mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:09:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Ležanje na golih tleh
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ležanje na golih tleh  (Prebrano 15530 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #15 : torek, 09.09.2008 : 12:00:13 »

Uf naša berna ima leseno hiško, obdelano kot se spodobi, pa izolacijo, pa streho pa ni da ni... ampak ona spi na STREHI- in to tudi pozimi, zato jo nekje oktobra prestavimo v notranje prostore
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #16 : torek, 07.10.2008 : 09:03:46 »

naš foxi tudi sredi noči zgasne s postelje v kot pod posteljo.pa ma tam nastavljeno preprogo, pa se vedno na gola tla spravi.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #17 : torek, 07.10.2008 : 09:09:19 »

mi smo pa ful zmrznjeni  in naša Pika se rajš pod kovter stisne - boh ne dej na tleh kdaj ležat! No razen v kakšnem res hudo poletnem dnevu, sevede.
Logiran
utrinek
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 06.11.2008 : 13:35:48 »

Jaz sem pisala kar v to temo. No naši psički smo kupli pravo razkošno košaro... ker bi radi da ne spi na mrzlih tleh in seveda da ima svoj prostor. No zdaj je stara 3 mesece..... košara jo niti malo ne zanima za spanje, v njo se gre samo igrat (par minutk), ko smo ji dali kakšno blazino v košaro se je noter polulala. No zdej pa moje uprašanje - Ali se da psa naučit da leži oz. spi v košari ter se  na košaro navadi in ve da je namenjena spanju? A je mogoče še premajhna za to da bi razumela kje naj bi spala?

Hvala
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #19 : četrtek, 06.11.2008 : 14:54:13 »

Naši nikoli ne spijo v košari, z izjemo samca ponoči, vsepovsod drugod pa jih je polno. Jaz  sem nasplošno nasprotnik, da se mladičku kupujejo neke razkošne košare, ker ti jih itak v najboljšem primeru, polula, razgrize, pa kaj pa vem. Dejansko se da naučit psa da gre na prostor v košaro, se pa meni pri tem pojavlja vprašanje ali je smiselno da se psa sili v spanje v neki košari ali pa na nekem mestu, ker mi dejansko ne vemo kako se on tam počuti. Lahko so tam kakšni vodni tokovi ali kaj in mu ne paše, potem bo šel tja zato ker je naučen, počutil se bo pa slabo. Ne vem no, to je pač moje mnenje.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #20 : četrtek, 06.11.2008 : 18:48:24 »

Moj zlatko ima 11 let in je prvo svojo lastno posteljo dobil letos. Prej je spal na moji postelji ali na tleh.

No, zdaj se v svojo posteljo spravi, kadar ima kakšno umetno kost, ki je na postelji ne sme žvečit ali pa včasih kar tako. Silila ga tja nisem in tudi ne bom.

Kuža se bo sam odločil, kje bo spal - ti moraš določit, kje NE SME spat (če ne sme na posteljo ali kavč,...). Vse ostalo je pač dovoljeno in v košaro bo hodil, če mu bo pasalo. Če ne, ga nima smisla silit. Nauči pa jo čim prej, da se košare NE grize (preusmeri na grizenje igračke).

Lp, 5ra
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #21 : ponedeljek, 13.06.2011 : 08:52:54 »

Moj pes se tudi večkrat zlekne na ploščice, čeprav ima na razpolago ležišče, bivalni boks, pa še kakšna dekica se vedno kje valja  Roll Eyes Vidim, da se tu večinoma ne sekirate, če pes leži na ploščicah, meni pa nekako ne da miru, zdi se mi, da kar mene mrazi, ko ga gledam, pa mu ponavadi podstavim vsaj rjuho. Najbrž res pretivaram, ker sploh ne gre za nekega občutljivega psa, ampak imam potem res boljši občutek. Mogoče pri drugem, tretjem.. psu ne bom več toliko komplicirala  butnglavc
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #22 : ponedeljek, 13.06.2011 : 11:17:08 »

obstajajo hladilne blazine za vse, ki jih mora tlači,če psi ležijo na tleh in mislijo da jetako ker jim je vroče.
Mene ne moti, če spi kakšen pes na ploščicah, tudi dvomim,da jim škodi lastna izbira- z izjemo pri stari psici sem poskušala to preprečit,ker so se ji pri njej pojavljali otišanci
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #23 : ponedeljek, 13.06.2011 : 12:15:45 »

Ja sem se že tudi spraševala, kaj profitiraš, če ga prestaviš s ploščic na hladilno blazino...razen, da mu je malo bolj mehko pod ritjo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #24 : ponedeljek, 13.06.2011 : 12:30:34 »

Moja Mora hladilne blazine še povohati ni hotela - ploščice so ji še vedno zakon.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 13.06.2011 : 20:15:22 »

Pri nas je ista zgodba... Parket, ploščice, (ponoči sicer košara ali postelja) obvezno! Roll Eyes
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 13.06.2011 : 20:31:01 »

Naš se je pa poleti malo prehladil zaradi ploščic (na morju). Je kakšen dan lulal na 3 minute, ampak hvala bogu ni bilo nič hujšega. Res pa, da je bil takrat še bolj občutljiv dojenček. Bomo videli kaj bo letos. Drugače bom morala spet vsako sekundo gledat kje leži. Undecided
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #27 : torek, 27.12.2011 : 19:43:36 »

Isto pri nas. Kupimo ta najdražje in najkvalitetnejše ležišče in on lepo na parketu. Ampak zaenkrat nismo glede tega nikoli imela prevelikih težav. Edino enkrat se je prehladil. Bilo pa je podobno kot pri tebi Žužka-skoraj neprestano lulanje.
In od takrat ne bo šel na ploščice pa če mu plačam (v biškotkih seveda).
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Ležanje na golih tleh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines