mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 22:32:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: določanje ustrezne teže psa
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: določanje ustrezne teže psa  (Prebrano 22764 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : ponedeljek, 28.04.2008 : 20:03:03 »

Pozdrav!

Imam nekaj vprašanje glede teže psa. Imam 13 letnega psa, ki trenutno tehta 22 kg. Za novo leto je tehtal 27 kg. Nastopile so težave z želodcem in po dieti je shujšal za 5 kg. Mnogi so mi rekli, da je bil pri 27 kg kar malo okrogel. Mogoče malo, ampak meni se ni zdel pretirano debel. Ta teža ga je spremljala zadnja leta brez sprememb in dobro se je počutil. Zdaj ima 22 kg. Trenutno se je padanje teže ustavilo. Zdaj sem pa v precepu ali bi se moral zrediti še za kakšno kilo ali pa naj vzdržujev to težo? Je mešanec med škotom in nemcem. Zdaj, ko ga pobožam malo občutim kosti na hrbtenici in tudi medenica se bolj občuti. Nočem bit panična ampak nisem navajena tega.
Mogoče kdo ve, če obstaja karkoli kar bi mi pomagalo določiti njegovo idealno težo? Mogoče kakšni indeksi. Mogoče glede na višino psa in dolžino. Ja pri ljudeh je to že dobro dodelano Smiley 
 
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : torek, 29.04.2008 : 09:35:02 »

Nič indeksi... Za rebra ga pošlataj Wink

2 do 3 mm naj pokriva rebra. Pa ne dlake. Sicer pa je boljše malo manj kot malo več.

Sicer pa, če je imel težave z želodcem, ga jaz nebi zdaj preveč obremenjevala, razen če je bogi res kost in koža.  Undecided

Veterinarka je rekla: ko se nam zdi glih prav, je za psa v bistvu še vedno preveč...
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #2 : torek, 29.04.2008 : 15:43:00 »

Kaj pa hrbtenica in medenica? Kako je pa s tema dvema?
Ma sej po mojem malo preveč paničarim  Huh  Ampak vseeno nebi rada da je presuh.  Kaj pa kožna guba? Se mi zdi da sem nekje brala o tem.
Če bi se zredil do 25 bi bila prav srečna. seveda pa ga ne smem zdaj pitat kot prašička.  Roll Eyes
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : torek, 29.04.2008 : 20:06:42 »

Kako misliš hrbtenica? Po navadi se je nebi smelo videt, otipat pa ja.
Kožna guba je spet bolj značilna za ljudi po moje.
Ker kot se nam moškim in ženskam malček drugače nalagajo maščobe, se tudi psom.

Kaj pa pravi veterinar? Čeprav tudi oni imajo včasih čudne izjave, če lahko sklepam na podlagi ljudi z debelimi psi, ki pravijo, da jim vet nič ne reče ali rečejo da je baje glih prav...  Undecided Roll Eyes
Ali vprašaj še koga, da ti malo potipa psa...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : torek, 29.04.2008 : 20:17:17 »

moonbeam, koliko pa je pes velik?
sicer pri psih nek indeks telesne mase kot ga imamo mi Grin Tongue ne pride v poštev, ker dolg in kratek isto visok pes ne moreta enako tehtat Roll Eyes
imam doma dva psa približno enake višine, en ima 60 cm, močne konstrukcije, tudi dolžina je večja, en pes pa je ima kakšen cm manj, suhe konstrukcije in bolj kvadratne oblike Roll Eyes- pa je razlika v telesni teži med njima skoraj 20 kg!!!

jaz imam merilo za svoje pse takšno, da se lepo vidi linija- med kolki in prsmi je ožje področje. to je moje merilo Wink hrbtenica se da otipat, itak Roll Eyes, vendar ne štrli ven.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5 : torek, 29.04.2008 : 20:28:27 »

AngSeter, glede hrbtenice sem mislila na otip.
ja pri veterinarju sem bila 2 tedna nazaj in toliko sem spraševala o želodcu, da so mi kile ušle iz misli. Pri prejšnjem veterinarju-ni mu uspelo postavit ustrezne diagnoze in če bi ostala pri tej razlagi bi šlo verjetno strmo navzdol. Mi je pa povedal, da se mu zdi da je tale teža ki jo je imel takrat 24 kg čisto dovolj.
Bom še vprašala koga drugega za mnenje. Zaenkrat pa bom nadzirala težo in mogoče se še zredi v tem času. Samo upam da bo ostal takšen maneken kot je...  Cheesy  

moonbeam, koliko pa je pes velik?

Je mešanec med nemškim in škotskim ovčarjem. V višino meri približno 60 cm in 70 cm v dolžino od lopatic do riti oz začetka repa. Tehta pa trenutno 22 kg. Prsni koš ima precej velik. Zadnji del se mi pa zdi malo suh. Ali pa mora biti tko  Huh
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 30.04.2008 : 10:32:20 »

Če je pes živahen, ti z lahkoto vse otipaš, ni pa kost in koža, je po moje super. Sploh za starega psa, ki se že tako in tako verjetno malček težje giblje. Zelo moraš biti pozorna na to, če je izgubil tudi kaj mišične mase. Če jo je, je presuh, če je ni je pa pravi pasji maneken  Grin

Najbolje bi bilo, da res koga v tvoji bližini prosiš, da ga malo potipa, da boš mirna. Debelost na pse dosti bolj vpliva kot na ljudi.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : sreda, 30.04.2008 : 11:08:49 »

Lahko pofotkaš psa?
Tako je težko oceniti. Doma imam pitbullko, ki ima 32 kg, pa je kar "fit" in mešanca, podobnega terierju, ki ima 10 kg cca. Razlika v plečni višini je pa minimalna, cca 5 cm!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : sreda, 30.04.2008 : 11:13:44 »

Mi je pa povedal, da se mu zdi da je tale teža ki jo je imel takrat 24 kg čisto dovolj.

Je mešanec med nemškim in škotskim ovčarjem. V višino meri približno 60 cm in 70 cm v dolžino od lopatic do riti oz začetka repa. Tehta pa trenutno 22 kg.

Glede na tole je verjetno teža približno prava. Fotkas pa vseeno, če se da.
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #9 : sreda, 30.04.2008 : 11:42:50 »

sicer je tole iz ene reklame za pasjo hrano, vendar mogoče vseeno primerno.
Narisano je, kaj naj bi bil presuh pes, idealen in kakšen predebel pes.
Mogoče si s tem lahko kako pomagate.

http://www.purina.com/dogs/health/AdultBodyCondChart.pdf
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 30.04.2008 : 13:14:58 »

Pri puhcih je skoraj nemogoče po slikah določit ustrezno kilažo... Tongue
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #11 : sreda, 30.04.2008 : 14:23:58 »

Če je pes živahen, ti z lahkoto vse otipaš, ni pa kost in koža, je po moje super. Sploh za starega psa, ki se že tako in tako verjetno malček težje giblje. Zelo moraš biti pozorna na to, če je izgubil tudi kaj mišične mase. Če jo je, je presuh, če je ni je pa pravi pasji maneken Grin

Res je da je že stari veteran, ampak kar se giganja tiče je za svoja leta prava gazela Wink  Če smo zunaj ne more bit pri miru. Ne bom rekla da divja in skače kot žogica, je pa non stop v gibanju. Pol če še daš poleg hrano za seniorje pa imaš manekena. No vsaj upam da je.

Lahko pofotkaš psa?

Ja ga bom poskusila ko pride ant domov, ker nekako ga je težko spravit v pravi položaj. Drugače pa zgleda nekako takole...
http://www.mojpes.net/galerija/index.php?cat=22593

slike dane gor 23.4. so zadnje od začetka aprila.

sicer je tole iz ene reklame za pasjo hrano, vendar mogoče vseeno primerno.
Narisano je, kaj naj bi bil presuh pes, idealen in kakšen predebel pes.
Mogoče si s tem lahko kako pomagate.

http://www.purina.com/dogs/health/AdultBodyCondChart.pdf

Ja po sliki se vidi kr dobro. a kaj ko je malo kosmat pa se mu rebra in vse pokrije. Nič se ne vidi. Čeprav tko ko ga opazujem bi rekla da je na sredinski.

Verjetno za nas 5 kg ni nič a za pasjo težo je to kr nekaj kil. Malo bolj se občuti medenična kost in hrbtenica pa sem se malo ustrašila. Sploh ko ga pobožam. seveda pa kot zaskrbljena lastnica, zdaj zunaj, če bi me kdo videl, ko gre mimo kakšen pasji maneken, kar gledam kako izgleda, če se mu vidijo rebra... Sej ne vem... Na pasji razstavi v celju sem videla vse mogoče. No s hrti ga res ne morem primerjat. Pri teh se vidijo vse kosti  Cheesy


Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 30.04.2008 : 14:44:48 »

Uf... Pusti razstave. Tam je vsaj polovica psov predebelih  Roll Eyes

Če je sredinski je super!  Cheesy
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #13 : sreda, 30.04.2008 : 15:20:15 »

Uf... Pusti razstave. Tam je vsaj polovica psov predebelih Roll Eyes

Pol pa tko dobr da nism še rokija pripeljala malo pogledat pse. Bi me še ven nagnali da imam presuhega psa  Shocked

Kaj pa pogled od zgoraj. Namreč pri rebrih je okrogel potem se pa kr zoža, pri zadnjih tačkah. Kakšno naj bo to razmerje? A ni tko da naj bi bil skoraj enake širine?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : sreda, 30.04.2008 : 15:35:52 »

Ne. To je odvisno od konstitucije. Eni so, drugi niso.
Glede na to, da je tvoj ni več v najbolj fit kondiciji, bi bil v vsakem primeru verjetno spredaj nekaj širši kot zadaj. Opažam, da s starosto vsi od zadaj malo splahnijo. Mišice pač grejo. Ne morejo biti taki mišičnjaki, kot so bili na mlada leta Wink

Naša starosta (okrog 11, 12 let verjetno) je spredaj dosti širši kot zadaj in mora shujšat za eno kilco.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: določanje ustrezne teže psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines