mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:41:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija??  (Prebrano 32651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #45 : sreda, 18.03.2009 : 08:15:23 »

Kaksni so pa znaki Cushinga?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 18.03.2009 : 08:21:31 »

Nekaj o Cushingu je tudi na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3176.0.html.
Logiran

rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #47 : ponedeljek, 25.05.2009 : 17:48:30 »

Itak da ne, ampak pri nas veterinarji kr takoj rečejo alergija, sploh pri naši pasmi, psička ima glivice, si liže tace, ima pač rdeče in pol je alergija takoj, brez testov, kr na oko, no takšne in drugačne zgodbice pač jaz poslušam. Pa samo filajo z nekimi antibiotiki in histaminiki in ne vem kaj vse...kriza.

Živjo!

Tudi mi2 s Toshem imava podobno situacijo. Traja že dober teden, 2x bila že pri veterinarju, dobiva antibiotike, danes je dobil še Medrol, umivam ga s Plivaseptom...

Poskusila sem tudi z domačim zvarkom iz listov kostanja (našla na forumu).

.. vendar učinka še ni videti.

Si tudi ti kdaj imela tak problem in kaj si storila?

Lp, rasta
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #48 : torek, 26.05.2009 : 11:34:16 »

Živjo!

Zanima me čim več naslovov, kamor se lahko s psom odpravim delati teste za alergije (katere koli) in pribl. kakšna je cena.

Za vse tiste, ki nimamo dostopa mimi, maxi ali mega!!!

Hvala!

Lp, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #49 : torek, 26.05.2009 : 13:50:41 »

rastalove zamenjaj veterinarja predvsem...

Medrol je izredno močno zdravilo z veliko stranskimi učinki. Sicer sedaj ko ga že jemlje, ne smeš z njim takoj prenehat, vsekakor pa pojdi najprej po drugo mnenje. A si poskusila z zamenjavo hrane? Katero hrano sploh jete?

Umivanje s Plivaseptom samo po sebi sicer ni narobe, je pa res da je treba mesto zelo dobro osušit, kar pri tačkah sploh ni tako lahko, vlaga ki ostane naredi namreč samo še dodatno škodo.

Teste drugače dela dr. Kotnikova v Lj.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #50 : torek, 26.05.2009 : 18:40:05 »

Živjo!

Medrol je dobil samo 2x po tretjino tableta, le če se mu poslabša.  Kakšni pa so ti stranski učinki, če mogoče veš?

S Plivaseptom se mi zdi, da je malo napredka, hvala pa za nasvet za tačke! Se bom potrudila!

Čez oči in gobček pa dajeva kar kamilični oz. žajbljev čaj..

Hrana ni kriva, ker ves čas je isto (Almo natur in Royal Canin), pa še to ima najraje piščanca. Sem pa takoj po prvih simptomih začela z dietno hrano, pa se ni nič poznalo...

Resno razmišljam, da bi šla na kakšne teste...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #51 : torek, 26.05.2009 : 19:47:54 »

Medrol ima malo morje stranskih ucinkov, zato ga jaz pod nobenim pogojem ne bi dala svoji psici.

Almo natur je precej mocna hrana in ze par ljudi mi je reklo, da se je njihov pes zacel ful praskat in sam sebe cufat po tej hrani (vkljucno z mojo gospodicno Roll Eyes). Piscanec je pa itak med najbolj pogostimi alergeni.. Na dietni hrani pa bi pes moral biti vsaj 3 mesece, da bi se videli kaksni rezultati. Pri nama se npr. tudi po 4 mesecih Dermatosisa ni izboljsalo, na koncu sem s testi ugotovila, da je psica alergicna na prehransko prsico, ki je v vsakih briketih.

Teste dela dr. Kotnikova v Mestnem logu (so kozni testi, testira se samo zunanje alergene), zunanje alergene in hrano ti stestira tudi veterinarstvo Nabergoj (posljes bris iz ustne votline), pri parih veterinarjih pa psu vzamejo kri in posljejo na Alergovet v Španijo (testiras lahko samo zunanje alergene, hrano ali pa oboje skupaj).
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #52 : sreda, 27.05.2009 : 09:06:18 »

Yo!

Po moje ni nobena hrana čist 100% zdrava, ampak mi2 sva že vs čas a almo natur  in ne bom spreminjala. Itak pa bova na dieti še kakšen mesec, da tolo reč pozdraviva! Kuhan piščanec in riž (včasih mu dam tudi rjavega, da dobi več vlaknin).

Punce, super ste mi pomagale in vsem se najlepše zahvaljujem!

Še sporočim kako bova napredovala!

Lp, rasta
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #53 : četrtek, 28.05.2009 : 08:16:12 »

Moja je bila nekaj časa na Medrolu. Sicer ne zaradi alergije, ampak šepanja. Od stranskih učinkov je bil samo ta, da je popila enormne količine vode in posleično ful lula, tudi nezavedno. Sicer ni bilo problema. Baje ni problema, če se daje nizke odmerke in ne dolgo časa. Sicer pa ima tudi naša kao alergijo. Nismo testirali. Ima tudi hipotirozo in dlaka je bila slaba najbrž tudi zaradi tega, vseeno je pomoje na nekaj alergična, ampak z izločevalno dieto nismo nič ugotovili, stanje pa ni bilo 100% dobro niti, ko je bila skoraj leto dni na Eucanubi dermatosis in konjskem mesu. Tako, da se sedaj niti več ne držimo tako strogo te diete, ker niti ne vem na kaj je alergična, testov ne bom šla delat. Ni pa stanje tako hudo kot pri tebi. Malo prhljajasto dlako ima in redno ji moram čistiti ušesa, ker se ji glivice delajo. največji problem je bila pomoje ščitnica. Drugače je bilo pa stanje kar se dlake tiče najbolj idealno takrat, ko je bila na Medrolu...sicer zaradi drugih težav.
Logiran
roknik
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #54 : torek, 07.07.2009 : 22:40:10 »

jaz svoji psički že 2 tedna dajem od Hillsa Prescription diet d/d (račko in rižo) in se ji je stanje dokaj popravilo. se še prask, vendar pa ne tako veliko. veterinar pravi, da bi se že prvi znaki izboljšave morali pokazati po 3-4 tednih, tako da upam, da je to to.
Logiran
travica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #55 : sreda, 12.08.2009 : 14:47:53 »

Lep pozdrav, tudi jaz oz. moj yorki imava težave (alergija?), pred cca 3 tedni se je začel praskati na morju, pa nisem polagala pretirane pozornosti saj je imel "gor" Advantix, "not" pa milbemax. Po končanem morju sem opazila majhne "mozolčke" neketere tudi z "gnojnimi" kapcami (po trebubu, tačkah, vratu in bokih) dala sem mu (na svojo roko) bepanthen, ni bilo bolje, ampak slabše, v soboto je imel kožo že kar močno rdečo.
Šla sva k zdravniku, dobila Maxitrol mazilo, po katerem se je res nehal praskati bilo pa ni NIČ bolje. V ponedel. sva šla k Kotnikovi, ki ga je za moje pojme "površno" pregledala in str. ugotovila da je pes alergik ( 8 let), prej ni iml nobenih alergij..., dobila nisem nič, plačala veliko..., danes sem na zadnji tački našla kot za 1 euro veliko hrasto ( zelo grdo, okoli koža zelo rdeča ), šla sva nazaj, po 1-minutnem pregledu mu je dala Bivacin mast, da naj ga mažem 14 dni.
Kuža je vmes tudi bruhal ( 4 x ) slino in žolč, je slabe volje in ne vem kako mu pomagati.
Mi prosim lahko kdo da pameten nasvet, ali pa pove kako je podobno zadevo reševal/rešil.
Hvala.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #56 : sreda, 12.08.2009 : 15:06:43 »

Prizadeta mesta mu umij s plivasept šamponom (dobiš pri veterinarjih in v lekarnah - je medicinsko milo za umivanje rok) in jih maži z jodom.
Logiran
travica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #57 : sreda, 12.08.2009 : 18:00:31 »

Hvala, imam plivaset šampon, prizadeto mesto (uno grdo "hrastico") mu imam namen ščistiti, ampak kaj pa mazilo "bivacin", ki je antibiotik, ki ima cel kup kontraindikacij ?
Klicala sem še dva zdravnika, in malo da ne sta mi obe (zdravnici) povedali različne rešitve, tako  da res ne vem kaj !
Jod in antibiotik verjetno ni smiselno aplicirati isti čas !?
Ali ima kdo idejo od česa naj bi to "prišlo" Huh
Kaj pa klop ? ali so siptomi možni od pika klopa ?
Danes je spet bruhal samo slino (belo!), je žalosten, miren, neješč!
Prosim še za kakšno informacijo!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #58 : sreda, 12.08.2009 : 18:11:24 »

Pri nas se ta kombinacija zelo obnese za takšne težave, seveda če boš uporabljala bivacin, joda nima smisla, nimam pa z bivacinom nobenih izkušenj.
Do takšnih razjed pride zaradi reakcije na pik ali stik s kakšnim alergenom. Ta sam po sebi ni tako hud, samo ker psa srbi, si to malo pogrize in spraska, potem pa se zadeva vname in rana se začne širiti. Zraven "pomaga" še toplo vreme.

Bruhanje pa mojem ne more biti povezano z ranico. Pomisli, ali je kaj takega, kar zadnje čase je in mu mogoče ne ustreza.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #59 : sreda, 12.08.2009 : 21:42:02 »

Namaži s kremo Diprogenta, dobiš v lekarni.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines