mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 07:29:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kdo bo ukrotil potepuške pse?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdo bo ukrotil potepuške pse?  (Prebrano 17109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« : petek, 01.10.2004 : 10:46:51 »

30. septembra 2004 je bil v Dolenjskem listu objavljen naslednji prispevek (oz. klic na pomoč zaskrbljenega bralca):

/.../ pa je opozoril, da pri križišču železniške proge s cesto Šmihel-Škrjance na pešce in kolesarje stalno preži in napada pet potepuških psov. ˝Otroci, med njimi tudi moj brat, si ne upajo mimo v šolo. To se dogaja že leto dni, pa nihče ne ukrepa. Kje so zdaj lovci ali policisti?˝

Me prav zanima, kakšen bo odgovor (če sploh bo). Psi niso sami krivi, da so dobili naziv ˝potepuški˝. A so lovci res edina rešitev?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : petek, 01.10.2004 : 11:05:36 »

Nekaj na to/tako temo je napisano tukaj!

Pa poglej se pod Vroce teme - mogoce se bo se kaj naslo!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #2 : petek, 01.10.2004 : 11:36:26 »

Ja, sem prebrala. Samo, po mojem, je stvari veliko lažje napisat, kot pa dejansko uresničit.  Mene moti samo to, ker ljudje, ki vsakodnevno videvajo te pse, nič ne storijo, ne pokličejo v zavetišče, ... Pri nas smo zaradi enega psa, ki se potepa v naši okolici, klicali v zavetišče pa ni bilo nobene rešitve, kako naj bi bila šele za 5 psov? Vem, da je težko, ker zavetišča živijo od prostovoljnih prispevkov in občinskega denarja, ampak folk bi se moral na splošno veliko bolj zavedati, da je treba tudi za živali poskrbet. Ponavadi pa jih večina postavlja na stranski tir (naj se že same znajdejo).
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #3 : petek, 01.10.2004 : 11:56:19 »

Potem pa lahko (skoraj) recem, da so si sami krivi! Ce noben ne bo nic naredil, tudi psi sami ne bodo nic naredili, razen "branili" sami sebe!
Nc, ne recem, tudi jaz jih imam poln kufr, pa vcasih res nimam kaj naredit!  Undecided

Poklicati oziroma klicati je potreba pristojne - ce ne gre drugace pa policijo (te pa tudi spadajo pod pristojne)!

Citat
Pri nas smo zaradi enega psa, ki se potepa v naši okolici, klicali v zavetišče pa ni bilo nobene rešitve, kako naj bi bila šele za 5 psov?

Kako to mislis ... nobene resitve ... razumem samo, ce ga ni bilo moznost (veckrat) ujeti!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #4 : petek, 01.10.2004 : 15:06:11 »

Ja ni blo rešitve; pes je plašen - niso ga mogli ujet, ne morejo mu dat injekcije, ker zagrabi šele po 20 minutah (zakaj jih pol sploh imajo?), za konec pa so rekli, da če ga hranimo, je pa itak naš. To ni zame nobena rešitev. Hotla sem samo rečt, da bi se blo treba včasih bolj potrudit. Že nekej časa nazaj, ko smo pred hišo našli enega kužka, smo klicali v zavetišče pa je bil odgovor, da imajo full polno in da bi rajš videli, da mi nekoga najdemo. Na srečo se je naslednji dan (ravno, ko smo se odpravljali v avto, da ga odpeljemo v zavetišče) našla lastnica. Mislim, da se za take - potepuške - pse tudi v zavetiščih slej ko prej zve, ampak tud tam kar čakajo, da jih nekdo vzame po streho. Ko res ni nobene druge možnosti, jih pa vzamejo. In to ponavadi traja zelooo dolgo.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #5 : petek, 01.10.2004 : 16:00:47 »

Upam, da se bojo take težave čim prej odpravile ker res ni prijetno ko te pes zasleduje ves čas, najhuj pa je to da ko pokličeš pristojne organe, potem prelagajo "obveznost" en na drugega na koncu pa nihče nič ne naredi. kot si že ugotovila frigga so zavetišča polna, potrebno bi bilo zgraditi še kakšno.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #6 : petek, 01.10.2004 : 16:23:20 »

Ja itak, še ene par bi jih blo treba zgradit. Ampak pol je pa tko - če se že kej naredi - kot sem zadnjič brala v Sobotni prilogi članek od Makarovičeve - o azilu, ki ga imata Müllerjeva pa ga očitno ne bosta več dolgo imela.
V bistvu sem pa hotela povedat samo to, da na tak način (˝kje so zdaj lovci˝) razmišlja veliko ljudi, da bi pa pomislili, da je topla hiška in prijazna roka vse, kar en kuža potrebuje, je pa absurdno. Pa sploh ni čudno, da so ti potepuški psi napadalni, ker vem, kako se ljudje do njih obnašajo - jih izzivajo in dražijo pa tud kakšna brca ne uide. Full postanem jezna, ko preberem, da bi bili za ukrotitev ene živali potrebni lovci (ipd.). Da ne govorim, koliko ljudi bi bilo potrebno ukrotiti.

Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #7 : petek, 01.10.2004 : 16:50:36 »

Se strinjam da bi bilo treba naredit še kakšno zavetišče! Ampak mislim da bomo na to še kar nekaj časa čakali! Angry
Meni gredo tudi kužki, ki me "zasledujejo" na živce. Čeprav kakšen majhen, prijazen se mi pa kar smili.

O tistih iz Šmihela se pa strinjam z linchaich!
Ko je tole napisala:
Citat
Potem pa lahko (skoraj) recem, da so si sami krivi! Ce noben ne bo nic naredil, tudi psi sami ne bodo nic naredili, razen "branili" sami sebe!
Nc, ne recem, tudi jaz jih imam poln kufr, pa vcasih res nimam kaj naredit!  

Poklicati oziroma klicati je potreba pristojne - ce ne gre drugace pa policijo (te pa tudi spadajo pod pristojne)!


                                              Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8 : petek, 01.10.2004 : 16:54:08 »


Ce ti tezi neznani pes, zna biti hudo neprijetna rec, ki se jo da lepo elegantno resiti s tem, da se klice pristojne organe, modruje o izgradnji vecjih in pristojnejsih zavetisc. Ko pa je treba stopiti v akcijo in pesjane dejansko spraviti na varno (npr. v zavetisca ali jim kakorkoli drugace ponuditi topel, pa ceprav zacasen dom), smo pa vsi kar naenkrat tiho in nimamo casa. Veckrat smo ze 'klepetali' o tem, kako zmanjsati stevilo potepuhcov, kaj je treba vedeti, ko se odlocamo za nakup psa (vse preveckrat pozabljamo, da kuza ni fikus), kako bi preprecili stevilo mesanckov (pa naj bojo taki ali drugacni). Samo take razprave ponavadi naletijo na gluha usesa. Potepuhcov je pa vse polno in namesto pomoci jim vsevedni clovek raje nameni psovko (kako primerno!) ali brco ali pa milostni strel v glavo (samo prispodoba). Lahko resujemo posamezne ali lokalne tezavice, a vendar to celotnega problema ne bo resilo. Treba je zaceti s pranjem mozganov nas vseh in z organizirano vzgojo ljudi za human odnos do zivali. Ampak do tega je se dalec. Naivno, ampak upam, da kdaj resnicno. Lp Neza in irski posastki
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #9 : petek, 01.10.2004 : 17:13:19 »

Citat
...Veckrat smo ze 'klepetali' o tem, kako zmanjsati stevilo potepuhcov...

To bi bilo pa težko! Število narašča, ne pa da se zmanjšuje. Undecided Kaj češ - srečata se pes in psička pa se "odločita" za mladičke! Polovica legla najbrž umre, druga polovica pa preživi in čez kake 5 mesecov je namesto dveh potepuških psov pet potepuških psov!
So pa tudi taki ljudje, da mladičke od njihove psice odvržejo! Angry Sem videla lani ko sem šla na morje celo leglo mladičkov ob cesti! Meli so pa eno dekco! Lips Sealed Vsaj v zavetišče bi jih dali, ne pa poleg ceste, da jih kakšen avto lahko takoj povozi!

Saj psi niso krivi, da so pristali v eni vasi in da tam iščejo hrano in zabavo! Potem se pa koga ustrašijo pa napadejo. Samo bi bilo pa vseeno lepo da bi za te pse poskrbeli, ker to da ti pes teži ( kot je napisal Agnes ) res ni prijetna reč!

                                                   Lep pozdrav, Mašy  Kiss
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #10 : petek, 01.10.2004 : 17:13:54 »

Se strinjam, Agnes.  Nočem politike vmešavat (tik pred volitvami - ampak saj še ni volilni molk), vendar pa je vsesplošno znano, kdo lahko največ pripomore k temu,da se začne spreminjati odnos do živali - politiki. Samo še nisem zasledila, da bi jih kdo pretirano zagovarjal (enkrat sem le prebrala, da Sašo Peče prostovoljno dela v zavetišču za živali). Nekdo mora spregovorit naglas pa ni dovolj, da v črni kroniki piše, kaj se dogaja z živalmi, kdo je koga ugriznil ....  Treba je že otroke navadit, da se (pazljivo) ne bojijo živali in se lepo obnašajo do njih. Sama pa se lahko pohvalim javascript:replaceText(' Smiley'), da odkar imamo pri nas psičko tudi sosedje drugače gledajo na živali (eni so si že omislili svojo) in da je živžav, ki je sedaj pogost pri nas veliko bolj prijeten od tišine, ki se je vlekla prejšnja leta.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #11 : petek, 01.10.2004 : 17:45:58 »

Mislim, da rešitev ni v gradnji novih zavetišč za pse in mačke, ker kot je že nekdo zgoraj napisal se psi in še posebaj mačke prehitro množijo. Ko bi zgradili nov azil bi že ta bil premajhen in bi bil potreben nov. Sicer ne vem koliko je cena za kastracijo, sem pa že večkrat slišal ljudi "tolko pa ne dam". Pa se množijo. Mogoče bi morala država določiti nizko ceno in bi se po mojem več ljudi odločilo za kastracijo, poleg tega pa veliko več obveščanja ljudi.
Kar se pa tiče lastnikov, ki spustijo pse, da gredo sami na sprehod, te pa bi.... vsaj udaril po žepu, ker mislim da edino to bi jih izučilo, da se psa ne spusti na cesto, da gre sam na sprehod. Zdej me ša bolj muči, ker se nam psička ravno goni Wink
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #12 : petek, 01.10.2004 : 17:56:38 »

Simon_in_Bay
Se strinjam da novo zavetišče ne bi bilo v veliko pomoč ali konec potepuških psov! Ampak vseeno bi bilo pa fajn vsaj še eno zavetišče! Lahko tako da bi bilo samo za pse!  Wink
Glede ostalega tvojega teksta se pa strinjam!  Smiley

Frigga
Ti boš pa že v enem dnevu dobila veliko odgovorov! Wink


                                      Lep pozdrav, Mašy  Kiss
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #13 : petek, 01.10.2004 : 18:05:42 »

M-a-š-y mislim, da nisem nikjer napisal, da nisem za zavetišče, ampak da le-to problema ne bo rešilo. Kot vsakega problema, se je tudi tega potrebno lotiti pri izvoru.
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #14 : petek, 01.10.2004 : 18:14:09 »

Oprosti za tak odgovor!  sram  Je pa res, da se bo problema potrebno lotiti pri izvoru! In da zavetišča kot sem že napisala ne bodo rešila oziroma končala problema!

                                       Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Kdo bo ukrotil potepuške pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines