mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:24:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Welsh terier - čvek
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Welsh terier - čvek  (Prebrano 12367 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« : sreda, 25.09.2002 : 17:50:20 »

Živjo VSI!  Kiss

Ker sem bodoča lastnica welsha iščem vse, ki poznate pasmo Welsh terier. Morebitni lastniki, ljubitelji ali strokovnjaki. Opazila sem namreč,da so v sloveniji redki.  Huh

P.s. Že kakšen mesec spremljam ta forum in se mi zdite res coooool. Izvem vse kar hočem. Le tako naprej. Grin
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #1 : četrtek, 26.09.2002 : 08:14:21 »

Fantastično Grin,
To so najlepši psi na svetu  Wink
Jaz imam welsha. Mako, 2,5 let
Kdaj ga/jo dobiš?

Upam, da se boš čimprej javila!!
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #2 : četrtek, 26.09.2002 : 09:03:10 »

Makota lahko vidiš tudi : http://www.mojpes.net/prireditve/ljubljana2002/page08.html
na fotkah iz Maribora pa je Nala!
Logiran
lenja
gost
« Odgovor #3 : četrtek, 26.09.2002 : 10:06:39 »

psarna, ki ima tudi welsh  terierje , je zagrebška "the best colour" Ga Suzana Verstovšek. Na mariborski razstavi je bila tudi njena psička
http://www.kinolog.com/bestcolour

kot vem ima ravno sedaj leglo kerry blue terierjev

Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #4 : četrtek, 26.09.2002 : 10:51:31 »

Nala je iz Suzanine vzreje.
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #5 : četrtek, 26.09.2002 : 21:07:28 »

Hvala vsem. Ja sem govorila s Suzano in bo imela leglo welshev naslednje leto. Cheesy Bi bila pa vseeno vesela, če bi se oglasil še kdo z izkušnjami s terierji.

LP Cool Tongue
Logiran
Polona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 116


« Odgovor #6 : ponedeljek, 30.09.2002 : 15:20:30 »

Zivjo Tamara. Jaz nimam glih welsha, ampak imam doma kar 2 westieja (beli visavski terier), najmlajsi je star 5 mesecev in pravi lump. Kaj naj ti recem...terierji so (vsaj ta mali, ce pa to ne drzi za welshe naj me pa marela popravi) svojeglavi, trmasti, pogumni in hiperaktivni. Tko, da bo treba z vzgojo zacet TAKOJ, ker ce ne bo to skoz izkoriscal, pod nobeno ceno mu ne popustit.

Moja mami je imela welsha pred 25 leti in pravi, da so bli karakterno to cist drugi psi, kot danes. Mislim v smislu njegovga karakterja in odreagiranja na okolico.

Ampak, ne skrbi. Pravilno ga socializiri in imej ga rada. Ker so full lustni kuzki.

lp, Polona
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #7 : torek, 01.10.2002 : 06:56:55 »

Tamara, slike so tudi na ****. Na slikah (fotoalbum) sta Mona in Mako.
Polona se strinjam - dosledna vzgoja !
Jaz sicer zagovarjam dosledno vzgojo, ampak mene moj Mako tako hitro obrne Roll Eyes.  
Sicer za Makota pravijo, da je za valižana izredno prijazen kuža.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #8 : torek, 01.10.2002 : 08:23:30 »

Ne boste verjeli! Glede na to, da welsh ni tako razširjena pasma, človek ne bi pričakoval, da ga bo srečal ravno na vsakem koraku. Pa vendar je tako. V našem kraju imamo welsha - potepuha. Povsod ga je dosti, med drugim tudi okoli naše stolpnice kadar se moja psička goni. Je lepo negovan, redno strižen, star med 3 in 5 let, ima ovratnico. Vendar mi še do danes psa ni uspelo pobožati in tudi ne vem kdo so njegovi lastniki. Na sprehodih je vedno sam in se ne pritožuje.  Grin lp
Logiran

Hope
gost
« Odgovor #9 : petek, 25.10.2002 : 14:55:05 »

Pozdrav svima iz Hrvatske od welsh terrierke Mone. Mona je stara 10 mjeseci i prava je mudrica. Njene fotke možete vidjeti na www.buga.hr tamo su njene fotke kada je bila mala i sada kad se slikala sa svojim prijateljem Makotom.

Welshi su jako aktivni, živi psi koji stalno traže akciju. S njima nikad nije dosadno. Vrlo lako uče, jako vole ljude a osobito djecu.

Mona će imati leglo 2004. godine Cheesy Wink Wink Wink
Pitajte o pasmini sve što vas interesira, koliko znam rado ću odgovoriti.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #10 : torek, 01.04.2003 : 08:35:08 »

Odgovor Uli20
Ula
legel welsh terijev  v Sloveniji ni niti z rodovnikom ! Glede na redkost te pasme v Sloveniji , sem bila kar malo presenečena, da ti je  cena 400 eurov (če gre za rodovniškega?!), ki jo omenjaš , visoka, še posebno če se primerja z nekaterimi ostalimi pasmami v Sloveniji, ki dosegajo dosti višjo ceno.


Seveda so objave v Salamoncu , ko razni "d.o.o.- ji" prodajajo tudi welshe kot še "maso" drugih pasem. Mislim, da je bilo o tem že toliko napisanega v temi o preprodajalcih..... .

kako bi šel welsh z zajkom. Načeloma sem za mačke kar optimist tudi terierček se lepo uskladi z domačo mačko. Žal pa se mi zdi, da bo znal biti zajec večji problem. Po moje ju boš morala imeti ločeno.
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #11 : torek, 01.04.2003 : 09:01:01 »

Ula,
moj welsh Mako je sedaj že dopolnil tri leta in se ful dobro razume z mačkom (najdenček, po naši nestrokovni oceni je Mico trenutno star 6-7 mesecev). Prijatelji imajo pritlikavega  zajčka, katerega je Mako že nekajkrat povohal. Zajček je navadno v kletki z odprtimi vrati. Mako navadno zalaufa h kletki, povoha zajca in potem se obrne in raziskuje po svoje.
Sicer pa, mladega psa lahko navadiš na marsikaj. Vseeno pa boš morala paziti na zajčka, že zaradi tega, ker so mladi psi (ne glede na pasmo) zelo, zelo razigrani in ker imajo ostre mlečne zobe.
Mislim, da cena 400 evrov ni ravno pretirana. Jaz sem za Makota še več plačala. Na srečo welshi niso nikoli spadali med "modne" pasme. V bistvu jih bolj redko vidiš. Ne priporočam ti nakupa psa brez rodovnika - zakaj, si lahko prebereš na prvi strani mojpes.net. Kolikor vem, v Sloveniji že nekaj let ni bilo rodovniškega legla, za nerodovniška legla pa res ne vem.
lep pozdrav
Logiran
ula20
gost
« Odgovor #12 : torek, 01.04.2003 : 11:51:00 »

Hvala za vse nasvete!

Veste, saj vem, da 400 evrov za takega psa ni dosti, samo sem studentka, zaradi tega sprasujem, ce ga je mogoce dobiti se bolj ugodno.
Za zajcka mi je pa hudo. Mislite, da bi ga res bilo potrebno fuul pazit? Ker moj zajcek je navajen prosto laufat, kletko ima vedno odprto in bi preprosto morala zivet v sozitju. Ce to ni mozno, potem si zaenkrat ne morem privosciti tega psicka  Cry Cry Zajcka imam prevec rada in ne bi prenesla, da bi ga morala omejevati in  da bi bil zaradi psicka prikrajsan.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #13 : torek, 01.04.2003 : 12:56:24 »

ula
glede zajčka. Čisto pred kratkim sem dobila čisto osebno izkušnjo ravno pri takem primeru. Sama sem bolj pesimist kot optimist, da bi ti   uspelo zajca imeti še vedno spuščenega v stanovanju skupaj z terijem.
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #14 : torek, 01.04.2003 : 14:26:04 »

Če se boš odločila, da si boš zdaj kupila psa, bi ti svetovala, da imaš vsaj tisti čas, ko te ne bo doma zajčka v kletki ali pa v drugi sobi (po možnosti: zaklenjeni).
Tudi kadar sta sama, sta Mako in Mico ves čas skupaj. Na razpolago imata kuhinjo, dnevno, hodnik in kopalnico. Mico se že zna branit, kadar je Mako pregrob,zajček pa mislim, da se ne bi znal. Zajčki so veliko bolj nežni kot mački.
lep pozdrav
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Welsh terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines