mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:42:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uspavanje - kdaj?  (Prebrano 84626 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #15 : ponedeljek, 06.12.2004 : 11:38:05 »

O, ravno o tem razmisljam zadnje dneve Cool

Jaz bi rekla, da imas prav, ja. Ceprav tudi jaz nisem ravno sigurna Undecided

Nasa stara psica ne slisi prakticno nic vec, slabo vidi in slabo hodi. Ampak vsakic, ko se zvrne po tleh, takoj vstane in leti naprej, mi skace iz prtljaznika od avta, preden jo uspem prenest na tla in preskakuje 1 m ograje (s tezavo sicer Wink), da zbezi iz pesjaka... Apetit ima se vedno za tri in se neverjetno veseli vsakega sprehoda. Sicer se sprehajamo 10 minut in 500 m, ker vec ne more, ampak ze to se ji zdi tako fajn Tongue
Mene pa doma prepricujejo, naj jo peljem na inekcijo, ker je tako stara in boga trpi sram

Vsakic, ko mi to "narocijo", zacnem dvomit in ne vem, ali jo res samo mucim? Sad

Samo jaz si tudi mislim isto, kot ti: ko ne bo imela vec teka, ko ne bo mogla vec hodit in ko ne bo vec mogla normalno opravljati potreb, se bomo odlocali v tej smeri. Do takrat pa... naj uziva, dokler lahko.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #16 : ponedeljek, 06.12.2004 : 13:04:38 »

Zivjo!

Teja, mislim, da imas prav.

Lilit: Ne bi imela nic proti, ce bi nas kuza lahko skocil iz avta.  Wink Pa strinjam se s tabo... naj uziva dokler lahko.

Nas "kuzon" si je pri 14 potrgal kolenske vezi. Njegovo sepanje je zgledalo grozno, poleg tega pa na zacetku sploh nismo imeli prave diagnoze. Seveda so vsi sosedje, znanci in mimoidoci sprasevali kdaj ga bomo dali spat. V bistvu sem zelo hvalezna vsem, ki niso glasno izrazali svojega mnenja o zivljenjski dobi mojega psa.

Runo je se vedno ziv in upam, da ima se nekaj casa pred sabo.

Tudi nas je neskoncno srecen, ko gre na sprehod, ceprav je zelo kratek, se vedno bi tekel za macko, ce bi tekla pred njim, vsi organi funkcionirajo normalno... No ja, slisi ne ravno dobro in se vedno sepa, vendar se znajde. Ce je treba preskocit kaksno nizko oviro pac skoci kot zaba. Smiley
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #17 : ponedeljek, 06.12.2004 : 13:56:38 »

Se strinjam z Laisho in Tejo, da njunih psov ne dasta evtanazirat, saj je očitno, da oba kljub starosti še kažeta voljo in veselje do življenja. Če bi trpela bolečine, nebi imela apetita itd, bi bilo res potrebno razmislit o evtanaziji. Kdaj je pravi trenutek pa vsak lastnik živali lahko sam presodi, saj psi ne-voljo do življenja jasno pokažejo.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #18 : torek, 07.12.2004 : 22:35:05 »

Mesec dni nazaj je zaspala ena od najinih pasjih dam-skoraj 12 letna NO. Težave s kolki oz. z zadnjimi nogami je imela nekje približno 2 leti. Ampak je vseeno še sama hodila, opravljala potrebo, norela ob dobrih dnevih, itd. itd. Niti pomislila nisva, da bi jo peljala k vet. uspavat. Posebej, ko si jo videl teči za mačko ali narediti vse za hrano Wink. Zadnje dva dni pa je bila zelo boga - ni mogla sama hodit, niti iti sama na potrebo ( mož jo je nosil ven ). Če takrat ne bi sama zaspala, bi se mogla odločiti za uspavanje (hvala bogu, da to ni bilo treba). Naj povem, da sem sigurna, da se vidi kdaj izgubi pes voljo do življenja. Ladyki je izginil lesk v očeh, samo spala je, ni bila ničesar vesela - niti mesa, niti salame, zadnje dni celo naju ni mogla ne vem kako veselo pozdraviti. Sigurno pa bi se za uspavanje še odločevala kakšna 2-3 dni, ker res ni tako lahko kto se zdi (četudi je tako zelo sebično od nas). "Vesela" sem, da je "odšla" tako kot je odšla - zaspala je ob najini postelji, ob nama. Nikomur ne želim, da bi "moral" psa sam peljati na uspavanje!  Cry LP
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #19 : sreda, 08.12.2004 : 14:15:57 »

Teja,

se v celoti strinjam s tabo. Ti sosedje, ki bi jih kar uspavali pa verjetno še niso imeli svojega psa ali pa so že po naravi tako brezsrčni, da je bolje, da ga nikoli nimajo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #20 : četrtek, 09.12.2004 : 23:49:23 »

Teja,

se v celoti strinjam s tabo. Ti sosedje, ki bi jih kar uspavali pa verjetno še niso imeli svojega psa ali pa so že po naravi tako brezsrčni, da je bolje, da ga nikoli nimajo.
imajo že tretjega kužka Roll Eyes
Hja, res sem kruta, moja psica vsak dan bolj trpi Wink Wink
; navadila se je treh nog in sedaj celo po nekaj metrov galopira!!! Shocked Shocked Shocked Igra se z ostalima dvema pesjančkoma, jaz pa se derem ''pazi taco!'' Roll Eyes
Tudi otekline nima več takšne, podpludba se je razblinila neznano kam Cheesy Cheesy

 
TOSA,
zelo mi je žal za vajino Lady!!
 ne pozabita, da imata doma še ''medvedko'', ki vaju bo za vsak podarjeni pogled spravila v dobro voljo Wink
Zdi se mi lepo, da je zaspala ob vama, tudi jaz bi raje to, kot pa evtanazija v ''tujem'' okolju.

LP
Teja
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #21 : nedelja, 12.12.2004 : 13:18:09 »

Teja, sam ne mi rect, da je ta sosed od Kelta?

Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #22 : nedelja, 12.12.2004 : 17:03:57 »

Andi, ne, ne, bivši Keltov jih je imel 3+10! Tongue

LP
Logiran
oki
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #23 : torek, 15.02.2005 : 12:02:56 »

Ste se kdaj vprašali, kaj boste naredili s svojim kužkom, muckom, ali drugo domačo živalco, ko bo prišel tisti čas...?
Čas, ko bo žival zbolela in ji ne boste mogli pomagati...
Čas, ko bo žival dokačala že lepo starost in zaradi tega ne bo mogla iti niti na potrebo?

No to se je naredilo meni. Vsak dan, ko vidim svojega psa kako trpi, ko ne more jest, ne more na travnik, da bi se polulal, se mi trga srce. Ko pomisliš, da si z njim preživel svojo mladost in da ga kmalu ne bo več....

Oče mi je danes rekel, da bomo morali žrebati kdo ga bo peljal k živinozdravniku pod inekcijo. To je nekaj najhujšega kar te lahko doleti. Pri tem se ti postavlja vprašanje, zakaj ravno jaz? Najbolje, da ga jaz...bova vsaj do zadnjega skupaj? Ne morem ga peljati umret? Kdaj ga naj peljem? Ga naj raje pustim, da umre naravne smrti?

In potem te stre.......

Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #24 : torek, 15.02.2005 : 14:06:59 »

Oki, te popolnoma razumem. Sem že imel to izkušnjo in sem jo potisnil globoko v podzavest. Kakorkoli se boste odločili, želim vam, da bi bilo čim prej za vami. Pomagati pa ti pri tem pozabljanju ne more nihče. Jaz se tudi solz nisem sramoval, samo da je manj bolelo. In ko te stre, se poizkušaj spomniti vseh tistih lepih trenutkov, ki sta jih preživela skupaj in bodi vesel, da sta jih lahko uživala.
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #25 : torek, 15.02.2005 : 14:14:35 »

Oki, ne žrebajte ....
Kdo je bil največ z njim? Koga je imel za gospodarja? Potem naj gre tisti tudi z njim na njegovo zadnjo pot.
 Verjemi, da boš (bo) tako lažje prebolela, kot pa če to prepustiš nekomu drugemu.

Lp, maj
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #26 : torek, 15.02.2005 : 14:32:29 »

Citat
Kdo je bil največ z njim? Koga je imel za gospodarja? Potem naj gre tisti tudi z njim na njegovo zadnjo pot.

Se popolnoma strinjam z Maj. Ko bom jaz z Bino (upam, da še 100 let ne Grin) pred tako odločitvijo, ne bom nič premišljala. Jaz sem bila z njo od prvega dne, ko smo jo dobili, ob lepih stvareh, ob kakšnih malo manj lepih stvareh. In zato želim biti z njo tudi na koncu Undecided Pa čeprav se bom jokala kot še nikoli Cry Cry Cry Cry

Lp jana
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #27 : torek, 15.02.2005 : 14:50:39 »


Oki,

vem, da je hudo, vendar, če kuža trpi,

če veš kakšen je bil pred časom in kakšen je sedaj,

potem ga peljite na zadnjo pot.

Žal, tudi pasja življenja se iztečejo......
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #28 : torek, 15.02.2005 : 15:35:18 »

Oki jaz pa se zmeraj spomnim na zadnjo pasjo prošnjo, ki pravi: Spremljaj me na zadnji poti. Ne reci "tega ne morem gledati" ali "naj se zgodi v moji odsotnosti". Veš s tabo mi je vse veliko lažje.

Če je s tvojim kužkom res tako slabo je bolje da ga odrešite hudih muk in ga peljete evtanizirat. In če ste ga imeli radi se boste od njega poslovili skupaj. Naj vam ne bo težko ga spremljati na zadnji poti. Psu bo veliko lažje. Ker pes čuti kam ste ga pripeljali.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #29 : sobota, 09.04.2005 : 11:12:55 »

Nimam vprašanja KDAJ, tudi ne KDO, ampak;
KAKO in S KOM??

Tiste, ki so spremljali svojega psa na zadnji poti;
 zanima me, kako ste to prenesli?
Ali ste šli sami s psom ali s partnerjem/starši/prijateljem??

V primeru, da se bom morala tudi sama odločiti za evtanazijo;
 sanja se mi ne, kako bom preživela...
Imam željo biti sama s psom, vendar ne vem kako bom sposobna peljati avto do veterinarja, KAJ ŠELE potem brez psa domov...
Sploh se več ne poznam sram  Nimam se za zelo čustveno osebo, pa vseeno le ob misli na izgubo psičke jokam Cry Cry Cry Cry
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines