mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:21:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: dodajanje česa k briketkom?  (Prebrano 27206 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flosarka
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #60 : nedelja, 27.08.2006 : 22:02:27 »

Jaz ji včasih k briketom priložim ribe iz ribje konzerve.
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 09.05.2007 : 16:34:20 »

Ali lahko dodajam malo ribjega olja-zaradi vonja k briketo, da bi pes raje jedel briketa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #62 : sreda, 09.05.2007 : 16:47:52 »

Ja, recimo Grizzly Salmon Oil, je manj packanja kot pa ce kapsule prepikujes in stiskas v hrano.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #63 : sreda, 09.05.2007 : 16:49:52 »

Kje pa ga dobim? Ga imajo v lekarnah?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 09.05.2007 : 16:56:21 »

Za lekarne ne vem, sem ga pa videla v trgovini v Dravljah-tule.
Najprej vzemi majhno pakungo, da vidis, ce mu ustreza. Pa na zacetku dajaj manj, da ne bi bilo kaksne driske.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #65 : torek, 02.09.2008 : 11:24:28 »

Zivjo!

Vem, da je bilo to vprasanje postavljeno ze tisockrat pa ne uspem najti odgovorov, ceprav vem da so. Torej kaksno kolicino in kako pogosto dodajati ribje olje? Pesjanka ima 47kg.

Hvala.

lp

Ana
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #66 : sreda, 03.09.2008 : 10:52:24 »

Za kaj pa samo ribje olje?Kaj si vaši psi ne zaslužijo rib?
Pri nas je 1x tedensko vsaj konzerva rib med briketi,če to že niso kuhane ali pečene ribe.Poleg tega dobijo 1x tedensko obrok iz ovsenih kosmičev in probiotičnega jogurta,občasno kuhano drobovino perutnine ali divjačine,konjetine ali drobnice,skuto,...
V veliki večini pa je njihov obrok sestavljen iz kvalitetnih briketov in dovolj čiste vode.Pa da jim ne bi te vode še po briketih polivala.Pes ima zobe da grize hrano,ne pa da se prhranjuje kot 90 leten brezzobi starček.
LP Tjaša
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #67 : sreda, 03.09.2008 : 11:05:46 »

.Pes ima zobe da grize hrano,ne pa da se prhranjuje kot 90 leten brezzobi starček.
Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin
Tudi sama sem v dvomih ali naj Missy kaj dodajam k briketom ali ne - ampak ona je zdrava, ima OK prebavo in krasno svetlečo dlako.
Mislim, da ne bom. Razen če bi se kaj zakompliciralo, potem bomo seveda ukrepali.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #68 : sreda, 03.09.2008 : 11:43:41 »

Laisha, jaz dajem mojim 50mg/kg ribjega olje, dnevno. Ne vem pa, ce to velja tudi za vecje pse (ker potem je to kar precej olja), zna bit, da se "formula" malo spremeni.

Lunca, olje zato ker je koncentrirano "fish body oil" se pravi ni olje iz jeter, pregledano kar se tice vsebnosti tezkih kovin (predvsem zivega srebra) in pa zato, ker bi moji psi morali pozreti cisto prevec rib, da bi dobili ti. "terapevtsko" dozo ribjega olja.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #69 : sreda, 03.09.2008 : 12:56:06 »

Nanook,hotela sem reči,da zakaj bi pse prikrajšali za meso rib in jim gor polivali samo olje.To je isto kot če bi si zaželela pečenko,dobilla pa samo olje na katerem se je pekla.
Drugače pa kar se mene tiče ne delam prevelikih znanosti iz dnevnega vnosa potrebnih sestavin za organizem.Po vsej verjetnosti ga tudi sama zase nimam izpolnjenega vsak dan,pa redno kuham in imamo dokaj pester jedilnik.
LP Tjaša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #70 : sreda, 03.09.2008 : 13:03:42 »

Ne ni isto, saj to olje, ki ga dodajamo, ni olje v katerem bi bile ribe pecene. Na ostalo pa sem ti ze odgovorila zgoraj: tezke kovine in terapevtska doza.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
reni
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #71 : sobota, 31.01.2009 : 07:29:15 »

Hej, jaz svoji bulldoginji mešam, tunino, serdele, na mesec poje 1 liter olivnega olja, ji vsakič polijem na brikete, puranje jetrce, kozje mleko ji kupujem, kefir, včasih dobi paštetko, ampak seveda so osnova briketi, vsakič dobi zraven nekaj novega. Dlaka je zelo sijoča, nobenih alergij,upam da bo tak ostalo.Včasih se doma zezam, da  se Rozi boljše prehranjuje od gospodarice.Je pa res, da količinsko morem pazit koliko poje, ker je zeeeeelooo požrešna. Po moje bi jedla tako dolgo, dokler ne bi bruhala, nato pa bi šla dalje jest. Naša mala vesela debela požrešnica.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #72 : torek, 03.02.2009 : 21:37:53 »

Uh, jaz pa dam poredko olivno olje, vedno pa dobita lososovo olje, velikokrat kuhano zelenjavo, kak rumenjak, belo meso, ribe, tunino, zelenjavno juhico, čaj...vse seveda brez začimb.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #73 : petek, 06.02.2009 : 10:22:29 »

Naš kuža pa je nor na kruh. Brikete je kadar je resnično lačen, drugače ga hranimo 2x dnevno. Glede zelenjave ni nobenega problema, od solate, motovilca, rdeče pese, kumaric, sir .... Mislim, da mu je potrebno kdaj dodati še kaj drugega. Posebej nor pa je na jogurt in skladoled.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #74 : petek, 06.02.2009 : 17:33:47 »

Jaz sem vedno govorila kako bedno je kuhati, če pa je brikete.. Roll Eyes
No potem smo na ta račun zamenjali 4x brikete in smo zdaj s temi zadovoljni. Poleg briketov pa dobi vsak dan nekaj kuhanega. Tako, da poje tudi brikete..:
-riž (najboljša poslastica kar jih je.. sploh če je zmešan z medom Kiss )
-polenta
-testenine (samo makaronov ne, ker jo napihnejo - vsi ki imajo "luknjo" )
-meso (ne dobiva piščenca in govedine.. ji ne naredi dobro Wink )
-olje (najbolje pride v poštev, ko nimam nič skuhano..  Cool )
-jajčka (zmešana popečena)
-korenček (namesto bikovke)
-jabolko
-banana
-kakšne kosti (narejene za pse seveda)
-sir (najboljša stvar na svetu)
-jogurt (2. najboljša stvar na svetu)
-kosmiči
-krompir
-tisto belo od pršuta..  Roll Eyes Tongue (to so že grehki, ki jih dobi zeloo redko)
-med (najboljši cuker.. Kiss )


No pa sigurno sem še kaj spustila. Ne mara pa zelene solate, medtem ko ob klobasah uživa. Mi je eno enkrat sunila iz mize, čez pol ure sem jo pa že brisala na tleh... Sad Angry Roll Eyes Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: dodajanje česa k briketkom?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines