
No, ko pa sem bila noseča, me je moja ginekologinja lepo pomirila, da glede na to, koliko mačk in podobnega je šlo čez moje roke, sem sigurno toksoplazmozo že prebolela. In je imela prav.
Moj otrok je zdrav, prekrasen, čudovit... In ravnokar spi s 4 mačkami...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #17 : torek, 17.06.2008 : 22:38:35 »

Ja, oaza, se mi res zdi, da neke stvari postanejo prav modne. Sama imam zanimivo izkušnjo, ko mene, takrat noseče, ni želela obiskat tudi noseča znanka - kljub zagotovilom, da je maček testiran, samo not... Ženska dela v vrtcu, kdo ve kaj govori otrokom, najbrž se Muca copatarica in Maček Muri pri njej končata tako, da na koncu vsi zbolijo za "mačjo boleznijo"- "in vsi so bili plešasti do konca svojih dni..." Huh
Se mi pa zdi, da se pri nas vsi zelo radi vtikamo v druge in njihovo ravnanje... in vsi straaašno radi svetujemo... Bi bila ta navada hvalevredna, če bi si taisti pametnjakoviči, ki to počnejo, vzeli sem pa tja čas za soseda pobarat, zakaj ima psa na verigi pa če mačke tudi cepi ali mu samo miši lovijo... ampak to pa ne - se nočemo nikomur zamerit, a veste...
P.s.: Yo, pa ja ne z mačkami?! Lahko mu izpraskajo oči!  Grin
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #18 : sreda, 18.06.2008 : 05:07:01 »

Yo - sej ne bi rada paničarla, ampak mal pa vseeno preverjej, KJE točno mačke spijo, da res ne bo kaj narobe. Pa ne me zdej kamenjat, ker sem lih včer zbombardidala paniko glede tokso pa mikro.....ampak recimo otroški vratek je tko lepo mehek pa topel in fajne oblike, da bi ga res lahko kakšen mac zamenjal za pojstlco...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : sreda, 18.06.2008 : 08:19:11 »

Joj, punce, moja tamala ima 11 let in je že skoraj tako velika kot jaz, tako da ne bo nobene panike  Wink
Je pa opozorilo na mestu, se strinjam, če govorimo o mlajših otrocih ali celo dojenčkih.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #20 : četrtek, 19.06.2008 : 19:12:55 »

ej, sorči, Yo - ja, sm resm mislna, da gre za malo bebo, ne pa za veliko "babo"! Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : četrtek, 19.06.2008 : 19:22:47 »

ej, sorči, Yo - ja, sm resm mislna, da gre za malo bebo, ne pa za veliko "babo"! Wink

Ja, prav baba je, taka zoprna in pubertetniška. Je Dani danes odnesla moje bentenje in obupovanje. Madoniš, a smo bili vsi res taki???
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #22 : petek, 20.06.2008 : 11:06:43 »

Jaz se tega, da bi bila taka ne spomnim (itak), so se mi zdeli pa "zateženi tastari" Grin. Drugače pa se ti pridružujem pri obupavanju...
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #23 : sreda, 03.09.2008 : 18:10:54 »

Hm, potem glede na to, da sem imela jaz mačke od svojega 10 leta starosti in da jih je šlo tudi dosti drugih skozi moje roke, potem je čisto mogoče, da sem prebolela tokso..... A lahko jaz naročim pregled krvi pred nosečnostjo in da vidijo, če sem to že dala skozi, da potem ni nobenih skrbi. A potem more vseeno kdo drug praznit wc-je od micosov? Pa lupčkat tud ne bi smela moje kosmatine, čeprav sem npr. to že prebolela?
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #24 : sreda, 03.09.2008 : 20:01:38 »

Če si že prebolela potem ni panike. Imaš protitelesca in nevarnosti ni. Se pa ne bi zanašala na življenje z mački, ker med vsemi mačkarcami poznam eno samo pozitivno (toliko o nevarnosti) Wink
Lahko greš k zdravniku in se testiraš seveda.
lp
T.
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #25 : sreda, 03.09.2008 : 20:27:58 »

Hvala za info. Vsemu bi se lahko odrekla, sam lupčkanju in buckanju pa zelo zelo težko.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #26 : sreda, 03.09.2008 : 20:31:16 »

Sanny ja seveda greš lahko na testiranje. Lahko rečeš kar svojemu ginekologu. Sicer pa jaz sem celo otroštvo živela med mucami pa tudi zdaj med nosečnostjo je šlo kar nekaj muc čez moje roke, veliko brezdomnih. Pa nisem še prebolela tokse Wink
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #27 : sreda, 03.09.2008 : 21:18:12 »

No pa še ena od ginekologa iz Leonišča. Ker sem negativna na tokso in nora na mačke in pse, sem ga non stop gnjavila s testi ,da bo ja vse ok. Pa mi pravi, da je že zdavnaj dokazano, da toksoplazmoza sploh ni problematična za otroka in da je Slovenija ena redkih držav, ki sploh še dela teste za tokso v nosečnosti.
Logiran
Sanny
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 336



« Odgovor #28 : četrtek, 04.09.2008 : 07:33:19 »

No, potem se pa res nimam kej sekirat. Sicer bi micosi v vsakem primeru ostali Kiss Kiss, samo svojega bi mogla vključit v čiščenje wc-jev, kar pa mu ne diši preveč Grin Grin Grin.
Logiran

Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life, Confucius
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Toksoplazma
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines