mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:42:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: RAK NA PLJUČIH
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: RAK NA PLJUČIH  (Prebrano 7983 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nikitta
novinec
*
Sporočil: 7


« : nedelja, 21.11.2004 : 22:19:09 »

Pozdravljeni,
danes sem prvič "uradno" na forumu in iščem pomoč ali nasvet vseh tistih, ki imate iskušnje.
Namreč, imamo kužka, ki je precej star (14 let), mešanec z nemškim ovčarjem, ki ima diagnozo rak na pljučih.
Kuža je zaenkrat na nogah, ima apetit...le kašlja bolj pogosto. Zadah in smrad je tudi prisoten ( po temu sem tudi ugotovila, da je nekaj narobe z njim).
Ren. slika je pokazala več kot 1/3 metastaz na pljučih.
Zanima me potek bolezni in kaj lahko pričekujem, saj v prihodnjih dneh bom večino časa sama z njim doma ( sem noseča in na bolniški).

Mož je izredno navezan na psa, kar pomeni, da bo(mo) vse probali, da mu podaljšamo življenje ...ne trpljenje!

Hm, veterinar je prognoziral cca 2 meseca življenja. Vem, da je kuža star in bolan, pa vendar...potrebujemo nasvet in izkušnje, prosim.

Hvala
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #1 : nedelja, 21.11.2004 : 23:25:17 »

Vsakič se razveselim, ko kdo pove, da ima njegov pes tako lepo starost. In vaš jo ima zares. Škoda, ker ga niste že kdaj prej peljali na preventivni rentgen, bi bilo metastaz manj in bi večji del pljuč ostal čist. V tem primeru bi bilo smiselno izrezati oboleli del. Prognoza je res slaba. Posvetuj se s kirurgom na kliniki, s kako kemoterapijo ga jaz nebi maltretirala, sploh pa ne v tej starosti. Poznala sem afganistansko hrtico, ki so ji pri 9 letih izrezali del rakastega tkiva na pljučih, pri 13 letih pa se je spet pojavila ista vrsta tumorja na preostanku pljuč. Do takrat je psica živela normalno. Ko so se pojavili znaki:kašelj,hropenje, otpelost, izguba apetita..., je bila lastnica toliko prisebna, da jo je dala evtanazirat, da se nebi mučila. Tudi psica od prijatelja je imela pri 13 letih raka na pljučih in enako prognozo. Ko je neke noči začela kašljati in je le še hropla, so jo peljali na evtanazijo. Seveda se boste odločili sami, najboljše odločitev pa je vedno takšna, da z njo psu ne povzročimo nepotrebnih muk. Lahko ste srečni zaradi njene visoke starosti-danes mnogo psov umre že pri 5 ali 6 letih zaradi raka.

Psa pa imejte na toplem, sicer bo dobil pljučnico.
 
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #2 : nedelja, 21.11.2004 : 23:58:50 »

Se popolnoma strinjam z Primavero,da bi bilo nesmiselno psa matrat z kemoterapijo! Na žalost sem tudi sama (pred petimi leti) doživljala podobno situacijo kot vi nikitta! Sad  Res ste lahko srečni da je kuža dočakal tako lepo starost! Meni je N.doga umrla pri 4 letih za limfnim rakom! Cry Sad Samo ne naredit te napake,da psu in vam podaljšujete trpljenje! Dokler on je',se normalno giblje in ostalo..........pol pa ko tega več ne bo,se bo treba odločit in it.......to boste itak presodili sami kdaj.
P.S.: nam je tudi vet. prognoziral cca. še 3 mesece življenja Roll Eyes na žalost pa je dočakal samo še slab mesec po tistem Lips Sealed

                      Lp,Sian.
                         
Logiran
nikitta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #3 : ponedeljek, 22.11.2004 : 16:43:04 »

Hvala vam za odgovore. Kaj naj rečem...vse mi je že zdavnaj jasno, le bojim se, da mu ne bom mogla pomagat ko bova sama.
Sicer...kar bo obema namenjeno, tako bo!
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #4 : ponedeljek, 22.11.2004 : 23:16:29 »

Kako to misliš? Kar bo obema namenjeno? Menda ne boš pustila psa, da se bo dušil, hropel in počasi umiral, ker pač ne boš mogla nič storiti, ker bosta sama?
Logiran
nikitta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #5 : ponedeljek, 22.11.2004 : 23:44:42 »

ne, nisem imela tega v mislih...Nikakor si ne želim, da bi ostala z njim sama, saj sem ravno z njim imela hudo izkušnjo in ga rešila ko se je davil z kosom mesa (svinjska tačka!). Ravno zaradi tega me je strah, in upam le na prisebnost.
 To, da bi ga pustila, da se duši....kaj misliš, kako mu lahko pomagam??? Ravno to sem prosila, če mi kdo svetuje oz. ali ima kdo izkušnje.
Zelo slab občutek imam ko ga gledam, a mož je namreč tisti, ki upa na njegovo ozdravitev. Jaz sem na žalost izgubila upanje, saj psa že nekaj časa spremljam in do sedaj sem imala (na žalost) pravilne občutke.
Skratka, najmanj kar si lahko želim je da mi v mukah umira doma...ko sva sama.

Kaj lahko naredim če se začne dušit ali kaj podobnega? Ali so kakšni stadiji oz. smernice po katerih naj se ravnam ob kužku, ki ima raka na pljučih?

Rada bi mu olajšala, vendar ne odločam jaz. Upam, da bo obema naklonjeno ne-trpljenje.

PS: Glede, da sem noseča...je razumljivo, da želim in upam na najmanj stresno situacijo....ZA VSE

Logiran
P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #6 : ponedeljek, 22.11.2004 : 23:50:59 »

Nikitta v tej mapi - http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=382 - smo se že pogovarjali o raku na pljučih, proti koncu nekje je tudi primer moje psičke ki je bila iste starosti kot tvoj kuža ampak jo je neglede na ostale organe ki so vredu funkcionirali bilo potrebno uspavati saj so nam svetovali da pri tej starosti ne vztrajamo z zdravljenjem, tudi pljuča so bila že v kar slabem stanju tako da so ji ob ugotovitvi predvideli do v najboljšem primeru pol leta vendar je v slabih treh mesecih prišel čas ko se je bilo treba poslovit. Na zgornjem naslovu sem tudi sama poiskala nasvet forumovcev in opisala obnašanje psice v zadnjem mesecu, mogoče bo kaj pomagalo.
Jst sem na srečo dobila dober nasvet, dober primer in dozo zavesti kaj se res z našo psico dogaja.

Samo toliko...kar vam je namenjeno je to da se z možem dostojno poslovita od psa in ne pustita da vama umre "po naravni poti" torej brez evtanazije. Kot je rekla Primavera se bo pes samo dušil, bolečine bodo vedno hujše čeprav tega mogoče ne bo pokazal, rak se bo širil na druge organe, v našem primeru se je na jetra.
Logiran
P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #7 : ponedeljek, 22.11.2004 : 23:53:03 »

Se opravičujem, proti sredini je bilo sporočilo
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=382;start=30
Logiran
nikitta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #8 : torek, 23.11.2004 : 00:15:37 »

še enkrat hvala.

V upanju, da se bomo vsi skupaj lahko odločili kaj je najbolje za psa.
Vsekakor mi dnevi minivejo, da tuhtam in se o tem na glas pogavarjam. Meni je to del življenja, res, da je situacija sedaj bolj žalostna, vendar je trnutno to edini način, ki ga najdem, da lahko pomagam kužku.
Mož je izredno navezan na psa, sama se navezanosti izogibam (hm, saj se je pravzaprav ne morem v popolnosti), ker sem imela pse, mačke, hrčke, papige....prejokala sem preveč.
Razumem moža, ki upa, vendar mi je jasno, da tudi on ne ve, kako pa kaj. Pes mu je edina oseba, ki mu je dobesedno stala ob strani 14 let...zanjga je res dobro skrbel in posvečal čas in nudil ljubezen.

To kar se sedaj dogaja...kot da ne more verjet. Če pes hodi - no ja, zanaša ga že nekaj časa (displazija), leži skoraj 24h, rep ima večinoma med nogami in le redko pomaha z njim...kaj naj še dodam!

Koga ali kaj naj čakam!?

Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #9 : torek, 23.11.2004 : 19:44:50 »

Vprašaj moža, KAKO LAHKO DOVOLI, DA SE NJEGOVA LJUBLJENA ŽIVAL MUČI IN NITI Z REPOM NE MAHA VEČ?Huh! Angry Vsako živo bitje mora enkrat umreti. On je imel srečo, da je bil pes kar 14 let ob njem, vsi ostali moramo že prej premišljevati o morečih stvareh kot je evtanazija. Omogočite mu vsaj dostojno smrt brez mučenja, saj bo itak sam v mukah in bolečinah umrl. Tega pa noben normalen lastnik ne privošči svoji živali. Raka v takem stadiju se pa sploh ne zdravi, še sploh ne pri tej starosti, kaj šele, da bi pes ozdravel sam od sebe....
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #10 : torek, 23.11.2004 : 22:34:12 »

Mogoče je v tem primeru res najprimernejša stvar evtanazija. Če je res že ves bogi in ga vse boli ter trpi...

Žalostno ampak tko je... Cry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : sreda, 24.11.2004 : 10:10:13 »

nikitta, pozdravljena!

Z rakom pri psih nimam nobenih izkušenj, imam pa jih žal z umiranjem "na obroke" in odlašanjem neizogibnega.
Svetujem ti lahko le to, da se z možem pogovorita kot dva odrasla človeka.
Omogočita psu dostojanstven odhod. Z besedami ti ne morem opisati kako je, ko se dan za dnem obtožuješ, ker si nekomu, ki te je tako zelo ljubil, iz lastnega egoizma povzročil toliko nepotrebnega trpljenja.

Lp, Yo
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #12 : sreda, 24.11.2004 : 19:59:51 »

Eno vprašanje-koliko stane slikanje pljuč psa?
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : sreda, 24.11.2004 : 20:03:02 »

No, sicer bom pa jutri veterinarko poklicala.
Logiran
nikitta
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #14 : sreda, 24.11.2004 : 21:12:55 »

slikanje in pregled smo plačiali 12.000.-sit ( apaurin, pregled in RTG slikanje).

PS: Danes sem bila pri veterinarju...pravi dokler kuža je, hodi na sprehod je še kar OK, sicer pa ni upanja in možnost na nobeno ozdravitev.

Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: RAK NA PLJUČIH
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines