mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 11:49:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!  (Prebrano 22795 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #15 : sreda, 30.04.2008 : 12:05:27 »

satin, meni je povsem jasno, kam zadeva pelje.
Naredit ne morem nič, ker kaj pa naj naredim?
Svetovala sem ji, še vedno ji, ko me kaj vpraša, pač potem itak vedno pove, da "njihov pa že ne bi...".
Kar se bo zgodilo, se pač bo zgodilo. In se bo. Slej ko prej. Jaz upam samo, da s čimmanj nepopravljivimi posledicami.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #16 : sreda, 30.04.2008 : 12:11:49 »

Te čisto razumem, že sama nekaj let bijem don Kihotov boj z mlini na veter z mojimi sosedi, sicer zaradi drugih stvari, imeli so pa tudi podoben primer, posledično zaradi takega njihovega vedenja sta dva njihova psa končala žalostno Undecided, ampak prijelo se jih ni pa čisto nič. In seveda so bili takrat krivi vsi drugi, svojih napak sploh niso videli.

Se pa drugače tudi jaz pridružujem tvojim besedam :
Citat
Kar se bo zgodilo, se pač bo zgodilo. In se bo. Slej ko prej. Jaz upam samo, da s čimmanj nepopravljivimi posledicami.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #17 : sreda, 30.04.2008 : 12:21:30 »

..... da se vrnemo nazaj na te nesrečne ovčke. Lastnika poznam, in je zelo uredu možakar- Tudi, če ste opazili v prispevku ni na splošno ožigosal pse, temveč  lastnike teh dveh dotičnih psov.  Ovčke  tiste komaj preživele bodo šle v večna lovišča( tragično- vendar žal tako predpisuje zakonodaja )

Je pa zanimo kar se teh dveh " ščenet "tiče. ....se spomnite ko smo pred kakšnim letom ali dvema imeli temo  v "klatežkih psih" in o napadu na divjad. Še slike poklanih srn sem nalimala.  No toliko ,da veste ...... Ta dva psa sta točno tista, ki  sta že večkrat pozimi kakšno srno takole poklala.

Sedaj  se poraja vprašanje zakaj jih lovci ne odstranijo.
No pa vam povem( imam znanca ,ki je lovec v tistih krajih)..... Večkrat sta bila lastnika teh psov že opozorjena... tudi plačilni nalog so jima že hoteli izdati, vendar takrat ta dva cucka izgineta.... ne obstajata... lastnika sploh nimata psov. " razumete?" Če se slučajno razve tako daleč da "odmeva " Wink Ob samih "lokalnih "opozorilih- samotnih srečanjih teh lastnikov in posameznega lovca  pa pade grožnja- če izgine njegov pes- da bo izginil tudi kakšen lovski ali padla tožba. Žal so take stvari težko dokazljive-  CSI je žal samo na TV. Wink
In " carusota" ni na Jezerskem. Tongue
 
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #18 : sreda, 30.04.2008 : 12:35:05 »

Ok berem tole... pa berem... Yo, saj ne morem verjeti....

Sama živim bogu za leđima  Grin pa imam velikega psa, ker si ga zaradi prostora lahko privoščimo. Vendar smo bili pri izbiri pasme previdni... definitvno ni smel biti lovski pes. Tako smo vzeli bernko, ki je bolj lene sorte. Pa kljub temu smo jo šolali in vzgajali, kaj lahko in kaj ne... ma nihče se ni še pameten rodil... tudi jaz ne (na žalost CheesyGrin

Pa če imaš "nevarno pasmo", kot sama praviš pitbullko... je važna vzgoja, lastnik in ljubezen, ki oblikuje psa. Genska zasnova je morda že lahko "nedavarna" in dipozicije obstajajo. ali pa se bo pes dejasnko razvil v nevarnega, pa je odvisno od lastnika...

Da pa o tem da psa zgineta ne govorim. Pri nas imamo deal z lovci, če bi naša, bog ne daj, ušpičila kozlarijo gre na "odstrel", sicer pa je že 6 let pridna in ji lovci celo prinesejo kakšen priboljšek.

Je za zanimivo, ker imajo v bližini ovce in kako je pokazala svoj nagon, ko jih zagleda. Lepo se vleže in gleda, takoj ko se približa neznan človek, avto ali pes začnemo lajati in opozarjati ovčice, ki so sicer za ogrado...  Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #19 : sreda, 30.04.2008 : 12:46:37 »

 Ta dva psa nista lovska psa. Sta mešanca med  aljaškim malamutom ali huskijem in nemškim ovčarjem . Wink

Tudi nasplošno zanimivo je / da ne bo kdo užaljen ker bom sedaj določene ožigosala/ samo taka so dejstva.... da največkrat za take incidente so krivi prav  mešanci  med ovčarji s  ščepcem  sibirskega vmes. ( očitno  je to neka usodna kombinacija).
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #20 : sreda, 30.04.2008 : 12:50:05 »

Ta dva psa nista lovska psa. Sta mešanca med  aljaškim malamutom ali huskijem in nemškim ovčarjem . Wink

Tudi nasplošno zanimivo je / da ne bo kdo užaljen ker bom sedaj določene ožigosala/ samo taka so dejstva.... da največkrat za take incidente so krivi prav  mešanci  med ovčarji s  ščepcem  sibirskega vmes. ( očitno  je to neka usodna kombinacija).

saj ti pravim... geni Smiley
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #21 : sreda, 30.04.2008 : 12:53:19 »

Ta dva psa nista lovska psa. Sta mešanca med  aljaškim malamutom ali huskijem in nemškim ovčarjem . Wink

Tudi nasplošno zanimivo je / da ne bo kdo užaljen ker bom sedaj določene ožigosala/ samo taka so dejstva.... da največkrat za take incidente so krivi prav  mešanci  med ovčarji s  ščepcem  sibirskega vmes. ( očitno  je to neka usodna kombinacija).
A res? Tega pa nisem vedela-namreč doma imam mešanca med nemškim ovčarjem in huskijem. Zanimivo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : sreda, 30.04.2008 : 12:54:31 »

No, jaz imam 2 psa. Ta "nevarna" je popolna ovčka, je pa pod nadzorom, ker obstaja par momentov, ki lahko presenetijo (je posvojena odrasla in s slabimi izkušnjami). Ta "mali" je pa kao cuker, je pa nepredvidljiv. Kljub vsej ljubezni, temu, da sem ga gor spravljala, ko je skoraj umrl, futrala na flašo... Pri njem je genetika pač "naredila" svoje. Ljudje so "malo" preveč brezskrbni. In dokler bo tako, bomo brali take novice.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #23 : sreda, 30.04.2008 : 12:57:42 »

Se strinjam glede usodne kombinacije. Kolegica ima eno ogromno mrcino NO-husky-bernc mix, pes je dušica, nič agresivnega ni v njem, otroci lahko z njim počnejo karkoli jim zapaše, ampak ko ovce vidi, se mu pa pogled čisto spremeni. Ni še imel šanse klat, bi pa če bi lahko
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #24 : sreda, 30.04.2008 : 13:01:01 »

Se strinjam glede usodne kombinacije. Kolegica ima eno ogromno mrcino NO-husky-bernc mix, pes je dušica, nič agresivnega ni v njem, otroci lahko z njim počnejo karkoli jim zapaše, ampak ko ovce vidi, se mu pa pogled čisto spremeni. Ni še imel šanse klat, bi pa če bi lahko
Moj pa ovce še ni videl, tako da ne morem nič reči. Vem da se krav boji, ker misli da so mu one zadale bolečino, ko ga je stresel električni pastir. A vam odpre filmček o tem klanju ovac? Meni ga ne, nalaga zelooo dolgo in potem obupam. Me zanima tale posnetek.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 30.04.2008 : 13:05:13 »



Je pa zanimo kar se teh dveh " ščenet "tiče. ....se spomnite ko smo pred kakšnim letom ali dvema imeli temo  v "klatežkih psih" in o napadu na divjad. Še slike poklanih srn sem nalimala.  No toliko ,da veste ...... Ta dva psa sta točno tista, ki  sta že večkrat pozimi kakšno srno takole poklala.


Oja, mislim da se spomnim. No, vsaj upam, da se spomnim taprave. Ma saj je pri vseh ista storija-bo samo nogice pretegnil, saj srne ne more ulovit. Res skoda, da lovci ne smejo vec sicat psov, ki/ko gonijo divjad. Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #26 : sreda, 30.04.2008 : 13:07:19 »

Oja, mislim da se spomnim. No, vsaj upam, da se spomnim taprave. Ma saj je pri vseh ista storija-bo samo nogice pretegnil, saj srne ne more ulovit. Res skoda, da lovci ne smejo vec sicat psov, ki/ko gonijo divjad. Tongue
Aja? Tag pa nisem vedela, da ne smejo ustreliti psa, če preganja divjad. A je to že dolgo tako?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #27 : sreda, 30.04.2008 : 13:10:09 »

A res? Tega pa nisem vedela-namreč doma imam mešanca med nemškim ovčarjem in huskijem. Zanimivo.

Ne bodi užaljena.  Wink samo žal je res v največ primerih ravno taka kombinacija.....
Ta kombinacija je tudi nekako najbolj pogosta za " domačega čuvaja"  ...
saj ti pravim... geni Smiley

  Niso samo geni ...- temu dodaš še cel teden na ketni- leno rit njegovega gospodarja... ko mu konec tedna dop**di kidat dreke po dvorišču in pes  postane preveč tečen s svojim lajanjem ga pač spusti na sprehod..... spotoma sreča še enega podobnega kompanjona in  se gresta blood-sport.
  standard...




Oja, mislim da se spomnim. No, vsaj upam, da se spomnim taprave. Ma saj je pri vseh ista storija-bo samo nogice pretegnil, saj srne ne more ulovit. Res skoda, da lovci ne smejo vec sicat psov, ki/ko gonijo divjad. Tongue
Ja res škoda. Kot sem že enkrat rekla..... tak pes  v mojih očeh ni več pes.

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #28 : sreda, 30.04.2008 : 13:16:10 »

Ne bodi užaljena.  Wink samo žal je res v največ primerih ravno taka kombinacija.....
Ta kombinacija je tudi nekako najbolj pogosta za " domačega čuvaja"  ...
 
Ne, sploh nisem tako mislila, nič nisem užaljena, samo prvič slišim kaj takega-da je tak miks pogost pri čem takem. Sem se samo začudila, mi je zanimivo. Za domačega čuvaja tudi pogost? No našega si ne bi nihče zaželel, če bi ga spoznal. Namreč ni ravno čuvaj. Wink
Pa še enkrat me zanima, če vam odpre tale filmček? Moraš imeti kakšen poseben program naložen, da ti ga odpre?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #29 : sreda, 30.04.2008 : 13:20:34 »

Sama imam sibirca in ja mešanci z njimi znajo ob takih zadevah biti nepredvdiljvi, ker v njih zavlada nagon po lovu, kar je za sibirce značilno. Tam kjer živim je veliko divjadi, ki je celo tako predrzna da pride celo si lepo postrežt si na zelenjavni vrt v neposredni bližini hiše. In ja moj bi jih gonil če bi mu to dovolila, vendar se prav dobro zavedam kaj imam doma zato je na flexiju in mu kljub temu prav nič ne manjka.

In zgleda v takih momentih pri takih mešancih ven močno udari ven polarčev karakter Wink Nažalost je ta pasma stoletja bila vzgajana tako da je del obdobja morala preživeti od tistega kar so ujeli sami in tega zapisa v genih ne bomo nikdar zbrisali. Je pa dobo da se ljudje zavedajo kaj imajo doma in so pri takih zadevah pozorni na obnašanje svojega psa.  Poleg tega pa če imaš psa to pomeni da se ne sprehaja sam ampak se sprehaja pod našim nadzrostvo ali sam samo jaz tako zaplankana in svojemu psu kršim pravico do "svobode" Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: dva psa napadla čredo ovac!?!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines