mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 21:52:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 70   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pega copatarica  (Prebrano 178258 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #30 : petek, 22.08.2008 : 21:05:38 »

Veš de  Angry .... sok je popupala, brusnice pa ven popljuvala.
Sem jih pomešala med brikete (ne boš ti mene! ), jih namočila v ostankih soka in vode, da se je vse napilo.... vseeno ji je uspelo ven prebrat brusnice iz te papice. No, zdej bo vsak dan dobivala vsak sok, bomo videli, če bo kaj haska. Škodit po mojem ne more  Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #31 : torek, 30.09.2008 : 21:41:28 »

Jooookala se bom.  Undecided Sej sploh ne vem, kaj bi vprašala.... A pasji urin smrdi al je brez vonja? A lahko pes v dveh urah proizvede toliko sline, da premoči svojo posteljo in naredi lužice še po tepihih  sram Undecided Shocked...
Zgodba je taka: Ob 7h zvečer sva šla za dve uri od doma. Pred tem sem bila cel dan doma, Pega je bila cel dan v atriju, popoldne sva šli na dooolg sprehod (običajno lulanje vsakih 20 metrov, kakala normalno), po sprehodu je dobila večerjo, cca eno uro za tem sva šla midva od doma.
Ob vrnitvi domov pa... polulan tepih v predsobi (majhen flekec), polulan tepih v Pegini sobi (večji flekec) in POPOLNOMA PREMOČENA Pegina postelja. Tako premočena, da nisem imela drugega kot prijet blazino in jo zabrisat...
V glavnem, samo sklepam, da je to lulanje, čeprav ni nobenega vonja (vsaj ne tistega tipičnega urinskega, kot ga poznam npr. iz neočiščenih stranišč). Saj tudi, če ni lulanje, kaj bi lahko bilo. Skleda z vodo je nedotaknjena, ni imela kaj politi...
Res, nič mi ni jasno. A ima kdo kako idejo? Če bi protestirala, po mojem ne bi šla polulat lastne postelje. Al ja? Pa če ni protestirala, kaj potem je to. Strah? Česa? Haloooo  Undecided Cry Shocked
Nisem pametna, tokrat res nimam ideje.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #32 : sreda, 01.10.2008 : 06:43:47 »

ah joj no! kaj je tem psom te dni... same težave Sad
ti ne znam svetovat razen tega da napišem, da naši včasih lujajo tudi skoraj "vodo" je pa res, da to samo takrat ko se nalivajo z vodo... jaz bi šla k veterinarju. imajo zihr kako idejo kaj bi to lahko bilo.  Kiss Pegici in držim pesti da bo čimprej ok!
a obnaša se pa normalno?

lp, maja Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #33 : sreda, 01.10.2008 : 07:27:53 »

Če lula veliko, tudi urin manj smrdi, se mi zdi. Vendar bi morala zato verjetno prej tudi veliko piti. Saj verjetno ni bila prvič sama zvečer? Če pa, je pa morda tudi protest....
Pegica drži se. Če se vam to ponovi še danes pa le hitro k vetu.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #34 : sreda, 01.10.2008 : 08:35:10 »

Miškica nočem te strašit in upam, da se motim ampak približno tako je bilo z najino Bibo in so potem ugotovili inkontinenco. Prvo so bile majhne lužice samo vsake toliko časa in sva to pripisovala protestiranju potem pa je bilo vedno bolj pogosto. Biba je zdaj že kar nekaj let na Propalinu.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #35 : sreda, 01.10.2008 : 10:24:07 »

Sasenka, a pa se vam je to začelo takoj po sterilizaciji ali kasneje? Ker Pega je že 9 mesecev pri nama, pred tem je bila 5 mesecev v Horjulu, kjer so jo sterilizirali. To znese že več kot eno leto, ko ni nič "puščalo"...
Tudi jaz sem se spomnila na tvojo Bibo in kako si razlagala, da ima težave. Pa se mi je zdelo, da je že nekam dolgo od Pegine sterilizacije, da bi bilo to to.  Undecided
Mah, čisto sem zmešana.  sram Se mi zdi tut, da nekam "prha", se odkašljuje po tistem, ko je bila nekaj časa zunaj in pride not v stanovanje, pa da začne kašljati in kot bi hotla kaj izbljuvati, kadar na hitro ustane iz ležečega položaja (tudi kadar ima prazen želodec).
Ajooooj, sem jaz preveč panična ko se gre za to mojo pasjo rito? Sej če pridem k vetu in mu vse to naštejem, se bo sam pri sebi režal in si rekel, da sem hipohonder od pasje matere.  Lips Sealed
Lp
Tjasa
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #36 : sreda, 01.10.2008 : 10:30:22 »

Nisi hipohonder.
Pelji jo, če bo spuščala urin nenadzorovano še naprej. In če pes kar v tri dni kašlja tudi ni verjetno OK.
Če pa jo boš peljala zastonj, boš pa vsaj mirna, da ni nič.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #37 : sreda, 01.10.2008 : 11:05:46 »

Miskica, mogoče se je pa prehladila? Mogoče bi bilo dobro dati vodo pogledati?

Sasenka, ko se začne inkontinenca, verjetno ni takoj luža, so samo kapljice, ali se motim?
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #38 : sreda, 01.10.2008 : 11:38:03 »

Ne, ni se začelo ravno s kapljicami je bila kar lužica. Samo na začetku samo vsake toliko časa, recimo en dan 3 lužice potem pa tudi 14 dni ali več nič.
Ni bilo takoj po sterilizaciji v bistvu je bilo kar ornk kasneje. Biba je bila sterilizirana, ko je bila stara malo več kot 1 leto inkontinenca pa je nastopila nekje pri treh in pol letih. Nama je veterinar razložil nekako tako, da lahko zaradi sterilizacije pride do okvare neke mišice tam zadaj, ki lahko popolnoma neha delovati lahko pa samo občasno ne deluje. Propalin vzdržuje delovanje te mišice. Pri nas se je zadnje čase malo umirilo in Biba dobila Propalin samo še 1x na 10 dni, vmes ga je dobivala pa tudi skoraj vsak dan. To je zdaj tako laično napisano, ker je res že minilo kar nekaj let od tega, ko so Bibi diagnosticirali inkontinenco. Najina punca bo čez en teden stara 8 let.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #39 : sreda, 01.10.2008 : 11:40:27 »

Aja, jaz bi jo vsekakor peljala veterinarju. Lahko res, da gre za prehlad. Vseakakor pa boš bolj mirna ko boš vedela kaj ji je.

Enega lupčka Pegici in držim pesti, da bo kmalu uredu.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #40 : sreda, 01.10.2008 : 11:57:22 »

1. zamenjaj veterinarja, če sakomigne z rameni in reče, da ni zdravila
2. pelji jo veterinarju

lupčka Pegici
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #41 : sreda, 01.10.2008 : 12:06:36 »

Tjaša poskusi še z Dorwestovimi preparati...za te stvari je mislim da potrebna kombinacija Garlic&Fenugreek in Mixed Vegetables.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #42 : sreda, 01.10.2008 : 15:11:37 »

Sva šli na veterinarsko fakulteto. Vnetje mehurja. Še čisto na začetku, tako da ni dobila nobenih zdravil. Smo na opazovanju, če se bo do petka poslabšalo, grem po zdravila. (Me veseli, da sem zganjala paniko kljub temu, da so me nekateri prepričevali, da imam samo razvajenega psa, ki izsiljuje  Smiley )
Ji je pa veterinarka pregledala še nožnico (sem jo vprašala, ker mi je en prejšnji vet rekel, da ima zaradi sterilizacije neke hormonske težave in posledično vneto nožnico...) in je OK, tudi vrečke so bile skoraj prazne.  Roll Eyes
Tudi veterinarka je najprej omenila inkontinenco, ampak zgleda, da na srečo ni to. Vesela  Smiley
Jo moram pa pohvalit, tako kul se je obnašala med pregledom. Ni zganjala panike ne ko ji je s katetrom jemala urin ne ko ji je pregledovala nožnico in anus. Čisto pri miru je stala in gledala okoli. Prav res je bila pridna  Kiss
Hvala vsem.
Tjasa
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #43 : sreda, 01.10.2008 : 15:24:00 »

No, Pegica, zdaj pa čajčka, pa na toplem čičat!
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #44 : sreda, 01.10.2008 : 15:29:18 »

Sem vesela za Pego, no pa zate tudi, da se boš končno malo nehala sekirati.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 70   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines