mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:55:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 54100 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dlakce
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #210 : ponedeljek, 21.11.2005 : 12:36:44 »

Agnes. Hvala za odgovor, ampak saj veš rada bi našla nekoga....takole iz prve roke, ki ima s pikardijskim ovčarjem izkušnje. Po forumih sem pa tako ali tako pregledala.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #211 : ponedeljek, 23.01.2006 : 12:43:32 »

Lep pozdrav
Jaz pa imam eno prosnjo in upam, da s tem ne krsim pravil!

Pozivam namrec vse lastnike briardov, ki jim ni odvec seveda, da bi se vkljucili v klub za ovcarske in pastirske pasme in placali letno clanarino, ki ni visoka... Tako bi koncno lahko zaceli delati tudi za to pasmo v Sloveniji. (kaksen piknik, kaksna srecanja in se kaj vec...)

Hvala
lp
Barbara
Logiran
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #212 : torek, 24.01.2006 : 19:16:26 »

Krasna ideja, Barbara! Bi bilo lepo, če se bi našli lastniki in ljubitelji tej pasme in bi pri raznoraznih srečanjih izmenjavali izkušenje! Bi sigurno vsakemu prišlo prav, predvsem pa tistim, ki se želijo takšnega psa ali pa nimajo dovolj izkušenj s briardi!

Barbara, si dobila mojo pismo? Javi mi prosim na moj yahoo mail!
LP, tina

Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #213 : četrtek, 20.04.2006 : 20:59:17 »

Jaz dobim briarda, vendar bo star 3 leta. Doma pa imam že eno psičko (zlato prinašalko) in me zanima, kolikokrat na teden bom ga morala česati. Vem da je opis briarda že napisan, samo povsod piše malo drugače. Zanima me pa tudi kako se takšnega psa razstavlja? Če kdo ve kje bo kakšna naslednja razstava v slovenijij da bi prišla pogledat in če bi bil kdo prijazen in mi to razložil, saj nič ne vem o razstavljanju!?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #214 : petek, 21.04.2006 : 10:46:22 »

kako to da bo ze tri leta star?
No, sem vesela zate, ker je to zelo lep in prisrcen pes, ce ga znas pravilno vzgojit.
Ce zelis ga lahko ceses vsak dan...seveda pa je potreba po cesanju 1x na teden in kasneje, ko ima odraslo dlako (okrog treh let star) tudi enkrat na mesec. Odvisno od tega kaksno dlako ima.
Razstavljanje tega psa ni tezko. Stoja ni nic posebnega...pac stat mora normalno, mogoce malo nazaj pomaknes zadnje tace. Tek pa moras sama ugotovit kaksen tempo je zanj najboljsi, da bo cim lepse premikal tace. Mora bit povezan in harmonicen, izteg tac pa dolg. Malo vadi z njim na kaksnem terenu kjer se poznajo odtisi ali pa ce ima mokre tace na cementu in tisti tempo kjer se bosta poznali samo dve stopinji - no ta je tapravi tempo za tek.
V hrusici bo sigurno kaksen briard in en dan pred hrusico je v avstriji specialka briardov.  Mora pa bit navajen kazat zobe in tipanja mod ter slednikov, kar je za vecino samcev neprijetno ce niso navajeni...
Upam, da sem kaj pomagala Smiley
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #215 : petek, 21.04.2006 : 13:56:42 »

Ja zelo. Najlepša hvala. Sicer še ne vemo sigurno, če ga dobimo. Je pa že napol odločeno. Kaj pa ko ga češeš ga moraš posprejati menda s sprejem za razčesavanje. Je to res? In pa menda se dlaka lomi?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #216 : petek, 21.04.2006 : 14:17:51 »

Zanima me kakšne pogoje mora imeti biard za vzrejni pregled in koliko vzrejni pregled stane?
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #217 : petek, 21.04.2006 : 14:28:13 »

ja pred cesanjem se ga mora posprejat s kaksnim preparatom za dlako (ne smem delat reklame Wink ), ker se dlaka lomi. Cesat ga moras tako, da gres plast za plastjo. Ne samo po vrhu, ampak dvignes vso dlako in gres po plasteh. Prav tako ne smes uporabljat enakega pripomocka. Do polovice sopa dlake gres s sirokim glavnikom z vrtljivimi zobci, nato pa naprej s krtaco. Anglezi prisegajo na krtace iz naravnih prasicjih scetin, ki pa se na zalost pri nas dovolj kvalitetne ne dobijo. No, sploh je pri nas za kvalitetne glavnike kriza. Jaz uporabljam glavnik in krtaco z zeleznimi dolgimi zobci, ki pa niso ukrivljeni. Imela sem tudi zelo drago krtaco iz scetin, pa si jo je na zalost na neki razstavi neznana oseba sposodila za vedno.
Vzrejni pregled...oceno z razstave najmanj dobro, slikanje kolkov. To je to. Ce nimas ocene lahko placas tudi telesno oceno, ki pa stane mislim, da okrog 5000. Sam vzrejni je pa tudi nekaj takega. Na vzrejnem ga zmerijo, pregledajo zobovje, kondicijo, konstrukcijo in karakter.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #218 : petek, 21.04.2006 : 18:21:59 »

Oceno je menda dobil odlično. Sicer pa se ti zahvaljujem za razlago. Zanima pa me še kdaj je razstava v hrušici? In pa kaj vse moraš delati ko ti sodnik naroči, npr. kroge, črko i in tako naprej in kako to pravilno izvedeš?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #219 : petek, 21.04.2006 : 18:33:45 »

Kaj pa ce bi malo pocakala z razstavami, vzrejnim pregledom in podobnimi? In 3-letni briard definitivno rabi malo casa, da pride k sebi po raznoraznih spremembah
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #220 : petek, 21.04.2006 : 18:38:50 »

povedala ti bom ceprav te ne razumem... a nikoli nisi bila na razstavi? pa tudi predlagala bi ti, da si preberes kaksno knjigo o briardih (jaz sem tri preden sem si ga nabavila in obiskovala vse vrste tujih forumom in vzrediteljev), ker se tako priden briard je zelo tezak pes za vzgajat in imet...nocem te odvrnit od njega, ampak samo opozoriti, da to nikakor ni zlati prinasalec, ampak zelo dominanten pes, ki tezko sprejme tujce in rabi nekaj casa, da te ima za gospodarja.
Hrusica je v nedeljo 27. ali 28.5. ne vem kateri tocno je in ne rabis delat crk - tisto je junior handling. Samo teces v krogu in teces v diagonali, zato da vidi sodnik psa v gibanju z vseh strani. Sicer pa ti sam pove kaj hoce od tebe in ti pokaze.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #221 : petek, 21.04.2006 : 18:45:56 »

rapgirl, da ne bos s svojim hitenjem prevec razocarana... veliko je vzrediteljev, ki imajo briarde mnogo let in imajo probelem na razstavah zaradi njihovih karakterjev...dej najprej dobro spoznaj svojega novega druzinskega clana, ga preuci, naj te sprejme v krdelo in te sprejme za gospodarja...potem pa se loti uresnicitev vseh svojih zelja, ce bos videla, da je kuza primeren za to in da bosta to zmogla. Se pse, ki imajo lazji karakter se ne more po enomesecnem posedovanju kar na razstave vozit, kaj sele vse to pocet z odraslim briardom.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #222 : sobota, 22.04.2006 : 06:29:13 »

Seveda ne mislim iti z njim takoj na razstave. Samo zanima me, ker nisem bila še na nobeni razstavi, oz. sem bla, vendar nisem tekmovala. Na razstavo bom šla pa po pol leto ko bo pri nas ali pa še kasneje. Vem pa, da to ni zlati prinašalec, saj sem prebrala veliko opisov in knjig. Vseeno pa hvala za opozorilo.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #223 : sobota, 22.04.2006 : 09:22:36 »

uau kje si pa knjige dobila, pa katere?
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #224 : sobota, 22.04.2006 : 12:35:53 »

Ja knjige ne prav o briardih ampak knjige, kjer so opisi psov.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines