mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:05:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija??  (Prebrano 32465 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« : ponedeljek, 26.05.2008 : 18:04:28 »

Pozdravljeni!

Imam 9 mesecev staro labradorko. Ze od malega ima en prstek na zadnji tacki neporascen. Koza tam je kar črna in poroženela. Najprej smo mislili, da je bila kaksna poskodba, zato smo prstek mazali z Belosalicom in toliko zmehcali kozo, da se je cutilo, da ceznjo zacenjajo prodirati dlake.

Sedaj pa se je vse skupaj zacelo sirit se na sosednji prst, pa tudi na 3 drugih prstih se ji je zacelo to delat. Zacne se pri kremplju in se siri navzgor.
Bili sva pri veterinarki, katera je rekla da je verjetno alergija, zato sva sedaj ze 4 tedne na antibiotiku (Synulox), 1× dnevno dobiva 10 ml Dermanorm olja, zvecer pa se vse predele kopava v Plivaseptu, je pa samo Eukanubine Dermatosis.

Ti predeli je ne srbijo, ne motijo, ne bolijo, med blazinicami in prsti nima nic rdece in vneto, dlako ima svetleco, koza povsod drugje je lepo bela..

Stanje se po 4 tednih ni nic izboljsalo, nasprotno, samo hitreje se stvar siri, zato jaz pocasi dvomim da je alergija.

Pregledali so jo do sedaj ze 4 veterinarji in noben nima pojma kaj bi to lahko bilo. Delali smo ostruzek in je bil negativen, ko smo delali bris, je bilo samo veliko bakterij na tem predelu..

Je imel kdo kaksne podobne tezave? Se komu sanja kaj bi to lahko bilo?

Danes sva bili spet pri vetu in dobili antibiotike se za 10 dni in se eno dozo Dermanorm olja..

Hvala in lp!

Takole pa to izgleda:



Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1 : ponedeljek, 26.05.2008 : 19:24:21 »

No jaz se z alergijo "bojujem" zdaj. Bella mora jesti Eukanubo dermatosis, kopam jo s Plivaseptom (nanesem 20 min pustim nato sperem) in isto sva dobivali antibiotike (Synulox).
Pa se je popravilo.
Je pa na koži imela hrastice pod brado pa je dlako malo izgubila in imela tudi grdo rano.

Praviš da na brisu ni bilo nič??
Ker če ima črno kožo je to prav čudno (običajno so to garje). Ji daješ kakšne ampule proti zajedalcem?? Huh
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 26.05.2008 : 20:40:28 »

Nima garij, nima demodexa, vse 'obicajne' kozne bolezni smo izkljucili z ostruzki in brisom.

Redno dobiva Frontline, Dehinel Plus, do sedaj je jedla Canidae..

Nikjer drugje nima nobenega znaka alergije, samo na teh prstkih. Tudi med prstki ni nic rdece in vneto.

Res se mi ne sanja kaj bi to lahko bilo..njim pa ocitno tudi ne Huh

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #3 : ponedeljek, 26.05.2008 : 21:20:35 »

alexy, daj malo pobrskaj po internetu scleroderma in dogs - poglej tudi fotke! res upam, da ni to, je pa edina stvar za katero vem, da koža poroženeva in to počasi...
lp, maja Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #4 : torek, 21.10.2008 : 18:21:40 »

Da obudim tole temo in povem, da smo pogruntali kaj ji je..V petek sva bili pri dr. Kotnikovi in smo delali alergijske teste.

Zara ima alergijo na prehranske in hisne prsice. Zato se stanje po Dermatosisu ni izboljsalo, ker kot vemo so prsice v vseh briketih. 3 mesece ima dieto (kuhana hrana+dermatosis konzerve), prstek pa mazeva z antibioticnim mazilom. Baje naj bi se v tem casu zadeva popravila, tako da bomo potem pocasi zaceli dodajati brikete in opazovali reakcijo.

Greva pa zaradi vsega tega jutri na sterilizacijo, saj je nagnjenost k alergijam dedna Sad
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #5 : torek, 21.10.2008 : 18:30:37 »

Ooo super, da ste ugotovili kaj je narobe z njo.
Želim vama učinkovito zdravljenje! Kiss


(OT) Ste mislili imeti mladičke??
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #6 : torek, 21.10.2008 : 18:34:19 »

nezzek prosim kar tikaj me Wink

Ja, mislila sem jo imeti za vzrejo, saj ima za sabo zanimivo krvno linijo in bi prinesla nekaj novega med slovenske labije. Zal sedaj iz tega ne bo nic Sad Upam, da bom imela z naslednjo vec srece Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : torek, 21.10.2008 : 18:35:37 »

Zakaj pa ravno zdaj sterilizirati? Zakaj se ti tako mudi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #8 : torek, 21.10.2008 : 18:44:23 »

Zato, da bo sterilizirana pred prvo gonitvijo..
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #9 : torek, 21.10.2008 : 18:59:27 »

Jaz mislim, da si se pravilno odločila glede vzreje.
Ko bi bili vsi tako odgovorni! Roll Eyes
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #10 : torek, 21.10.2008 : 21:18:40 »

Jaz mislim, da si se pravilno odločila glede vzreje.
Ko bi bili vsi tako odgovorni! Roll Eyes

To se pa strinjam.

Sicer pa upam, da se psički stanje kmalu v celoti popravi. Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #11 : sreda, 12.11.2008 : 08:08:30 »

Zakaj pa ravno zdaj sterilizirati? Zakaj se ti tako mudi?
To pa tudi mene zanima, praviš da imaš zanimivo psico..jaz bi na tvojem mestu še malo počakala da vidiš kako bo z alergijami v bodoče.

Drugače pa je imel tudi Dino podobne probleme le da povsod po telesu, tudi uhljih in gobcu, dlaka je bila nekvalitetna in odpadala, koža so bile luske. Po nasvetu Kotnikove je jedel samo pripravljeno hrano in dietne brikete (raco in krompir če se dobro spomnim, pa še to se je zelo hitro naveličal), kopala sem ga z Clorexy Derm-om in počasi se je začelo izboljševati in tako tudi ostalo, tako da nadaljnih testov nismo delali.

Bom prilepila slike kako je izgledalo.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #12 : sreda, 12.11.2008 : 09:27:00 »

Desobediencia: nagnjenost k alergijam je dedna. Ni nujni da se pokaze v prvem rodu, lahko sele v drugem.

Zaro sem nameravala imeti za vzrejo, vendar se taksne vzreje ne grem. Sem ze takoj rekla, da ce kaj ne bo v redu (kolki, oci, dedna bolezen), da jo dam sterilizirati. Za tako hitro sterilizacijo pa sem se odlocila zato, da je bila sterilizirana se pred prvo gonitvijo.

Za vzrejo so mi pomembne tri stvari: zdravje, izgled in karakter. Ce za katero od teh stvari vem, da ni postimana, potem se ne grem vzreje.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #13 : sreda, 12.11.2008 : 09:49:14 »

Ne vem ravno, če je to dedno. Naša je alergijo fasala šele sedaj pri 8 letih npr. Tudi pri ljudeh ni dedno pogojeno.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #14 : sreda, 12.11.2008 : 09:50:28 »

Je pa super to, da jo boš dala pred prvo gonitvijo, če že. Se splača.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines