mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 08:56:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje mačk  (Prebrano 33327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #45 : torek, 04.01.2011 : 17:12:25 »

Sorry, moja napaka. Ravno obratno bo držalo, za trakuljo je dovolj učinkovine, za gliste pa ne.
V glavnem, za odpravo obojega pri mačkah je primeren Zantel, mi Pratela nikoli nismo uporabljali za njih.
Informacija preverjena ravnokar tudi pri stroki, da ne bo kakšnih pomot.
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #46 : torek, 04.01.2011 : 17:16:26 »

Naslednjič, ko bom šla k "stroki" po tablete, bom rekla drugače, ne več "tablete za notranje zajedalce za muce", ampak Zantel, prosim!  Evil

Pa bo. Wink
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #47 : torek, 04.01.2011 : 17:20:15 »

Tko, ja. Smiley
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #48 : torek, 04.01.2011 : 17:21:18 »

Pirantel (ki ga vsebuje pratel) učinkuje na gliste Tongue Sorry no, saj vem da izgledam kot nenormalna fanica pratela, ampak sem zadovoljna z njim, kaj morem predaja
Naslednjič, ko bom šla k "stroki" po tablete, bom rekla drugače, ne več "tablete za notranje zajedalce za muce", ampak Zantel, prosim!  Evil

Pa bo. Wink
Ne ne, ti jim reci: nočem nobenih glist ne trakulj pa pika, dejte mi že nekaj!   Evil
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #49 : torek, 04.01.2011 : 17:30:53 »

Pratel nima ok doze za gliste pri mačkah in zato za razglistenje mačk ni primeren. Pa če ti je simpatičen ali ne. Tongue
Seveda se pogovarjamo za mačke, ne za pse.   
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #50 : torek, 04.01.2011 : 18:59:24 »

Ne ne, ti jim reci: nočem nobenih glist ne trakulj pa pika, dejte mi že nekaj!   Evil
Citat

 

Operacija "Pratel + Poli salama" uspela pri zunanjih dveh.
Te tablete že smrdijo na kilometer.
Potem sem pa sploh bila jako "pametna":ko sem jih dajala na četrtinke in tlačila v Poli, me je vmes nekaj požgečkalo po ustih in podzavestno sem segla v usta - bil je moj lasten las. Seveda sem s tem nenamerno okusila Pratel in,
 Shocked bruham bruham butnglavc - kako je to ena nagravžna reč!! Verjetno vam je jasno, da sem usta spirala kot norc, prala zobe in sem se komaj znebila tega okusa.

Tile pametnjakoviči, ki delajo te tablete, sigurno nimajo mačk in niso nikoli poskusili tlačiti tega gravža v usta sekajoče pobesnele mačke, bes jih plentaj! butnglavc
Logiran
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #51 : torek, 04.01.2011 : 19:01:26 »

P.S.
sem pa vsaj še sebe razglistila. Aja, ne, raztrakuljila.
Ne?! Kaj že??!!  Grin Grin Cheesy Grin
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #52 : torek, 04.01.2011 : 20:20:22 »

Pri mačkah nisem Pratela  še nikoli uporabljala, pri psu pa odslej izključno Pratel in Dehinel, po Zantelu je bruhal kot norc. Res pa je, da mačkam po njem ni nič.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #53 : sreda, 05.01.2011 : 00:38:02 »

Slavica, kupi ampule Profender! Odpravlje gliste in trakulje. Vse težave z histeričnimi mačkami odpadejo, samo ampulco stisneš za vrat, pa bo Smiley Jaz ga uporabljam pri mojih vsake 3 mesece oz. par dni pred cepljenjem.
Tule imaš link do prospekta o Profenderju.
http://www.shrani.si/?3s/G7/3U51LduQ/profender2.jpg
http://www.shrani.si/?3m/48/2tmTdWCf/profender.jpg
Logiran

Unikatne tablice in portretki
slavica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 254


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 05.01.2011 : 05:54:18 »

Hvala, mamaF
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #55 : sreda, 05.01.2011 : 10:38:19 »

U, zanimivo Shocked . Čeprav - ali je ok dajat (mešat) istočasno tele ampule proti glistam in tiste proti bolham/klopom? Da ne bi kak čuden mix ven ratal (glede na to, da se oboje aplicira za vrat?)
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #56 : sreda, 05.01.2011 : 12:03:55 »

Ne daješ istočasno, jaz prakticiram dva tedna razmika. Veterinar mi je rekel vsaj en teden.
Smo imeli namreč na začetku precej vse golazni naenkrat, pa je bilo treba dajati Stronghold, pa Profender, pa je šlo lepo skozi.
Sicer pač uporabiš ampulo , ki pokriva recimo bolhe in gliste+trakuljo slupaj (Advocate), poleti daješ pa vsake toliko še Frontline za klope.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #57 : sreda, 05.01.2011 : 12:56:43 »

Hvala za pojasnilo Smiley. Fajn so se tole spomnili Afro
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #58 : sreda, 05.01.2011 : 13:35:21 »

Ja, Advocate je prav fajn. Jaz v bistvu malo kolobarim s temi "iztrebljevalci", recimo enkrat, dvakrat Profender, Potem Advocate, pa Zantel ... čisto tako, da malo menjam, ker nekateri veterinarji pravijo, da se zajedalci včasih "navadijo" na en tip zdravila, pa to zato potem ni več tako učinkoviti.
Pred cepljenji oz. predvidenimi operativnimi posegi pa itak, en teden prej dobijo svojo dozo, pa je Wink
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #59 : ponedeljek, 18.07.2011 : 15:51:26 »

Mene pa muči eno vprašanje okrog cepljenja notranjih muc proti kužnim: a je cepivo tudi v primeru muc "veljavno" več kot leto dni, podobno kot pri psih? Ima kdo izkušnje s tem? Nisem ful navdušena nad filanjem kateregakoli telesca z raznoraznimi kemičnimi zadevami, po drugi strani pa ne bi rada mačkone izpostavljala morebitni okužbi. Se je katera od vas, ki ima izključno notranje, odločila kdaj za "preskok" cepljenja?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Cepljenje mačk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines