mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:54:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: brezbrižnost pasjih lastnikov
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: brezbrižnost pasjih lastnikov  (Prebrano 4883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« : torek, 06.05.2008 : 14:39:48 »

Sestra ima psičko, ki je krasna, a po mojem laičnem mnenju malo nevzgojena. Ko pridem na obisk, skače, laja, se hoče igrati, tudi če ji ugodim, ne pomaga. Občasno laja tudi kasneje. A pri meni še gre, ko pa je z mano moj fant, je groza. Takrat ni miru včasih niti po pol ure. Ko laja, je pogovor nemogoč, saj je preglasna. Takrat se derejo nanjo. Sladka kužka je, rada jo imam, a mi gre v takih trenutkih na živce, zdi se mi neprijetna in vsiljiva. Sestra in njen mož pa mislita, da sem preobčutljiva (na hrup sem žal res občutljiva). Zaljubljena sta vanjo, mislita, da je vse v redu, da je pač takšna po značaju. Ko pa gre na živce tudi njima, jo včasih kar udarita. Ko sem temu nasprotovala, sta rekla, da njej ni nič zaradi tega. Pripomnila sem, da če ni nič, potem jo je pa tako ali tako brez veze udariti, a sta temo kar menjala. Ničesar si ne pustita dopovedati, saj sem zanju oseba, ki nima pojma, le onadva, kinolog, pri kateremu so obiskovali pasjo šolo in se občasno še vedno družijo, ter kužkin vzreditelj so vsega vredni. Nista obzirna niti do sosedov, kar prepričana sta, čeprav se niso pogovarjali, da jih lajanje ne moti. Sprašujem se, kako so lahko nekateri lastniki tako neuvidevni. Mislijo, da morajo biti vsi zaljubljeni v njihove pse. Kaj menite o tem?
Kužka je sicer tečna do vseh obiskovalcev, ne le do mene, mene pa zanima, kaj lahko spremenim v njenem odnosu do sebe. Hvala za mnenja, lep pozdrav!
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 02.06.2010 : 14:40:19 »

Povej njenim nastnikom, da s tem, da jo vdarita nista naredila ničesar, saj NI kriva psička! Krivi so le oni, ker psičke niso pravilno vzgojili. Kar povej jim. Najboljša stvar je, da psičko ignorirate npr. ko začne lajat/skakat se preprosto obrneš vstran in greš v drug prostor. To povej tudi lastnikom! :)No pa veliko sreče in lp.
Logiran
Samoyed lover
rad pišem
****
Sporočil: 400


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 02.06.2010 : 14:41:27 »

Uh sem le malo prej videla datum.
Logiran
BarbaRat
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #3 : sreda, 15.12.2010 : 13:56:41 »

Nič hudega, tudi jaz sem pozno videla tvoj odgovor. Smiley)
Hvala zanj. Velikih uspehov ni, vse to, kar si mi predlagala, sem jim že povedala, seveda me le grdo gledajo. Manj hodim tja, to je edini rezultat. To jim pa tudi ne paše, a kaj potem ...
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Socializacija in habitualizacija  |  Tema: brezbrižnost pasjih lastnikov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines