mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:28:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kako psa odvaditi kroženja okrog vodnika?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako psa odvaditi kroženja okrog vodnika?  (Prebrano 5319 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« : četrtek, 24.04.2008 : 11:04:57 »

Živjo
Mogoče je naslov malo čuden, vendar ne vem kako naj drugače poimenujem to vedenje Smiley Psička nas namreč dobesedno pase Smiley Ko smo na sprehodu in je na vrvici in opazi, da gre hitreje od mene ali jo na to sama opozorim ne počaka ali pride nazaj po levi strani, temveč vedno naredi krog okrog mene in se spravi ob mojo levo nogo (ala poleg). Če se prosto sprehajamo, ni pod vplivom nobenega povelja vedno kroži okrog mene - isto če je spuščena. Če je zunaj več članov družine se njen "pašni krog" poveča in kroži okrog vseh nas. Kako naj jo tega odvadim?

Lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1 : četrtek, 24.04.2008 : 11:49:18 »

Zakaj bi jo želela tega odvaditi?

Kot vem imaš nemško ovčarko in njeno početje je odraz njenega značaja. Verjetno mi ni treba pisati, zakaj so nemški ovčarji nastali in kakšna je njihova zgodovina. Psička počne to, za kar je namenjena.

Ne razumem, zakaj bi te to motilo.

Sicer pa, nezaželenega vedenja psa lahko odvadimo tako, da ignoriramo, kar nam ni všeč in nagrajujemo, kar nam je všeč.
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #2 : četrtek, 24.04.2008 : 11:59:50 »

Ja, res je nemka Smiley In vem zakaj je namenjena, ampak jaz pa še vseeno nisem ovca Tongue Kadar smo tako na šetkanju ali pa ko je spuščena me ne moti. Moteče pa je, ko hoče to izvajati tudi med vajami poslušnosti - najbolj izrazito pri poleg, pa včasih pri odpoklicu namesto da bi priletela direkt do mene in se vsedla leti direktno proti meni, naredi en krog, potem pa pride. V tem smislu je nekoliko moteče.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : četrtek, 24.04.2008 : 12:09:18 »

To sta v bistvu dve ločeni stvari. In z odpravljanjem na sprehodu, tega ne boš odpravla med vajo poslušnosti.
Skoncentriraj se samo na vaje poslušnosti.

A če stečeš tudi naredi krog okoli tebe?
A če jo imaš na štriku tudi dela kroge?  Wink

Najprej utrdi položaj in ko boste to super obvladali, delaj na štriku, ki ga za sabo vleče in če bo takrat hotela narediti krog (če sta šli prehitro naprej), samo gor stopiš.

Pri odpoklicu pa ne samo čakat, da se vsede pred tabo in raje še malo steči stran, če sploh pomaga.
Mogoče ji je tudi dolgčas in si počasna pa se zabava po svoje.
Takoj ko se vsede se poigraj z njo, ko se vsede direktno, mora bit pa sploh fešta!  Tongue

Kaj pa pravi inštruktor? Tako na pamet je težko kakorkoli pametovat...
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #4 : četrtek, 24.04.2008 : 12:19:56 »

Ja, na povodcu tudi dela kroge Smiley In če je spuščena in če je na 20m štriku. Saj ne čakam. Nekdo mi jo prime in jaz tečem stran od nje, ko sem dovolj stran pa jo pokličem drugi pa spusti. In ona šiba direkt proti meni, naredi krog in pride in ker pride se takoj poigramo. Pri drugi varianti, če delamo doma in jo nihče ne drži jo dam pa na sedi ali prostor grem čisto na drug konec terase in včasih pridem nazaj (da ne more predvidevati ali pridem jaz ali pride ona k meni), drugič pa jo pokličem - takrat pa pride pred mano in ji rečem sedi in se vsede. Takrat ne kroži. Mogoče tudi zato, ker nima dovolj prostora?

Inštruktor pravi, da je še mlada in otročja in da se bo unesla, da gre vsakič bolje. Ampak se trudim, da jo obdržim na levi, da ne more naokrog, če jo nebi, bi pa šla. Sigurno.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 24.04.2008 : 12:47:30 »

Pol vztrajata in če je na štriku ji ne sme ratat krog delat...  Tongue Roll Eyes

Kaj pa če bi vajo "sem" delala bližje in če ti jo že držijo v šoli, naj držijo še štrik in preprečijo nepotrebno kroženje.

Si mogoče kdaj posebej utrjevala končni položaj? Moja vedno komaj čaka (več ali manj  Roll Eyes ) da se vsede predme, ker sem to klikala še preden sem sploh izgovorila SEM in je sem povezala s končno pozicijo ne pa s tekom proti meni.

Največkrat je lažje, če se vajo uči od zadaj naprej in pes razume, ker počasi višamo težavnost, ne pa zahtevamo, da naredi nekaj, kar v bistvu še ne zna.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Kako psa odvaditi kroženja okrog vodnika?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines