mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:22:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: zelišča
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: zelišča  (Prebrano 15912 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« : sreda, 06.10.2004 : 15:32:36 »

Sem zasledila po drugih temah, da tisti, ki psom kuhate, dodajate tudi razna zelisca. Me zanima, katera in zakaj. Samo zaradi okusa ali je tudi kaksna druga korist?

Jaz sem do sedaj dajala samo vejico bazilike, da meni lepse disi pasje meso, ko se kuha. Glede na to, da imamo poln vrt mediteranskih travc, pa lahko se kaj drugega izkoristim...

Hvala in lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #1 : sreda, 20.04.2005 : 12:51:16 »

Jaz mu dajem tudi razna zelisca,seveda v manjsih kolicinah kot zase.Mi je pa trenerka v pasji soli rekla da za psa niso dobra,ni pa obrazlozila zakaj...a kdo kaj konretnega ve?
Logiran
Dali
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 318


« Odgovor #2 : sreda, 20.04.2005 : 13:19:30 »

Ojla!

Mislim, da psu škodijo v prevelikih količinah...Odvisno pa je tudi od zelišča do zelišča!
(če se motim me prosim popravite)
Lahko pa povem, da smo z zelišči že rešili marsikatero težavo... (seveda s pravilno uporabo in upostevanjem navodil ljudi, ki se na to spoznajo)...na žalost pa dostikrat ne gre brez veta Wink

LP

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #3 : sreda, 20.04.2005 : 13:26:09 »

Jaz dodajam (kadar kuhamo za pesiko - približno 2 krat tedensko) žajbelj in rožmarin za kožo in dlako. Pa ne dosti - čisto malo. Tako so mi nekoč svetovale forumovke, ko je imela Žiža probleme s prhljajem.
Čisto informativno: žajbel pa sem našla tudi v konzervah Canidae.

Lp
sebastjana
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #4 : četrtek, 21.04.2005 : 06:30:58 »

Kako pa dodajaš žajbelj, samo v vodo, ko se kuha, pa ga pol ven vzameš, al kar potreseš po kuhani hrani?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #5 : četrtek, 21.04.2005 : 07:59:26 »

Žajbelj in rožmarin dodam v vodo proti sredini kuhanja in ga ne jemljem ven (si ne znam predstavljati kako bi mi to uspelo, glede na to da uporabljam Drogina zelišča, ki so bolj ali manj zdrobljena).
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : četrtek, 21.04.2005 : 22:20:43 »

Hmm,jaz jih uporabljam isto kot pac za ljudi...vecinoma na zacetku kuhanja,razen kaksne bazilike in origana ki jo lahko das na koncu.Uporabljam pa kar sveze stvari iz vrtka. Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #7 : četrtek, 05.05.2005 : 14:35:40 »

Hm, sem probala z žajbljem, sem dala čisto malo v jetrca z rižem, pa je čez par minut vse izbruhala ...  Cry
Drugače bruhala ni še nikoli, tako da ne vm, kaj bi bil lahko še drug vzrok ...

Pa tolk sem se potrudla, da ji bo teknilo  Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 05.05.2005 : 14:49:36 »

Zakaj bi ji pa dajala zajbelj? A je kaksen poseben razlog, da ga potrebuje ali si pac samo probala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #9 : četrtek, 05.05.2005 : 15:03:41 »

Mi smo večkrat kuhali žajbljev čaj, ko je Bon kašljal. Notri smo dali briketke (kje zelo "apetitlih" kuža in ga nič ne moti tista hudičeva grenkoba žajblja) in je vse pojedel in popil Cheesy. Ira pa ga noče Sad.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #10 : četrtek, 05.05.2005 : 16:19:39 »

Zakaj bi ji pa dajala zajbelj? A je kaksen poseben razlog, da ga potrebuje ali si pac samo probala?

Zaradi malce prhljaja, kot so svetovali zgoraj. Psička je od vzeditelja, ki je imel pse na prostem oz. v pesjakih, prišla v stanovanje s talnim ogrevanjem. To ji pa verjetno malo izsuši kožo.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #11 : petek, 06.05.2005 : 05:58:28 »

Nannok, če boš malo pogledala poste pod Prhljaj boš našla nasvet, da lahko v hrano dodajaš žajbelj in rožmarin.

Rožmarin zato ker deluje analgetično, antimikrobno, antioksidativno, proti revmi in artritisu, antiseptično, sprošča mišične krče, krči žile in tkivo, proti vetrovom, pospešuje celjenje ran, povečuje delovanje levkocitov v primeru infekcij, ugodno vpliva na jetra, zvišuje krvni pritisk, pomirja in krepi živce, stimulira slab spomin, stimulira krvni obtok, adrenalni korteks, jetra in žolčni sistem, blaži glavobol, vrača napetost kože, neguje lase (zmanjšuje mastnost las ter odpravlja prhljaj), krepi in poživlja, pomaga pri utrujenosti in težavah z dihanjem, bronhitisu, prehladu, gripi, blaži bolečine v mišicah, pospešuje prebavo in zbuja tek, je fungicid, paraziticid in repelent za insekte.

Žajbelj pa zato ker deluje proti vnetjem, antimikrobno, antioksidativno, antiseptično, pomaga pri slabemu zadahu, vnetjih ust in grla, sprošča mišične krče, krči žile in tkivo, pospešuje prebavo in zbuja tek, zmanjšuje vročino, znižuje krvni pritisk, odpravlja depresijo, tesnobo in utrujenost, deluje blažilno, poživlja, krepi, pomaga pri utrujenosti, nizkem krvnem tlaku, težavah z dihanjem, bronhitisu, revmi, artritisu, zvinih in bolečinah v mišicah, blaži menstrualne bolečine, čisti in krepi tkivo, je naravni insekticid (oboje je prepisano iz moje knjige za srednjo šolo za farmacijo  Cool ).

Ekstrakt žajbla dodajajo tudi v šampon za občutljivo kožo psov in mačk.  Koncentrat rožmarina dodajajo hrani Belcando, Canidae pa vsebuje tako izvleček rožmarina kot tudi izvleček žajblja. 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : petek, 06.05.2005 : 07:06:51 »

Ja, vendar to velja za ljudi, kajne; razen ce je knjiga za pse?

Sicer pa bi jaz raje ugotovila vzrok prhljaja in tega odpravila, za lepso dlako in kozo pa mi je bolj vsec dodajanje omega-3.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #13 : petek, 06.05.2005 : 07:16:33 »

Ja, vendar to velja za ljudi, kajne; razen ce je knjiga za pse?

Sicer pa bi jaz raje ugotovila vzrok prhljaja in tega odpravila, za lepso dlako in kozo pa mi je bolj vsec dodajanje omega-3.
Katere omega 3 daješ? Wealthealth?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #14 : petek, 06.05.2005 : 07:30:15 »

Kaj oz kje je vzrok prhljaja sem ugotovila - pozimi toplo noter in zelo hladno zunaj. Sedaj teh problemov nimamo več. Hrani dodajamo Mising link, B-vitamin, laneno olje in semena, itd.

Nanook tebe pa ne razumem preveč - ne vem zakaj bi v pasjo hrano priznanih blagovnih znamk dodajali omenjeni zelišči - zato ker je to dobro za ljudi  Shocked oz ker je to znano iz farmakologije za ljudi??? Saj ne jem jaz pasjih konzerv  Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : petek, 06.05.2005 : 07:41:40 »

Oks, Doppel Herz. lososovo olje.

Citat
Nanook tebe pa ne razumem preveč - ne vem zakaj bi v pasjo hrano priznanih blagovnih znamk dodajali omenjeni zelišči - zato ker je to dobro za ljudi   oz ker je to znano iz farmakologije za ljudi??? Saj ne jem jaz pasjih konzerv 

Seveda ne razumes, ce ne beres kaj jaz pisem.

Pravis, da si prepisala iz knjige za srednjo solo za farmacijo in jaz pravim "Ja, vendar to velja za ljudi, kajne; razen ce je knjiga za pse?". Kar pomeni, da je zgoraj napisano, napisano za ljudi, razen v primeru, da imas pac knjigo za srednjo solo za farmacijo za pse.

Kar se pa dodatkov v pasjih hrani priznanih blagovnih znamk tice...saj nisi resna? Kaj res mislis, da bom jaz upostevala vse kar napisejo na vreco briketov? A ce notri vlijejo antifriz, ga bos tudi ti svojemu, zato ker je pac "v priznani blagovni znamki". Hja, saj res...pravijo Nike, just do it. Bomo pa "just do it", ane. Ce Nike tako pravi, mora ze drzati... Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : petek, 06.05.2005 : 08:46:22 »

tale zajbelj in rozmarin sem jaz zasledila tudi v parih virih, ki se nanasajo na zdravje zivali. Nuki, samo zate se bom cez vikend spravila poiskat kje je to pisalo... Roll Eyes Wink No, kakorkoli, jaz tudi Speli dodajam obe zelisci.
m.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #17 : petek, 06.05.2005 : 09:10:22 »

Maja jaz pa nikjer nisem našla posta, kjer si mi tudi ti svetovala uporabo omenjenih zelišč. Malo sem pobrskala po netu in zasledila, da se uporabljajo tudi v prehrani živali (potem ko me je Jelena  Lips Sealed) . Jaz v glavnem enkrat na teden uporabljam omenjeni zelišči, pa se pesika nič ne pritožuje...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #18 : petek, 06.05.2005 : 09:33:58 »

pojma nimam kje sem ti to napisala - mogoce na med.overju? Ali pa si samo prebrala kaksnega od postov, kjer sem jaz napisala kaj sem jaz Speli dajala lani, ko je imela probleme. No, bom pobrskala za viri, kjer sem jaz to pobrala.
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : petek, 06.05.2005 : 09:36:39 »

Se enkrat pocasi in natancno preberite moja sporocila v tej temi in sporocila, na katera se moji odgovori nanasajo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : petek, 06.05.2005 : 10:00:45 »

tale zajbelj in rozmarin sem jaz zasledila tudi v parih virih, ki se nanasajo na zdravje zivali. Nuki, samo zate se bom cez vikend spravila poiskat kje je to pisalo... Roll Eyes Wink

Ni treba, saj vem. Smiley Mam bukvico doma, pa ji kar zaupam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #21 : petek, 06.05.2005 : 10:02:55 »

ja, jaz sem ze prav prebrala in razumela, zato pa pravim, da bom poiskala "pasje" bukve v katerih to pise.
m.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : petek, 06.05.2005 : 10:04:18 »

ah... pa si me prehitela. No, potem pa res ne razumem kaj ti pri teh zeliscih ni vsec...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : petek, 06.05.2005 : 10:22:16 »

Pa saj nikjer nisem napisala, da mi zelisca niso vsec. Wink

Ampak...ce pes bruha po tem, ko dobi neko zelisce in lastnik meni, da je bilo krivo ravno to zelisce-zakaj ga potem dodajati? Se posebej, ce sta cilj lepa dlaka in koza, za kar se da uporabiti tudi druge zadeve, recimo dodajanje omega 3. Ce pa to ne gre, pa kaj tretjega. To je prva stvar.

Druga stvar je pa, da kot reference za to, ali neka zadeva da ali ne, JAZ osebno NE morem avtomaticno vzeti deklaracij na briketih, ampak izkljucno knjige in/ali nasvete herbalistov.

PS: Tako za zajbelj kot rozmarin v moji bukvici svetujejo, da se dodajata v obliki caja in/ali tinkture (razen ko gre za herbivore).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #24 : petek, 06.05.2005 : 10:24:59 »

Halo Nuki Roll Eyes tako razglabljaš o teh zelišči8h, da si spregledala moje vprašanje! Torej, katere omega 3 mu daješ? Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #25 : petek, 06.05.2005 : 10:26:11 »

Oks, nisem hehe. Mas napisano gor, cisto na vrhu prvega sporocila na tejle strani. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : petek, 06.05.2005 : 10:37:51 »

no, s tem, zakaj dodajati neko rec, ce kuza po njej bruha (oz. je ne dodajati) in s tistim o dekleracijah na briketih se pa cisto strinjam. To zadnje res ne more biti referenca.
m.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #27 : petek, 06.05.2005 : 10:45:39 »

Nekaj linkov za zabavo...

http://www.petspourri.com:8080/herbs04.htm
http://www.petspourri.com:8080/herbs07.htm
http://www.petspourri.com:8080/herbs09.htm
http://www.naturalrearing.com/J_In_Learning/NutritionSupplements/HerbalCompound.htm
http://lowchensaustralia.com/health/herbs.htm (ce boste sli mimo prvih par odstavkov,je nato vsako zelisce opisano posebej)...

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #28 : petek, 06.05.2005 : 11:05:34 »

Evo sem našla nekaj strani, kjer si lahko prebereta za kaj je dober žajbelj (sage oz. Salvia officinalis) in rožmarin (Rosemary) - ZA PSE:

http://www.sniksnak.com/plants.html
http://www.wholisticanimal.com/herbs
http://www.canismajor.com/dog/allergy.html

Več pa lahko najdete tudi v knjigi "All You Ever Wanted to Know About Herbs for Pets" (avtor Mary Wulff-Tilford).

Poleg tega je sta ob definirana kot: Important anti-oxidants. Used by many herbalists to aid digestion and stimulate circulatory systems (npr: http://www.breeders-choice.com/Dog_Products/healthfood.html).

za enkrat toliko...

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #29 : petek, 06.05.2005 : 11:19:36 »

Nanook in Maja katere "pasje" bukve o herbalistiki imata?

In prvo: nisem rekla, da se mora zelišče dodajati za vsako ceno. Moja pesika nima nobenih težav in z veseljem popapca vse kar ji pripravim z omenjenima zeliščema.
In drugo: se strinjam da deklaracija ne more biti referenca (tega tudi nikoli nisem rekla). Želela sem samo povedati, da sta samo v določenih pasjih konzervah omenjeni zelišči. Morda je naključje v katerih...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #30 : petek, 06.05.2005 : 11:25:34 »

bom doma pogledala, ne vem "iz glave". Niso pa samo o herbalistiki ampak prej nekaj v stilu natural remedies for dogs (and cats...)
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : petek, 06.05.2005 : 11:29:59 »

Herbs for pets od Tilfordov.

1. Sammyin peso je pac ocitno imel tezave.
2. Super, da se strinjas. Potem verjamem, da zdaj tudi razumes poanto mojega sporocila, ki je na vrhu 2. strani.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Posamezne sestavine v prehrani  |  Tema: zelišča
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines