mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:44:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje mačk  (Prebrano 33179 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« : petek, 23.05.2008 : 09:58:34 »

Aloha,

imam eno povsem kratko vprašanje, upam, da tema še ni odprta (nisem je našla).
Skratka, ujameš mačko (ali pa mačka najde tebe), odpelješ jo na test, če je negativna, jo cepiš in skušaš oddati.
Moje vprašanje je, proti čemu se mačko dejansko cepi?
Verjetno je razlika, če je maček odrasel ali mladič, oddajala pa se bo seveda kot izključno notranji.

Sem danes malo po klinikah poklicala in slišala povsod malo drugače (za seveda precej variirajočo ceno Undecided).
Na "moji" kliniki bi ga cepili s kombiniranim cepivom (?), na eni drugi kliniki pa proti kugi (skoraj enaka cena kot za tisto prej),...

Verjetno sprašujem neumnosti, ampak sanja se mi ne.

Hvala za pomoč.

Pika
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1 : petek, 23.05.2008 : 10:17:01 »

Najpogosteje se mačke cepi proti kugi in kužnim boleznim (oziroma pravilneje proti kugi in respiratornim obolenjem, oziroma poenostavljeno proti kugi). To je kombinirano cepivo - ena injekcija. Možno je tudi cepljenje proti levkozi in steklini. Sicer tudi še proti marsičem drugem, vendar naštete so najpogostejše in najbolj znane.

Cepljenja so pogojena s starostjo, najprej se zacne s kugo in kuznimi, nato levkoza, nato steklina (za mlade macke). Cepljenja naj bi se obnavljalo letno. Zdaj pa: odvisno od tega, v kaksnem stanju je macek, kje bo zivel, ali ima stik z drugimi zivalmi (ni nujno, da sam hodi ven), kaksna tveganja so zate sprejemljiva in konec koncev, kaksnega financ ministra imas.

Glede cen jst nisem najboljsi naslov, se mi pa zdi, da je v Lj kuga in kuzne cca 25 €.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #2 : petek, 23.05.2008 : 10:23:15 »

Financ minister sem v tem konkretnem primeru kar sama Smiley , zato pa sem danes že celo dopoldne na telefonu.
Na eni izmed Lj klinik sem vprašala za cepljenje in so mi rekli, da je 30€ (nič ni bilo rečeno, proti čemu), v Logatcu pa da je kombinirano 38€.

Gre za odraslega mačkona (najdenčka Gunci), ki gre danes na pregled. Torej je najbolje, da prosim za kombinirano cepljenje?


Cene so pa kar visoke, ja.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #3 : petek, 23.05.2008 : 10:25:48 »

Mozno je tudi cepljenje s kombiniranim cepivom, v katerem je zajeto oboje - kuga z respiratornimi boleznimi + levkoza. Res je, to cepivo je le malo drazje od posameznega cepiva za kugo in kužne bolezni ali za levkozo. Pred kakima dvema tednoma sem zanj placala nekaj cez 30 €. Je pa odvisno od ambulante do ambulante.
Menda pa to kombinirano cepivo ni primerno za mlade muce.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4 : petek, 23.05.2008 : 10:26:23 »

PikaPoka, daj me pokliči.
Logiran

Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #5 : petek, 23.05.2008 : 10:26:55 »

Ja, vejetno drzi 38€. Tudi jaz sem muco cepila v Logatcu (Plevnik).

Najceneje bos prisla skozi s kombiniranim.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #6 : petek, 23.05.2008 : 10:27:29 »

Hehe, Smetka pa ti bo znala se bolje razloziti Wink
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #7 : petek, 23.05.2008 : 10:42:10 »

Ja, zdaj mi je vse bolj jasno.
Hvala, Polona

LP
Pika
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.05.2008 : 12:56:48 »

Po kombiniranme cepivu je bil moj maček čisto fertik par dni, tako da nikoli več.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:33:34 »

Mi mačke cepimo samo proti kugi in to je v Logatcu krepko cenejše kot v LJ. Mislim, da je bilo nazadnje 18 za mačko. Proti levkozi in steklini baje ni potrebno cepiti, če so mačke samo notri, od psa pa tega baje ne morejo dobiti. Naj me kdo popravi, če se motim.

Ni pa mi čisto jasno dajanje tablet proti notranjim zajedalcem. To po moje morajo dobivati tudi notranje mačke, ker jejo surovo meso. Ne vem pa, na koliko časa in ali uporabim Pratel ali Zantel ali oboje ali kaj tretjega in kaj je z neko pasto, ki jo dajete mladičem. Čez kak teden bom morala dati tabletko Arabeli, pa me je že zdaj strah.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:42:27 »

Moja mačka je le notranja in vseeno dobi tbl Zantela na 3-4x na leto.
Ne vem, ali je premalo, ampak težav z notr.zajedalci k sreči nikoli nismo imeli.

Tudi psički dajem v enakem intervalu kot mački.

Ja, je po vseh izračunih Logatec prišel še najceneje, pa tudi najbližje zame Wink

Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #11 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:46:20 »

Steklino lahko dobijo od psa, levkoze pa ne.

Jaz dajem pastico proti notranjim zajedavcem tudi moji notranji muci, saj razno umazanijo mimogrede pobere, npr. iz čevljev ali pa ko gre na hodnik, tudi ven na sprehod greva večkrat.
Je pa pri vseh teh proizvodih razlika čemu so sploh namenjeni. Eni so proti glistam, eni proti trakuljam. Najbolje, da se vpraša pri veterinarju.
Mislim pa, da je dosti lažje dati pastico kot pa tabletko. Pastico samo malo namažeš po gobčku in jo muca že poliže, tabletko pa je treba globoko v gobček spravit. Pri tem pomaga tista zadeva, ki je kot nekakšna pinceta in daš gor tabletko, porineš mački v gobček in spustiš. Včasih pomaga tudi, če tabletko zaviješ v kos mokre hrane, ki ima močen okus, npr. kakšna ribja paštetka.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #12 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:00:39 »

Pri mucah je za razglistenje boljši zantel,ker odpravlja še trakuljo.

Cepljenje proti kužnim boleznim pri mucah se prvič opravi pri šestih tednih-obvezno nekaj dni prej razglistiti,ter se ponovi čez 1 mesec.Cepljenje se potem ponavlja ob letu in vsako naslednje leto.Prav tako obvezno prej muca razglistiti.Cepi se zdrav muc,ne priporoča se cepljenje v času, ko muc prejema antibiotike,razen v redkih izjemah.

Če cepite proti levkozi je OBVEZNO  treba muca ali mucko prej testirati za levkozo.V nobenem primeru se proti levkozi ne cepi,če muc ni testiran!!!!!! Če je levkoza pozitiven,se ga ne cepi.Cepljenje proti levkozi za levkozo pozitivnega muca turbo pospeši razvoj bolezni.
V Celju stane cepljenje proti kužnim boleznim na vseh veterinah 21 eur,test za levkozo in mačji aids od 23-30 eur(v eni menda tudi 40 eur),cepljenje proti levkozi pa cca. 25-30 eur.
Tabletka zantela za razglistenje stane 0,40 eur-zadošča za 10 kg-torej z njo razglistite 10 1kg mladičev,ali 2-3 odrasle muce.
Za razglistenje mladičev v starosti 2-10 tednov je bolj primerna banminth pasta,ki jo lažje apliciramo in tudi odmerimo.Stane mislim da dobre 3 eur.

Razglistenje je zelo pomembno tako za notranje sploh pa za zunanje mačke.Ponavljajte ga na 3 mesece,če se le da.
Pri zelo majhnim mladičih je izredno pomembna točna doza,se pravi mladička obvezno prej stehtati in dati točen odmerek paste.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:06:51 »

Še nekaj:če se držite rokov cepljenja,razglistujete redno,pravočasno opravite s/k,muce hranite s kvalitetno hrano,
boste imeli na dolgi rok veliko manj stroškov in komplikacij z muco in njenim zdravstvenim stanjem.

Imeti zdravo,zadovoljno in sijočo mucico pa je-neprecenljivo
(bi rekli pri Mastercard Grin)
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.05.2008 : 15:13:34 »

Vem, da smo že offtopic, ma vseeno: a zantel je samo v obliki tabletk? Pastica ne obstaja? Kakšen je pa Biovermin - kaj odpravlja, je v redu?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines