mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:38:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Alergija??  (Prebrano 32461 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #90 : ponedeljek, 30.07.2012 : 18:41:48 »

Izpuscaji so povsem lahko zaradi zamasenih paranalk.

Kri za alergoloske teste ti lahko vzamejo kjerkoli, tudi na VF. Ce sicer ne posiljajo redno (kamorkoli ze - Francija, Spanija, MB, Nemcija), potem naj se samo pozanimajo kaksen vzorec doticni laboratorij potrebuje (kolicinsko in v kaksni epruveti).

m.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #91 : ponedeljek, 30.07.2012 : 20:22:34 »

Hvala vsem za odgovore! Smiley

Paraanalke smo izključili, bolhe tudi niso  (vedno takoj najdem vse te zlomke, poleg tega bi jih zelo hitro imele vse tri).  Zaenkrat bom poskusila z menjavo hrane, potem pa postopoma naprej. Na VF bom pa tudi jutri poklicala in se pozanimala.
Izpuščaje zdaj čistim z jodom in namažem z Diprogenta kremo, pa vsak drugi dan se gremo na veterino pokazat.  Bi ji nalimala tudi tiste obliže z medom od Tosame, ki na koži delajo čudeže, ampak je vse skupaj na tako nerodnem mestu, da žal ne pride v poštev. Undecided

Mala sirota Jerica je pa čisto vdana v usodo in mi pusti šarit po njej, kolikor hočem. Vsaj to! Kiss
Bom poročala, kako napredujemo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #92 : ponedeljek, 15.10.2012 : 14:12:13 »

Ker ne vem v katero temo bi tole najbolje pasalo (alergije, hrana, iztrebek...), bom vprašala kar tukaj...
Leto in pol smo se borili z alergijami (praskanje do krvi, lizanje in grizenje tac, rdeča koža itd...). Delali alergijske teste, menjavali hrano... Končno smo brez zdravil in se ne čohamo in ne ližemo več. Edina hrana, ki nam ustreza, vsebuje samo jagnjetino in nič druga. Problem pa je, da vsebuje veliko beljakovin, kar pa psu očitno ne ustreza prebavno. Rezultat je mehek iztrebek... Zdaj pa ne vem ali naj se sekiram zaradi tega ali psa pustim na tej hrani, ki nam po letu in več iskanja ustreza in ne povzroča alergij... Iztrebka je drugače zelo malo, je pa zelo mehek... Na tej hrani smo sedaj 2 meseca in pes je drugače odlično. Skrbi me samo dolgoročna posledica mehkega iztrebka    Undecided
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #93 : ponedeljek, 15.10.2012 : 17:19:51 »

Dva meseca je zelo malo časa za takele zadeve. Če psu drugače ustreza, bi osebno zdaj kar nekaj časa vztrajala pri eni hrani, da se mu ima telo možnost navaditi Wink
Logiran

čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #94 : ponedeljek, 15.10.2012 : 17:22:22 »

Če iztrebek ni preveč tekoč, bi tudi jaz vsekakor vztrajala na tej hrani (imamo podobno izkušnjo s praskanjem ...)
bi pa mogoče probala še s kakšnimi probiotiki, v dodatku, pa seveda malo kontroliraj količino popite vode  Wink
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #95 : ponedeljek, 15.10.2012 : 17:43:13 »

Iztrebek je tako nekaj vmes. Ni čista driska, včasih ga gre celo lepo pobrat, včasih pa ne.... Ni pa niti približno ok..
Ok, bom še vztrajala... Sem probala s probiotiki pa ni bilo kaj boljše...

Hvala za nasvete  Smiley
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #96 : ponedeljek, 12.11.2012 : 00:46:10 »

Smo še vztrajali na hrani, iztebek se ni čisto nič popravil, zato sem si rekla, da bom probala dodajati ene druge brikete, z isto vrsto beljakovine, ki pa ne vsebujejo samo mesa, ampak še krompir in grah, ampak ne veliko. To dodajam k prejšnji hrani že 10 dni. Dobiva 50-50 razmerje. Iztrebek se je zelo popravil, skoraj perfekten.
Je pa danes postal cel rdeč po trebuhu, izpuščaji in rdeče pikice. Praskar se je začel in kožo med blazinicami (stopalo) ima živo rdečo in vneto.
zdaj pa ne vem a je možno, da bi se tako nabiralo in naenkrat izbruhnilo zaradi novih briketov ali bi to moralo biti nekaj novega (opazila sem, da so čistili hodnik v bloku; bili smo na obisku - lahko je tam bilo kaj, mogoče preje obleke s kakim agresivnim praškom...).
Skratka čudna se mi zdi taka huda reakcija kar naenkrat pa še zdi se mi, da je tako netipična za alergijo na hrano? Ker dlako pa ima perfektno, bleščečo, sploh mu ne izpada... Nazadnje, ko mu hrana ni pasala, je dobil mastno dlako in luknje v dlaki... In čudno mi je, ker se je iztrebek z dodajanjem novih briketov celo popravil...
Da bi bile mogoče analke polne in bi na ta način izbruhnilo...?
Jutri gremo sicer do veterinarja, samo tako ne znajo nič pametnega povedati, razmišljati... Smo že vse možno predebatirali... Samo medrol bi dali... Ki ga bom morala dati, če se ne bo stanje umirilo  Angry
Ne sanja se mi več kaj bi lahko bilo    Sad
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #97 : ponedeljek, 12.11.2012 : 11:45:04 »

Meni se taka reakcija bolj slisi kot kontaktna alergija (cistila so mozen vzrok), vsekakor, pa je lahko tudi zapoznela reakcija na brikete.
Ce ni danes nic boljse, bo psa treba dat na terapijo, toliko, da se vse skupaj umiri.

Kar se tice hrane in iztrebka - katero hrano imate, kaksno kolicino dajes (in kaksna je predpisana), kako aktiven je pes, koliko obrokov dnevno dobiva?
Logiran
tipalka
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #98 : ponedeljek, 12.11.2012 : 12:53:09 »

Hrana je Ziwipeak jagnjetina, hranim pa ga s približno 70-80% predpisanega dnevnega doziranja. Dobi pa dnevno 2 obroka. Iztrebka količinsko ni dosti, enkrat na dan, ampak je pač mehak. Zdaj bom kupila še konzerve isti okus od istega proizvajalca, ki vsebujejo manj beljakovin in bom malo mešala. Mogoče mu je previsoka količina beljakovin... Ampak je tudi že jedel kdaj hrano z več % beljakovin in je bil iztrebek ok, ampak so bile prisotne alergijske reakcije....

Smo šli k veterinarju, imel je zelo polne analke (verjetno zaradi mehkeha blata). Tako da mogoče je bilo vse skupaj še s tem povezano, da je bil izbruh tako močan. Bomo videli, če se bo umirilo vse skupaj. Bom pa v vsakem primeru nehala dodajati nove brikete, ne upam čakati in raziskovati ali je hrana ali ni... Čeprav je po njih iztrebek ok, mi je čudno vse skupaj.

Toliko vsega smo že sprobali, alergijske teste smo naredili na okoljske alergene in je bilo vse popolnoma negativno...
Za hrano nismo delali, ker sem odstranila avtomatsko iz prehrane vse "sumljive" stvari: vse žitarice, perutnino, svinjino, govedino, ribe (po rijih briketih je bil pes totalno razsut), sojo, kvas, jajca itd... Sumim, da mogoče sploh briketirana hrana ne paše, Ziwipeak je bolj sušeno meso... Aja, te nove brikete sem zamrzovala in potem še prelivala z vrelo vodo, da ne bi slučajno bila pršica kriva, čeprav so testi pokazali, da ni alergičen...
Ampak sem na tem, da bom šla narediti še teste na hrano. Čeprav me je strah, da ne bodo nič kaj takega pokazali, kar že ne vem in se že izogibam. Ker potem imam očitno doma takega občutljivca, ki je v razsulu vsakič, ko pride v stik z bilokakšnim čistilom, pralnim praškom (vse moje cunje perem s sensitiv praškom in še to minimalna količina, stvari od psa pa brez vsega... Je bil včasih ves rdeč po spodnjem delu telesa, reakcije je mel tudi, če se je podrgnil ob naše cunje, ki so bile oprabe z normalnim praškom in še mehčalcem po možnosti. Tudi čistil ne uporabljam nikjer, razen minimalno v kopalnici, kamor nima vstopa)... Težko je, ko pridejo obiski ali gremo mi kam.... Ne morem  vsem prepovedati vstopa, če nimajo stvari opranih s sensitiv praškom... Pes pa se seveda pride cartat, se podrgne ob stvari z gobcem in je to to  Undecided In hudo mi je, da je potem take reakcije ponavadi treba zdraviti z medrolom... Ki mu upam, da ne bo pustil prevelikih posledic...
Zanimivo je, da imamo dlako perfektno, svetleco... Vnetja ušes nismo imeli odkar je bil mladiček... Po trebuhu se naredijo ob takih izbruhih rdeče pikice in izpuščaji, tace totalno vnete in seveda čohanje na polno in lizanje tačk...
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #99 : ponedeljek, 12.11.2012 : 13:03:39 »

Jst bi zagotovo vključila še kako alternativo, ki ima dobre reference v boju z alergijami ... npr. našo kocko z bioresonanco Wink.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #100 : sobota, 17.11.2012 : 10:08:53 »

Držte pesti, s Čipom letiva na veterino. Alergija mu je udarila ven z vso močjo, ne pomaga povečana doza Medrola, niti kopanje s Clorexydermom. Na boku ima za  kovanec 2€ odprto rano, ostale hot spote sva lepo spravila nazaj. Na tem delu se pa packa širi in se noče pomirit.  Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #101 : sobota, 17.11.2012 : 10:12:17 »

takoda in Čip, držimo pesti objem
Logiran

uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #102 : sobota, 17.11.2012 : 10:42:43 »

Držim pesti!
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #103 : sobota, 17.11.2012 : 10:51:46 »

Stiskamo pesti in tačke, takoda in Čip, držta se Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #104 : sobota, 17.11.2012 : 11:30:22 »

Čipko in Takoda, objem
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Alergija??
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines