mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:32:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kostanj
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kostanj  (Prebrano 15189 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« : sreda, 06.10.2004 : 12:39:19 »

Glede na to, da se zacneja sezona kostanja (in da ga jaz obozujem), me zanima, kako pecen ali kuhan kostanj prenasajo psi. Jim skoduje, imajo od njega kaksno korist...?
m.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #1 : sreda, 06.10.2004 : 12:50:38 »

U, dobra tema ... to tudi mene zanima, ker ga imata moji punci ful radi! Grin

Vem samo to, da imata obcasno po kostanju izpusne probleme! Wink Grin Cheesy
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #2 : sreda, 06.10.2004 : 13:13:48 »

Ja, kostanj precej napenja. Ne vem pa, kaj to pomeni za pasje crevesje. Me pa zanima sledece: kostanjeve bodice - verjetno pse to v gozdu ful pika. Ampak ali se bodica (ce pes stopi gor) zabode in zalomi v tacko ali ne? Ali ima kdo s tem izkusnje? Hvala in lep dan!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 06.10.2004 : 14:14:46 »

Brin tudi kostanj obožuje, še bolj pa tistega moškega ki prodaja kostanj Wink
Jap, po kostanju ima tudi Brin probleme.
Jenny, lansko jesen smo nabirali kostanj in se je Brinčku ena bodička zapičila v blazinico. Sem samo ven potegnila in fajn namazala z jodom, tako da ni bilo problemov. Majhna luknjica se je poznala, več pa ne.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #4 : četrtek, 07.10.2004 : 07:35:51 »

Mislim, da je kostanj pretežek za pasje želodčke....Ima pa tudi snovi, ki napenjajo in mislim, da spada v skupino stročnic. Naj me kdo popravi, če se motim...
Skratka, jaz svojemu kužonu tega že ne bi dajala... Undecided
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #5 : četrtek, 07.10.2004 : 07:47:09 »

Kolikor jaz vem imamo po kostanju (posebej, če ga je malo več) tudi ljudje probleme  sram  Shocked Grin

Za pse pa ne vem kako se obnese (zdravstveno), Blu ga ne mara  Roll Eyes
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : četrtek, 07.10.2004 : 07:49:39 »

Nooo, mi smo vceraj jedli prvo porcijo kostanja in Spela ga obozuje, problemov pa ni bilo nikakrsnih. Ne z napenjanjem, ne z izpusnimi plini  Roll Eyes pa tudi iztrebek je bil povsem ok. Seveda pa to ne pomeni, da bo kostanj jedla vsak dan.
m.
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #7 : četrtek, 07.10.2004 : 07:54:22 »

Aja, kar se bodic tiče, nam se ježki zrinejo med blazinice, da bi se pa bodice odlomile pa se še ni zgodilo... Wink Vse skupaj odstranimo in že dirkamo dalje  Cheesy

Kostanj med stročnice Huh? A,a , stročnice so zelnate rastline (predvsem) in večinoma imajo metuljaste cvetove (grah, fižol), pravi kostanj pa je Castanea sativa - drevesna vrsta in spada v družino Fagaceae (se pravi med bukve in hraste), vsekakor pa nima metuljastih cvetov...je pa pomembna medosnosna vrsta (sej veste kostanjev med  Wink)
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #8 : četrtek, 07.10.2004 : 08:08:52 »

Kostanj je tezje prebavljiv in pri psih z obcutljivejsimi prebavili lahko povzroci vecje tezave. Kuhana oblika je malo boljsa od pecene. V majhnih kolicinah (nekaj kostanjckov) verjetno ne bo povzrocal problemov, v vecjih pa lahko pride do hude napetosti, vecje kolicine plinov v crevesju, driske ali hude zaprtosti.
Kostanj mnogi zeliscarji in homeopati (predvsem v ZDA) uspesno uporabljajo pri zdravljenju nekaterih bolezni in kot pomoc pri odpravljanju nekaterih vedenjskih tezav pri zivalih. Jasno pa je, da je treba biti velik poznavalec in imeti znanje za izdelavo zdravilnih pripravkov.  
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #9 : četrtek, 07.10.2004 : 08:30:20 »

Aja, kar se bodic tiče, nam se ježki zrinejo med blazinice, da bi se pa bodice odlomile pa se še ni zgodilo... Wink Vse skupaj odstranimo in že dirkamo dalje  Cheesy

Kostanj med stročnice Huh? A,a , stročnice so zelnate rastline (predvsem) in večinoma imajo metuljaste cvetove (grah, fižol), pravi kostanj pa je Castanea sativa - drevesna vrsta in spada v družino Fagaceae (se pravi med bukve in hraste), vsekakor pa nima metuljastih cvetov...je pa pomembna medosnosna vrsta (sej veste kostanjev med  Wink)
Tole je bilo pa sila poučno. Priznam, da se je tudi meni  malo čudno zdelo ko sem napisala stročnice...No, ampak vseeno hvala za razlago.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #10 : petek, 08.10.2004 : 07:33:00 »

Aja, kar se bodic tiče, nam se ježki zrinejo med blazinice, da bi se pa bodice odlomile pa se še ni zgodilo... Wink Vse skupaj odstranimo in že dirkamo dalje  Cheesy

Ja, tudi pri Jenny sem opazila, da nima na sreco kaksnih vecjih problemov z dirkanjem po bodicah!  Smiley
Glede na to, da je pa zivi pozresnez moj pes - pa sploh ne dvomim, da ne bi jedla kostanja. Bom poskusila ob priliki. Na Smarni ga je ze en kup po tleh...  Wink
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #11 : ponedeljek, 11.10.2004 : 13:16:36 »

Nooo, mi smo vceraj jedli prvo porcijo kostanja in Spela ga obozuje, problemov pa ni bilo nikakrsnih. Ne z napenjanjem, ne z izpusnimi plini  Roll Eyes pa tudi iztrebek je bil povsem ok. Seveda pa to ne pomeni, da bo kostanj jedla vsak dan.
m.

Jupiii, bomo tudi mi probali- jaz obožujem kostanj, mislim pa, da ga bo Buba tudi  Wink Vsaj do sedaj ji je bilo vse, kar je nenavadno za pse, ful všeč, npr. paradižnik pa mandarine,...  Grin

Maja, kaj pa če bi naše pse še strenirali, da nam kostanj tudi olupijo  Wink

Lp,
Tina
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #12 : ponedeljek, 11.10.2004 : 13:21:41 »

Mi smo včeraj probali kostanj...bljak..je naredila Gala in izpljunila... in to 2x. Tako smo končale  Tongue Tongue
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #13 : ponedeljek, 11.10.2004 : 13:30:29 »

Tina, samo res ne pretiravaj s kolicino... Grin Vsaj prvic ne.
Drugace pa je veliki kostanjoljubec pri nas tudi Kuna. Za mala dva pa ne vem, ker sta ga zadnjic prespala.

Spomnila sem se tudi, da iz kostanja (oziroma izvlecka kostanja) izdelujejo tudi eno od zdravil, ki pomaga pri driski. Ne vem pa, ali gre za divji ali "domaci" kostanj.
m.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #14 : ponedeljek, 11.10.2004 : 13:37:03 »

He he, valda, Buba bo dobila veliko merico, midva z Anžetom si bova pa ta malo razdelila  Grin Saj veš, šparat je treba... Ne, saj bomo previdni- hvala!

Lp,
T.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #15 : ponedeljek, 11.10.2004 : 14:47:33 »

Mi tudi obozujemo kostanj, v zmerni količini, ni nobenih posebnih reakcij,sem pa tja kakšen neprijeten duhec s kakci je pa vse v redu. Wink
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #16 : ponedeljek, 11.10.2004 : 20:35:23 »

Nobeno leto ne izpustimo kostanjevega piknika. Wink Seveda pa so z nami vedno tudi psi. Tako da tudi oni v zmernih količinah jedo kostanj. Nikoli pa nismo imeli prav nikakršnjih problemov s prebavo.
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #17 : sreda, 13.10.2004 : 18:09:30 »

Pri moji ni nobenih sprememb po kostanju čeprav ga ima zelo rada.
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #18 : četrtek, 14.10.2004 : 10:36:57 »

Lep pozdrav

Mene pa zanima če psi lahko jedo lešnike (kot priboljšek seveda) in če jih ne smejo kaj je lahko narobe.

Dal sem vsaki enega in sta bili navdušeni. Grin

Vem, da nisem pisal ravno v pravo temo vendar teme o lešnikih nisem našel Smiley Smiley.

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #19 : četrtek, 14.10.2004 : 12:48:30 »

Naša dva sta zelo navdušena nad lešniki in orehi, saj si kar sama postrežeta s pladnja, kjer se sušijo. Seveda ni vsak dober, ker skrbno izbereta taprave.  Grin  Grin
Do sedaj, zaradi tega, nista imela nikakršnih prebavnih težav.
Pojesta jih kakšnih 5-6, potem sama od sebe nehata. Imam občutek, da jima je trenje in prebijanje do sredice bolj v zabavo, kot pa za tešitev lakote  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #20 : sreda, 03.11.2004 : 22:54:52 »

mi smo ga pa v ponedeljek probal..rina ga je z veseljem "pomljaskala" Grin pa ni imela "stranskih" učinkov!!...normalna prebava Wink

lp Nina
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #21 : sreda, 03.11.2004 : 23:08:20 »

Moj ga je tut zadnic pojedu..hkm..mislm pogoltnu  Wink tko da se ni lih pritozeval Grin-prebava pa je ostala čisto nespremenjena.

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #22 : četrtek, 04.11.2004 : 22:18:57 »

še dva velika oboževalca kostanjev: Sammy in Iris Grin
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #23 : četrtek, 04.11.2004 : 22:29:21 »

Rondo jih tudi obožuje!!!  Kakšen ispušni plin pride, ampak ni sile!!!!
mačkon pa najprej ves navdušen, ko ga pa povoha se pa samo stran obrne in gre in me samo grdo pogleda čs daj mi raje poli(salamo) kot pa da mi to ponujaš!!! Tongue Tongue Tongue
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #24 : četrtek, 04.11.2004 : 22:51:35 »

Jaz sem pa včeraj jedla kostanje in me je Šado tako usmiljeno gledal (daj še meni proosim Cry), da sem mu morala dat enega. Sam on je tako, da glede trše hrane najprej sploh ne pogrunta, da bi to bilo lahko užitno, potem mu pa jaz težim in v gobec tlačim  Grin in na koncu je ponavadi pozitivno presenečen Cheesy.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: kostanj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines