mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 07:25:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: dodajanje česa k briketkom?  (Prebrano 27257 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
smeja
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8



« : sreda, 29.09.2004 : 09:37:38 »

Živjo!

En teden nazaj sm dobila psičko. Ker so jo njeni prejšnji lastniki, ki so jo zavrgli, verjetn hranil sam z mlekom in kakšnim kosom kruha, je zelo suha - mršava!
Zanima me, kaj naj ji dajem z briketki zraven, da nadoknadim kar je v mladosti izgubila!
Stara je leto in pol.
Prijateljica mi je svetovala ribje olje. Kaj bi še lahko dodajala?
Hvala
smeja
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #1 : sreda, 29.09.2004 : 09:42:45 »

smeja!
briketi vsebujejo vse, kar pes ptrebuje. sama svoji psici kljub temu dajem se kuhano hrano in konzerve, ampak brikete pa vecinoma brez dodatkov. kadar jih nikakor ne je, jih polijem z vodo v kateri se je kuhalo meso ali kaj podobnega. sicer pa mislim, da ce pes je brikete, ni potrebe da jim kaj dodajamo. vedno mora imeti veliko vode, ker so briketi zelo suha hrana, lahko pa jih tudi namocis v vodi.
to so moje izkusnje...
lp in veliko srece z novo kuzico!
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #2 : sreda, 29.09.2004 : 09:54:47 »

Jaz ji zaenkrat ne bi ničesar posebnega redno dodajala k briketom, samo dobre brikete bi kupila. Bolj se mi zdi pomembno pri takšni psički, da paziš, da ne pride do prenažrtja, če je imela doslej hrano omejeno. Sama imam doma takšnega mačka, ki ga je očitno nekdo zavrgel in je nekaj časa preživel na cesti, dokler se ni priklatil k nam. In ta maček bi še zdaj pojedel čisto vse, kar kje najde. Pa četudi potem bruha.
Glede na to, da ima psička zdaj želodec skrčen, bi jo jaz sprva hranila celo manj kot je običajno za takšno starost in težo psa. Pa hrano bi ji razdelila v več manjših obrokov. Potem pa bi počasi povečevala dnevno dozo briketov in zmanjševala število dnevnih obrokov.

Tu pa tam pa jo lahko malo pocartaš s kakšnimi sardinami, pomešanimi v brikete ali pa kar samimi, pa kakšnim jajcem in podobnimi stvarmi, ki ji lahko samo koristijo. (Konzerve sama ponavadi dodajam k briketom, ker moja psica samih noče in noče jesti, ampak to - razvajenost - verjetno vsaj sprva ne bo tvoj problem).  Če pa boš kasneje, ko bo že na normalni prehrani, ugotovila, da ji v njeni prehrani verjetno česa primanjkuje (npr. slaba dlaka, zobje, prebava ... karkoli), pa šele potem premisli o ustreznih dodatkih k hrani, ki bi ji mogoče koristili.

Lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 29.09.2004 : 09:59:17 »

Počasi začni z briketi. Če je do sedaj dobivala pomanjkljivo prehrano se lahko na brikete kar precej slabo odzove. Na tvojem mestu bi ji začela kuhati riž in počasi dodajati vsak dan več briketov. Ribje olje je super vendar ne pretiravaj. Lahko tudi malo olivnega olja daš na riž.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #4 : sreda, 29.09.2004 : 10:12:03 »

Izberi brikete z visjo hranljivo vrednostjo, obcasno ji daj skuto s surovim rumenjakom, daj ji vec manjsih obrokov dnevno in ne samo enega,  lahko ji dodajas Missing link, ki krepi imunski sistem in dobrodejno vpliva na vse notranje organe, prebavni sistem ter tudi na kozo in dlako.
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #5 : sreda, 29.09.2004 : 10:12:32 »

Se strinjam z Andi. Kuhana hrana bo sprva še boljša kot briketi. Če pa nimaš časa za kuhanje, pa kupi vsaj čimbolj naravne brikete, brez konzervansov in vseh ostalih dodatkov.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #6 : sreda, 29.09.2004 : 10:23:11 »

... lahko ji dodajas Missing link, ki krepi imunski sistem in dobrodejno vpliva na vse notranje organe, prebavni sistem ter tudi na kozo in dlako.

Nekaj o Missing linku imas napisano tukaj!
Logiran
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.08.2005 : 22:45:36 »

briketom se zelo splača dodajat konzerve,saj so ponavadi zelo mastne in vsebujejo večino hranilnih snovi ki naj bi jih pes potreboval.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : torek, 23.08.2005 : 14:21:58 »

Jaaaaa....? In zakaj bi po tvojem mnenju pes moral jesti zelo mastno hrano? Huh
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #9 : torek, 23.08.2005 : 14:27:01 »

Da mu uničiš jetra in potem lahko dobiš novega psa  Roll Eyes
Logiran
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #10 : torek, 23.08.2005 : 17:54:24 »

neeeeeeeeeeeeeeee!!!
velikokrat sem slišala da v nepravilno doma pripravljeni primanjkuje maščob,in psi shujšajo.v bistvu se na to ne spoznam preveč,ker psu zelo redko doma pripravljamo hrano.ne vem če je najceneje,vendar se mi zdi lažje kupovat pravilno uravnoteženo hrano za psa kot pa se mučit in jo pripravljat.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : torek, 23.08.2005 : 17:59:57 »

velikokrat sem slišala da v nepravilno doma pripravljeni primanjkuje maščob...

Ravno nasprotno po mojih izkušnjah.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : torek, 23.08.2005 : 18:09:00 »

Kaksna pa je pravilna uravnotezena hrana za psa, kaksno mora biti to ravnotezje (opsa, a spet govorimo o razmerjih in ce ja, kaksna so ta razmerja, med cem tocno-vitamin/mineral, mineral/mineral...?)?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ogy
otrok do 14 let
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #13 : torek, 23.08.2005 : 18:13:59 »


Ravno nasprotno po mojih izkušnjah.
odvisno kaj mu pripravljaš...po mojem mnenju je zelo težko pripravit ''popolno'' hrano za psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : torek, 23.08.2005 : 18:14:58 »

Kaj pa je popolna hrana in zakaj bi jo bilo tezko pripraviti?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines