mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:05:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 80098 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #420 : četrtek, 21.05.2009 : 21:13:22 »

Nam očitno ampule kar pmagajo. Od kar jo je dobila, sem našla samo enega klopa, pa še ta je bil že mrtev in posušen, zapičen v kožo tako, da je kar odpadel, ko sem se ga dotaknila. Jipi!

Upam, da ostane tako!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #421 : ponedeljek, 25.05.2009 : 12:42:45 »

Kaj naredite, ko se klop ob odstranjevanju zatrga in glava ostane notri?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #422 : ponedeljek, 25.05.2009 : 12:47:55 »

Kakor jaz vem, jo telo izloči samo.
Jaz uporabljam Scalibor ovratnico in sem kar zadovoljna. Še zmeraj najdem kakega klopa, a bi jih brez nje imal veliko več.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #423 : ponedeljek, 25.05.2009 : 13:38:28 »

Hvala zalarjeva Smiley, saj kadar se mi je to zgodilo, sem tudi pustila, pa je šlo samo ven, tokrat pa izgleda, da Missy tole prav živcira in se neprestano liže.
Ovratnice jaz ne bom dajala, ker se otroci z obrazom dotikajo Missy in ni priporočljivo dajati ovratnice zaradi otrok.
Ko sem se po 4. dneh vrnila domov, je imela Missy 4 klope. Takoj danes zjutraj je dobila ampulo, tako da upam, da bo sedaj nekaj časa mir.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #424 : ponedeljek, 25.05.2009 : 14:04:23 »

Scalibor ovratnica naj ne bi bila strupena. Človek jo komot šlata, pes komot poliže. Samo za informacijo. Nevem pa niti sama, če bi temu verjela do te mere, če bi imel Nik veliko stika z otroci, ki bi glavo in roke porivali v vrat in s tem v ovratnico.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #425 : ponedeljek, 25.05.2009 : 16:22:05 »

uf, trkam na les - mi letos še nobenga klopa nismo videli, preganjali, maltretirali, poslali med brezdomce ali na klopjo mavrico, pa se kar precej rekreiramo po raznih terenih. Da bi le še ostalo tko tudi naprej, si želim!
klinc, pa sem očitno premalo močno potrkala...  Angry
Moja želja o neklopnem telescu moje male pasje lepotice tudi vnaprej se ni izpolnila.Včeraj smo imeli zbiralno akcijo: 7 komadov (btw - komunla jih NE odkupuje Grin Wink).  Je sicer res, da večina suhih, ene par se jih je pa vseeno že malo napaslo. Svinje (sori, svinje - tko se pač reče Wink) grde! Angry
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #426 : torek, 26.05.2009 : 08:07:33 »

Ko sem se po 4. dneh vrnila domov, je imela Missy 4 klope.
Sta se z dedijem po gmajni podila. Baje se je ustrašila prav vsakega štora Roll Eyes Shocked.
Zato taka obsežna zbirka klopov. Bomo sedaj opazovali, ali bo po ampuli kaj bolje.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #427 : nedelja, 16.03.2014 : 10:19:43 »

Zivjo
Mene pa zanima, ce je kdo preizkusu sprej proti klopom zecken frey? Kaksni so bili rezultati, ali je pes dobil kaksnega klopa?

Lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #428 : nedelja, 16.03.2014 : 10:29:42 »

Pri nas je super deloval, ampak kot dodatna zaščita, hkrati z ampulami/Foresto ovratnico (pri nas je bila zelo zanesljiva), na izpostavljenih območjih, v gozdu (predno smo vstopili vanj, sem jo našpricala, ne pretiravaj, ker ima zelo močen vonj).
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #429 : nedelja, 16.03.2014 : 16:04:50 »

Zivjo
Mene pa zanima, ce je kdo preizkusu sprej proti klopom zecken frey? Kaksni so bili rezultati, ali je pes dobil kaksnega klopa?

Lp

Pri nas odlično, tudi na ljudeh.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #430 : ponedeljek, 17.03.2014 : 22:03:22 »

Hvala za odgovore. Tam pise, da drzi od 4-8 ur. Mi smo res na takem obmocju, kjer je dosti klopov. Trenutno mava, kot zascito frontline pa ta sprej. Zdaj bova pa dodala se ovratnico.
Ali lahko sprej skoduje, ce ga prepogosto nanasas na psa?
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #431 : ponedeljek, 17.03.2014 : 23:08:25 »

Nam ni nič, pa psom tudi ne, pa otrokom od sestre tudi ne. Sem predlani in lani množično nabavljala to za ljudi, proti komarjem...so vsi hoteli imet.
 Sem pa danes govorila z mojim, je  s tamalo psico na morju že celo zimo, me je zadnjič prosil za sprej. Psica je tretirana z Advantixom, pa še pošprica jo s Zecken - off om, pa še klopi po njej lezejo, jo ročno obira po vsakem nabiranju divjih špargljev Angry
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #432 : torek, 18.03.2014 : 09:15:17 »

Js psa naspricam zmeri ko greva na sprehod. Pa se mi je prvic ucer zgodil, da je en klop lezu po njem. Dones zjutraj pa spet eden :/ ne mogoce je, da jih ne bi dobil                                           Nisem zasledila teme o anesteziji, pa me zanima ali morda kdo ve na katero mesto psu dajo enekcijo z pomirjevalom. Namrec moj pes je bil septembra pod pomirjevalom in mesec nazaj pod anestezijo. Zdaj se mu je na desni strani med lopatico in hrbtenico naredila bula. Naredili so biopsijo in je vse ok. Predlagali so punktiranje. Pravijo pa da bi bilo ne mogoce, da bi to bilo od cepljenja, namrec lansko leto je bil cepljen proti vsem boleznim, ki ga potrebujem cepiti, kot mladica. Dobil pa je tudi antibiotik v inekciji, tko da se mi niti ne sanja kam so kaj dali. V tej buli naj pa bi bila nekaksna sluz. Na videz se mi zdi, da bula ne raste.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #433 : torek, 18.03.2014 : 09:22:05 »

Nisem zasledila teme o anesteziji, pa me zanima ali morda kdo ve na katero mesto psu dajo enekcijo z pomirjevalom. Namrec moj pes je bil septembra pod pomirjevalom in mesec nazaj pod anestezijo. Zdaj se mu je na desni strani med lopatico in hrbtenico naredila bula. Naredili so biopsijo in je vse ok. Predlagali so punktiranje. Pravijo pa da bi bilo ne mogoce, da bi to bilo od cepljenja, namrec lansko leto je bil cepljen proti vsem boleznim, ki ga potrebujem cepiti, kot mladica. Dobil pa je tudi antibiotik v inekciji, tko da se mi niti ne sanja kam so kaj dali. V tej buli naj pa bi bila nekaksna sluz. Na videz se mi zdi, da bula ne raste.
Pomirjevalo običajno dobijo intravenozno skozi kanilo, ki jo vstavijo v sprednjo tačko.
Cepi se običajno v zadnje stegno. Na mestu, ki ga navajaš, se običajno vstavlja čip.
Lahko je tudi samo vneta lojnica.
Eno vprašanje: ti nisi zraven, ko ti veterinarji obravnavajo psa?
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #434 : torek, 18.03.2014 : 18:06:52 »

Cip ima na drugi strani vratu, tako da to ni. Vedno sem bila zraven, samo ko sem ga imela v bolnici ko so delal CT so me poslali domov, da ne bi cakala 5 ur. Spomnem se, da so enkrat Dali na to mesto inekcijo, vendar to je ze pribljizno 7 mesecev nazaj. Ne vem ali naj punktiramo Ali je bolje, da se nic ne dreza.
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines