mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:04:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Razvlečeni seski
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Razvlečeni seski  (Prebrano 10925 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« : torek, 20.05.2008 : 21:07:15 »

Imam eno vprašanje, ker prijateljica ne ve več kaj naredit. Psica je preden je prišla k njej imela dve legli in nikoli ni "povlekla" seskov nazaj..samo prve je, zadnji pa visijo pribl. 6-7 cm..ne pomaga gibanje, ne pomagajo injekcije (ki naj sicer bi prav za to) pri vetu, pa me zanima če ima kdo od vas kakšne izkušnje s tem?
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #1 : torek, 20.05.2008 : 23:59:56 »

hm...mene tudi caka boj s seski. Tamala ma zadnje povesene za priblizno 10cm.
Baje da pomagajo obhladki iz kisa in vode...

Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : sreda, 21.05.2008 : 07:35:40 »

Jaz nažalost ne, meni sta obe psici potegnili skoraj popolnoma seske nazaj, Uma zdaj pri drugem leglu že trenutno (v petek bodo mladiči stari 6. tednov) nima skoraj nič seskov vidnih več oziroma popolnoma normalne.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #3 : sreda, 21.05.2008 : 07:50:36 »

Zato ker je psica primerno oskrbljena in je mladički ne sesajo v nedogled, predvidevam. Pri njeni pa ni bilo tako.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #4 : sreda, 21.05.2008 : 08:43:21 »

Deso, jaz sem Layli dajala obkladke kis/voda in redno sem ji seske masirala (parkrat na dan po cca 5-10 minut). Je nekaj časa trajalo, samo pri nas je šlo lepo nazaj. Ne vem, poskusit ni greh.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : sreda, 21.05.2008 : 09:04:47 »

Ja, kis sem ji svetovala tudi jaz in že nekaj časa prakticira, z masažo pa še ni probala. Hvala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : sreda, 21.05.2008 : 09:34:41 »

Aja, pa še to. Midve sva ogromno hodili. Taka zmerna hoja, ma res veliko vsak dan. To in masaža je bil nasvet neke vzrediteljice iz Finske in res se je super obneslo.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : sreda, 21.05.2008 : 09:49:55 »

Zato ker je psica primerno oskrbljena in je mladički ne sesajo v nedogled, predvidevam. Pri njeni pa ni bilo tako.
Ne, to ni vedno res. Pri Bini pri prvem leglu mladicki niso sesali dolgo (dohranjevani so bili od 16. dneva, odstranjeni pri 5 tednih), pa je imela kar ocitne seske. Se posebno je imele potem opazne ob vsaki navidezni brejosti.  Sem ji sicer dajala nekaj casa kisove obkladke, a ne vem, ce je kaj pomagalo...
Pri drugem leglu je bilo zelo podobno, s tem da ima zadnje seske se zmeraj fuuuul povesene. Se mi zdi, da je ona ena izmed tistih psic, da lahko naredis kar hoces, pa bo imela vedno povesene seske. Zal Cry
Je imela pa ona ze med brejostjo zelo zelo povesene seske....
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #8 : sreda, 21.05.2008 : 09:58:28 »

A pa ima prav razvlečeno kožo?
Hodi pa veliko.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #9 : sreda, 21.05.2008 : 10:00:50 »

Aja, svetovali so ji tudi konjsko mast?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #10 : sreda, 21.05.2008 : 10:13:02 »

A pa ima prav razvlečeno kožo?
Hodi pa veliko.

Binč ja. se je pa vse skupaj se poslabsalo po drugem leglu....
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #11 : sreda, 21.05.2008 : 10:13:49 »

Pri nas je situacija podobna kot pri Bini.
Smo masirali, hodili na intenzivne sprehode, kisovi obkladki...pa ni pomagalo nič.  Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #12 : sreda, 21.05.2008 : 10:19:21 »

Sem mičkeno brskala po netu in nisem našla nič konkretnega, mi pa nekako zgleda, da je stvar v veliki meri genetsko pogojena in se razlikuje tako glede na pasmo, kot glede na psico. Sicer z optimalno oskrbo lahko do neke mere vplivaš na vse skupaj, ampak nekih čudežev pa ni za pričakovat.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : sreda, 21.05.2008 : 10:26:43 »

hehe, meni je vet svetoval botox  Grin Grin

ne, ampak resno: meni se pri Bini dozdeva, da je res cisto odvisno od psice same.... jaz sem se ze sprijaznila, da ima seske skoraj do tal Tongue Pa pri dolgodlakih je vse manj opazno kot pri kratkodlakih.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #14 : sreda, 21.05.2008 : 10:33:36 »

E, kaj pa, če je morda problem v velikosti pasme? Pri naših dveh so se seski vsakič (vsaka 2x) zmanjšali prav hitro po tistem, ko niso več jedli samo pri mami, kljub temu, da so se vedno do oddaje hodili občasno crkljat.

Takole si predstavljam, večja psica, večji seski z več mleka in običajno tudi precej večja legla, kar pomeni tudi da se seski bolj razvlečejo in koža ni dovolj prožna, da bi šlo vse potem tudi nazaj Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sreda, 21.05.2008 : 11:14:26 »

mamina psica je imela razvlečene seske. so se pač sprijaznili s tem. ko pa je bila zaradi bolezni sterilizirana, jo je veterinar spotoma še malo 'polepšal', tako, da je imela na stara leta spet lepo postavico.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #16 : sreda, 21.05.2008 : 12:37:17 »

Deso,pri naši je pomagala masaža seskov z Vetaseptal kremo,ki je tako in tako namenjena za vime.Pa so se Berry tudi po tleh vlekli.Pa je "koza" imela mleko še pri sedmem tednu starosti mladičev.V stanje pred kotitvijo jih pa itak ne spraviš več nazaj ne glede na to,kaj delaš.
LP Tjaša
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #17 : sreda, 21.05.2008 : 15:11:34 »

Kul, ji bom povedala tudi to.

Je pa verjetno res odvisno od psice, njena je večje pasme, mladiči so že ko so mali precej močni in se temu primerno tudi "znašajo" nad seski.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Razvlečeni seski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines