mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:09:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Objavljanje celega e-mail naslova na forumu - pozor SPAM!
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Objavljanje celega e-mail naslova na forumu - pozor SPAM!  (Prebrano 27380 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Monster
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 219


« : petek, 09.05.2008 : 23:54:02 »

Rada bi samo opozorila vse uporabnike mojpes.neta, da če objavite svoj celoten e-mail naslov kjerkoli na forumu (na primer pri licitacijah, ko se dogovarjate za prevzem), se vam bom količina spam mailov, ki jih prejemate na ta naslov, zelo povečala.
(opazila iz lastnih izkušenj).

Obrazložitev:
Spam pošiljajo avtomatični programi, tako imenovani spam-boti, ki iščejo e-mail naslove naključno po internetu. Njihove najljubše strani so seveda veliki forumi z dosti obiskovalci in podobne strani z veliko zadetki. Spam-boti so občutljivi na znak @, zato lahko prepoznajo vaš e-mail naslov tudi če ga ne napišete kot hipertekstni link.

Rešitev: izmenjujte e-mail naslove samo po zasebnih sporočilih ali pa namesto znaka @ uporabite (a). S tem prelisičite večino spam-botov (na žalost ne vseh).
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mojpes.netu  |  tehnika  |  Tema: Objavljanje celega e-mail naslova na forumu - pozor SPAM!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines