mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:57:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 53643 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #255 : torek, 09.12.2008 : 12:53:41 »

No potem pa midve precej podobno šolava najine briarde Grin Grin. Nilsa smo kupili v domžalah pri Maji in Ninotu (priimka newem točno). Njegovo rodovniško ime je Shade Niels Gloomy Vision.
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #256 : torek, 09.12.2008 : 18:37:27 »

Maja in Nino... Smiley poznam ju. Smo se veliko družili. Jaz sem potem posvojila mamo od tvojega briarda-Irino. Alex pa je njen vnuk. Tako da sta moj in tvoj briard v sorodu.
Fino a ne.
Sedaj Maja in Nino živita v Ljubljani, prej sta pa bila v Mačkovcih v Domžalah. Če imaš kakšno možnostprilepi slikco tvojega briarda da ga vidim.
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #257 : torek, 09.12.2008 : 18:40:24 »

A pa še to. Glomy je bil pa oče in jaz imam od Glumijevega očeta rodovnik na internetu. Picador Top O'Val je bil. Bil je črn in imel zelo značilno sivkasto črtico spredaj na prsnem košu. Irina pa je bila moja največja briarska ljubezen.  Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #258 : torek, 09.12.2008 : 18:44:37 »

Jaz sem bila precej majhna ko smo šli po Nilsa in te pasme takrat nisem poznala. Ko smo šli pred leti nazadnje na obisk sem se zaljubila v Glumija in Irino. Všeč sta mi bila predvsem zato ker sta bila zame osebno tisa prava briarda. Močna velika z tistimi lepimi glavami Cheesy Cheesy.
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #259 : torek, 09.12.2008 : 21:19:22 »

Trenutno me še ni doma saj sem na smučarskem treningu v avstriji in imam vse slikice na domačem računalniku. Bom poskrbela za slikice takoj ko pridem domov. Kolikor je meni znano je bil moj oči marker od Glumija in od takrat naj bi se tudi poznali. Mi smo se odločili za briarda ker sta bila starša zaljubljena v to pasmo. Še takrat ko mene ni bilo na svetu sta  šolala briarda po imenu Aki (bil je blond barve). Oba sta se takoj zaljubila v Glumija in Irino in kasneje so se dogovorili za leglo...mladiča smo lahko izbirali prvi. Tja smo odšli petkrat ampak že drugič sta bila mojedva odločena da bo naš novi kuža črna kepica ki sliši na ime Nils. Meni se je zdelo smešno to da sta mi rekla da bomo imeli novo psičko blond barve, no dobili pa smo črnega samca. Pri nas so bili prvotni načrti hoditi na razstave, ga pariti in obdržati še psičko iz enega legla, predvsem pa ga izšolati do izpita IPO3. No pa se ni zgodilo nič od tega Tongue Tongue Roll Eyes Grin. Nilsa sem dobila za rojstni javascript:void(0);
Winkdan saj je bil on rojen 21.10 jaz pa 27.10. Mene je hitro prerasel in me tudi danes skoraj nič ne uboga  Grin Grin. Boljšega psa kot je moj Nils pa newem če bom kdaj srečala... Cheesy Cheesy

Kako pa je bilo kaj z Irino?? Veš kaj o Glumiju??Mogoče veš (če lahko tikam Wink) za kakšnega brata od mojega Nilsa??(leglo 21.10.1999)--namreč res si že dolgo želim spoznati kakšnega njegovega brata ali sestro da vidim kakšni so in kaj delajo?!! Smiley Smiley Smiley
In kakšno besed o Alexu bi bilo tudi lepo slišati Roll Eyes Wink

lp Tjaša
Logiran
briard
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #260 : torek, 09.12.2008 : 21:51:09 »

Pozdravljena Tjaša...seveda me lahko tikaš. Poznam nekaj briardov iz legel Irine in Glumija, ampak najverjetneje niso iz istega legla kot tvoj Nils. Poznam Žana iz Ljubljane, star je toliko kot naš Alex, torej 8 let,  potem poznam Baluja iz Domžal, ki je dva leti starejši od Nilsa.
Na drugem forumu sem ti pustila slikce od Irine. No in jaz sem tista, ki bo šla po smaičko v Italijo.  Wink
Glumi je poginil kar nekaj let pred Irino (bil je tudi starejši od nje), odpovedale so mu ledvice. Irina pa je živela vse do 14.leta, kar je za briarde zelo pohvalno. Imela je prej nekaj težav, ker ji je na trebuhu zrastel velik tumor, ampak se je dal odstranit brez večjih zapletov. Poznala sem tudi Irino sestro Italy, tudi ona je poginila pred Irino, odpovedal ji je srce.
No, se podebatiramo še kaj drugič....pa ne pozabi pogledat slikic na drugem forumu.  Smiley
Logiran
kejbica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #261 : ponedeljek, 10.05.2010 : 09:42:54 »

Hoj, dragi lastniki briardov!
Vidim, da niste kaj prida zgovorni, saj že skoraj leto in pol ni nobenega zapisa.  Smiley
Upam, da bo kljub temu kdo od vas zašel sem in mi pomagal. Imam namreč znanko, ki ji je pred nedavnim umrl briard (že starejši, ne vem zaradi katere bolezni). Zdaj išče novega briarda, tokrat psičko, rjavo, če se da.
Rezervirano ima pri rejcu v Avstriji, ampak šele oktobra letos.
Morda kdo ve za kakšno leglo, ki bi bilo (čim)prej?
Prosim za odgovor na zs ali katjab@enajsta-sola.si
Hvala za pomoč in veselo bevskanje!
Katja alias Kejbica
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #262 : sobota, 19.06.2010 : 21:48:56 »

Hoj, dragi lastniki briardov!
Vidim, da niste kaj prida zgovorni,...

Odkar imam doma podobno reč, mi je dost jasno, zakaj je to tako. Česanje - sprehodi - vaje - čiščenje vsega, kar se zunaj navleče v dlako, v stanovanju pa popada ven... Zraven "tepiha" (tako mu pravi naš veterinar) ostane bolj malo časa in energije za čvek. 
Tongue

Če tvoji znanci niso ravno nujno vezani na rodovnik, pa če niso ravno nujno vezani na rjavo psičko, je v Horjulu en zanimiv: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,36451.0.html
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #263 : sobota, 29.09.2012 : 11:35:23 »



kdo bi si mislil da je tamal črnuh taki šef da celo 50 kg briarda v red spravi Grin
(Črt, Maiki, Indy, Tayos)
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines