mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:37:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: dodajanje česa k briketkom?  (Prebrano 27296 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #45 : četrtek, 25.08.2005 : 10:26:02 »

Uma to dobi sicer bolj redko, ker jaz zase ne kuham stvar, ki bi jih ona lahko jedla, dobi pa vcasih malo piscanca ali govedine z rizem ali testeninami ko sva pri starsih.

Pripraviti obrok za psa ne pomeni dajati nekaj, kar je pripravljeno za ljudi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #46 : četrtek, 25.08.2005 : 10:34:36 »

Yo oprosti, ampak s tvojimi pikrimi pripombami vcasih prav najedas zivce clovekove. Nisem stara 10 let in naivna da bi psu dajala za jest to kar jem sama. Razlog je pac v tem da jaz zase nikoli ne kuham, razen pogrejem v mikrovalovni ali narocim po telefonu, ker enostavno nimam ne volje in ne casa. Ko pa ob redkih izjemnih priloznostih pripravljam zase kaksno sestavino, ki ustreza tudi psu, pa tudi njej POSEBEJ pripravim porcijo, brez dodane soli, zacimb in podobnega ter v mesannici ki njej ustreza. Drugic pa rajsi dajaj pripombe, ki bodo se komu koristile, ne pa samo tvojemu egotu.

Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #47 : četrtek, 25.08.2005 : 10:40:14 »

Mogoče to vprašanje ravno ne sodi sem, ampak, ker je že tu takšna debata...
Zanima me, kako ste tisti, ki hranite svoje pse z doma pripravljeno hrano sploh prišli do tega, da je obrok, ki ga pripravite, prilagojen točno vašemu psu in ni primeren za drugega psa. Po kakšni poti ste prišli do uravnoteženega obroka in posledično zdravih psov? Recimo, da bi sedaj dobili novega psa, kako bi se zadeve lotili pri njem, tako rečeno "jovo na novo"? Hvala!

Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : četrtek, 25.08.2005 : 10:45:38 »

Uma, uporabila sem citat iz tvojega posta, vendar pa odgovor ni bil namenjen (samo) tebi. Forum bere veliko več ljudi kot le ti in jaz. Napisala pa sem to zato, ker ogromno ljudi pod doma pripravljeno hrano še vedno razume mešanico "vsakegapomalo" iz svojih krožnikov.
Madona, so eni občutljivi  Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #49 : četrtek, 25.08.2005 : 10:52:38 »

Zanima me, kako ste tisti, ki hranite svoje pse z doma pripravljeno hrano sploh prišli do tega, da je obrok, ki ga pripravite, prilagojen točno vašemu psu in ni primeren za drugega psa. Po kakšni poti ste prišli do uravnoteženega obroka in posledično zdravih psov? Recimo, da bi sedaj dobili novega psa, kako bi se zadeve lotili pri njem, tako rečeno "jovo na novo"? Hvala!

Popolnoma enostavno  Wink Imaš psa neke pasme, poznaš recimo neke specifične potrebe, poznaš stopnjo aktivnosti svojega psa, potem opazuješ stanje njegove kože, pa dlake (če jo ima  Grin ), pa drekce, pa...
Vsako hrano uvajaš postopoma, tako da točno vidiš, kaj psu ugaja in kaj ne. Ko najdeš neko recepturo, bingo!
V bistvu je stvar veliko preprostejša kot pri briketih, kjer te na eni strani napumpajo reklame, na drugi strani uporabniki, ko pa je kaj narobe, pa pojma nimaš, katera od 1001 snovi v briketih tvojemu psu nikakor ne paše.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #50 : četrtek, 25.08.2005 : 11:01:28 »

se nisem mogla zadržat:

Citat
... pa dlake (če jo ima   ), ...

Yo, ti imaš s tem kar probleme, ha?  Grin  Grin  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 25.08.2005 : 11:10:04 »

Mogoèe to vprašanje ravno ne sodi sem, ampak, ker je že tu takšna debata...
Zanima me, kako ste tisti, ki hranite svoje pse z doma pripravljeno hrano sploh prišli do tega, da je obrok, ki ga pripravite, prilagojen toèno vašemu psu in ni primeren za drugega psa. Po kakšni poti ste prišli do uravnoteženega obroka in posledièno zdravih psov? Recimo, da bi sedaj dobili novega psa, kako bi se zadeve lotili pri njem, tako reèeno "jovo na novo"? Hvala!

Lp

Smo prebrali iz kje pasma prihaja, kaj tam jedo, pogledali nasega psa in njegove potrebe (aktivnost, starost, bolezni in "kaj se bo"), spet sli brat taksno in drugacno literaturo in cveke, se nato raje oprli na studije in argumentirane zadeve kot na "Stefka je slisala, da je sestra od Micke rekla, da ji je Tonckina sestricna v drugem kolenu povedala, da psi ne smejo jesti X", spacali skupaj obrokce in je bilo to to.

Sicer je pa pesjan ze od majhnega jedel vse, razen surovega, ker gospod niso zeleli samo briketov.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #52 : četrtek, 25.08.2005 : 11:46:55 »

se nisem mogla zadržat:

Yo, ti imaš s tem kar probleme, ha? Grin Grin Grin


Ja, zadnje čase pa sploh. Še posebej se pa sekiram zdaj, ko sem od ekspertov na sosednjem forumu izvedela, da so moji psi invalidi, ker imajo pomanjkljivo zobovje.

OK, nazaj na temo. V prvi vrsti je treba spoznati svojega psa, potem pa tako kot je napisala tudi Nan, najti recepturo, ki mu najbolj ustreza. In VEDNO!!! moraš gledati SVOJEGA!!! psa in ne Franckinega, Tončkinega ali sosedova. Zato je tudi blazno težko karkoli napisati nekomu, ki te prosi za recepte - po možnosti za psa, ki ga v življenju niti od daleč nisi videl.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #53 : sobota, 01.10.2005 : 19:44:28 »

Kaj je kdo kdaj poskusil pasje brikete namocit v juhi, da bi jih pes raje pojedel? Ali je to sloh smiselno in dobro zanj?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #54 : sreda, 12.10.2005 : 08:23:35 »

Kaj je kdo kdaj poskusil pasje brikete namocit v juhi, da bi jih pes raje pojedel? Ali je to sloh smiselno in dobro zanj?

Slabo ni, a ne...škodit ne more. Jih pa pes lažje poje, zategadel JE smiselno. Smiley
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #55 : sreda, 12.10.2005 : 09:08:25 »

Slabo ni, a ne...škodit ne more. Jih pa pes lažje poje, zategadel JE smiselno. Smiley

jaz pa nisem prepičana- juha je navadno slana, pogosto še drugače začinjena in mastna.
V čem je torej korist dodajanja?
po moje je bolje uporabit vodo, če že zalivamo brikete s čim. Ali pa skuhat posebno juho za psa, z več zelenjave in nič soli in začimb in s tem zalivat, če že ravno res noče jest samih briketov.
jaz bi sicer ta trik uporabila samo za pse,ki premalo pijejo, kar je škodljivo za ledvice in pozimi za zunaje pse, da pojejo nekaj toplega in več tekočine skupaj s hrano.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #56 : četrtek, 13.10.2005 : 19:18:17 »

deteljica, torej bi naj psi, ki živijo zunaj pozimi več pili? oz. dobro, če jim damo hrano z nezačinjeno juho?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #57 : četrtek, 13.10.2005 : 19:43:12 »

Ja to je itak misljeno, da skuhas juho brez soli in zacimb, samo za psa. Sem vmes ze poskusila in ni "potegnilo", je pustila dokler se ni pokvarilo, kljub spravljanju v hladilnik.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #58 : četrtek, 10.11.2005 : 23:02:12 »

Ojla!

Dajte mi nekaj povedat... Moja psička veselo zavrače vse brikete, različne znamke in različne okuse, zadnjič pa sem v trgovini bolj za šalo, kot za res, kupila kar Whiskas. In mala jih je prav z veseljem pojedla Shocked . Saj ji ne morejo škodovati, ne?

Brikete dodajam v kuhano hrano, nikoli jih ne dobi kot samostojen obrok.

Lp, Tjaša.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #59 : četrtek, 10.11.2005 : 23:05:11 »

Skodovalo ji sigurno ne bo.

Moji sosedi imajo mlado nemsko ovcarko in ker je "rahiticna", ne more jest pasjih briketov in je veterinar rekel, da naj je kar wiskas. Tako da narobe ni, samo so pa potrebe psov drugacne od potreb muc. Ampak ce ji pase... pac.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines