mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 17:56:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prerezana blazinica
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prerezana blazinica  (Prebrano 24669 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #45 : četrtek, 23.02.2006 : 18:57:31 »

Mi smo imeli tudi najprej operacijo (šivanje), potem pa dolgotrajno celjenje. V bistvu mi je zdravljenje po operaciji naneslo toliko kot  cela operacija. Na začetku sem tudi jaz hodila k vetu menjati preveze, šele potem, ko je bilo najhuje mimo sem sama menjala obveze (ob pomoči domačih). Na začetku je pa priporočljivo, da to dela veterinar- pri mojem psu je en šiv na začetku popustil, tako da so ga potem z nekim "sponkačem" pritrdili nazaj.
Sicer smo pa mi šivali samo enkrat- ko je bila rana globoka in ravno na sredini tačke, kjer je pritisk pri hoji največji. Potem kasneje je bilo parkrat samo manjša ranica. Samo enkrat je bila rana zopet globoka- samo je bila  bolj ob strani tačke in je vet. rekel, da se lahko zaceli brez šivanja. To je potem pomenilo 1,5 meseca menjanja obvez- sem se v tem času naučila že skoraj profesionalno menjati obveze.
Tako se je moj pes že dobro navadil na ovratnik okoli glave. Ker ga je imel tako dolgo gor, je nazadnje dobil potem še vnetje kože na obrazu- smo ga morali pobriti, pa inekcijo je dobil.
Tako, da so prerezane blazinice kar problem.
Glede stroškov je pa zanimivo- jaz sem za isto stvar (menjanje obveze) pri enem vetu plačala še enkrat več kot pri drugem. Na računu sem potem videla, da mi je  prvi računal pregled po najvišji tarifi in za obvezo dveh tačk je prabil 2 povoja. Drugi vet. pa mi je računal pregled po najnižji tarifi in porabil je samo en povoj - tako da jaz sedaj točno vem h komu moram iti
Pa še tole- če te skrbi, da bi vrečka in štumf padla dol. Jaz sem folijo oz. vrečko pred sprehodom še dodatno prelepila z širokim selotejpom.Štumf pa mogoče lahko še dodatno pritrdiš z kakšno elastiko na vrhu.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #46 : četrtek, 23.02.2006 : 19:03:17 »

chopppy res  si super, je vsaka informacija zaželjena. Gre jutri šele drugič na kontrolo, jutir se bolje videlo kako bo, se mi zdi dobro , da je tak kmalu še pregleda veterinar. Sem danes čeveljček iskala po pasjih trgovinah, pa imajo povsod samo  tamajhne št. tko, da bo  še naprej na doma narejeni zaščiti, tole s celufanom je kar vredu zadevica Smiley...lp
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #47 : četrtek, 23.02.2006 : 19:17:20 »

aska- dokler ne dobiš čeveljčkov, bo štumf kar v redu. Saj čeveljčki se sčasoma tudi strgajo.
Na kontrolo pa kar pojdi- dokler je še vse "sveže" je kar dobro, da vet. pogleda kako se celi.
Držim pesti, da bosta dobro opravili.
lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 23.02.2006 : 19:29:19 »

Jst sem hodila v Mestni Log in ko sem vprašala koliko pride prevez mi je veterinarka rekla, da dajejo za preveze polovične cene ponavadi. Naslednjič ko sva prišla pa so mi dali poln račun; 3.600 sit Roll Eyes Na prevez sva hodila vsaka 2 dni, tisti dan ko je bil vmes pa sem sama menjala; en povoj pride tam okoli 800 sit, pa seveda rabiš še gazo in tisti povoj iz vate. Vse skupaj me je prišlo okoli 70.000 sit.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #49 : četrtek, 23.02.2006 : 19:53:54 »

Tudi jaz mojo v Mesntni log vozim, računajo pa ful, no včerajšnji prevez niso računali ali pa bodi to jutri šele.  Sem ful besna na folk, vsaj v lj je tako, da folk ful meče vsepovprek steklenice po tleh, tak da je ful teh glažovn,  pa naj o to park, kaka zelenica, po cesti, po tivoliju, gradu, ma vsepovsod jih je polno Angry
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #50 : sobota, 25.02.2006 : 20:16:35 »

Andi- potem so pa tele prerezane tačke tebe prišle še več kot mene. Jaz sem dala vse skupaj okoli 50.000 sit , poleg tega je bilo takrat treba šivati in prevezovati kar 2 tački . Drugače pa sem jaz tudi dala za prevez  okoli 3.000 (za 2 tački)-razen enkrat, ko ni bil moj običajni vet. na delu, sem pa dala za isto stvar 6.000.
Potem pa sem si v lekarni kupila vse potrebno in sem po dobrem tednu dni začela kar sama delati preveze. Seveda pa sem ves čas pazila, da se ne bi kaj zagnojilo. Ampak rana je bila ves čas rožnate barve, nič ni smrdelo ali teklo iz rane. Če bi opazila karkoli takega, potem bi šla takoj k vetu.
Mestni log- je to v Ljubljani?
aska- res je, folk je res nekulturen. Pri nas v Kranju ni nič drugače- tudi mečejo vse po tleh.
Sicer si je Choppy porezal tačke na nekem hribčku na vrhu katerega so hiše. Iz teh hiš mečejo smeti kar skozi okno. Choppy se je porezal, ko je tekel navzdol.
lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #51 : sobota, 25.02.2006 : 20:39:43 »

choppy: mestni log je v lj ja..Drugače si je moja tud porezala blazinico na lj . gradu in ne na poti, ko je norela po hosti navzdol..folk je obupen, ne vem zakaj jim je tak užitek metati glažovne po tleh Angry..Sem prišla do nore ideje, da,  ko najdem prave čeveljčke za Asko, jih bo imela tud potem ko bo zdrava tačka in to bo imela na vseh tačkah, da bo varna pred to gležavino Wink Cheesy Grin. So tile čeveljčki veliko cenejši kot pa potem zdravljenje....aja pa še tole, zdravi se ji dobro,...lp
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #52 : sobota, 25.02.2006 : 21:23:09 »

Ja pri nas je bilo tako, da so mislili, da ima kaj zapičeno v blazinici (oz čisto na koncu blazinice, kjer je že skoraj kožica; obupno mesto) in so morali vse prerezati in pokukati v luknjo, ki je bila zelo dolga; ob kosti navzgor. Zašit se na tistem mestu ni dalo in rana se je skos pucala. Še zdej mi ni jasno na kaj špičastega in dolgega bi se lahko napičil, je pa trajalo kar par dni, da smo mesto sploh našli; kri je tekla ampak nismo mogli ugotoviti od kje. Poleg tega ga je zelo bolelo in so šele na operaciji našli luknjo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #53 : sobota, 25.02.2006 : 22:09:38 »

ja to je še bolj grozno, da ne veš kaj oz kje je narobe oz prerezano oz kje psa boli..Moja ima na desni sprednji  tački zadnji del blazinice ful prerezano, no sedaj je to lepo zašito in danes bi že kar laufala ona., celi se ful vredu, res pa jo merkam, da gre samo na kratek sprehod in ne na kake daljše..lp
Logiran
choppy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 60


« Odgovor #54 : nedelja, 26.02.2006 : 19:21:09 »

Ja, to je pa res še huje, če ne veš kje je rana.
Tudi jaz sem že pomislila na idejo, da bi imel Choppy vedno copatke gor. Samo je tak divjak, da bi pred sprehodom rabila veliko časa, da mu jih dam gor. Poleg tega pa bi on to itak takoj vse dol potegnil- razen če bi imel vedno tudi ovratnik gor.
Choppy je imel prerezano desno sprednjo in zadnjo tačko. Tudi on je zelo kmalu že hotel laufat. Kljub temu, da je imel ovratnik, pa vse obvezane noge, sva kmalu tekla na sprehodih. Seveda je potem še večja nevarnost, da copatki padejo dol. Je bilo pa zanimivo, ko sva srečala druge pse- vsi so se ga ustrašili. Še neka psička, z katero sta ful prijatelja,je začela lajati na njega. Izgleda, da je ves obvezan in z ovratnikom izgledal drugim psom res strašen.
lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #55 : nedelja, 26.02.2006 : 20:10:52 »

choopy: tole, da bi Aska tudi potem imela čeveljčke, sem tudi jaz že razmišljala, vsaj, ko hodi po lj in  gradu, tivoliju ipd.. Ma tile čeveljčki stanejo veliko manj kot pa samo šivanje in ostalo kar spada zraven pri prerezanih blazinicah Wink Grin...Sedasj hodiva po takih poteh, kjer vem, da ne bo srečala veliko psov, bi pa res že ful norela rada, pač taka je  Grin Grin. Samo dobit moram tele čeveljčke prave velikosti za mojo...lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #56 : sreda, 08.03.2006 : 20:36:31 »

choopy: Aski so v ponedeljek šive ven pobrali, vetiji so bili zelo zadovoljni z celjenjem rane, me pa vseeno zanima, koliko časa si ti potem še pazila na tvojega?...lp
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #57 : torek, 19.05.2009 : 14:00:01 »

Pa se je zgodilo tudi nam. Sad ranica je dolga kakšna 2cm in precej globoka. Seveda krvavi. Sem mu sčistila, povila in dala gor čeveljček. Kaj se dandanes (ker je tema stara), da naredit? Je kaj novega na trgu, da se hitro zaceli? Moram k veterinarju? Joj revež bo moral spet z ovratnikom okrog hodit pa ne tekat sem in tja Sad Bogi moj!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #58 : torek, 19.05.2009 : 14:04:34 »

Ajoj, ti revež.  Kiss S čim si jo je pa prerezal, mogoče veš ?
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #59 : torek, 19.05.2009 : 14:26:25 »

Pojma nimam, včeraj je dirkal s Tajo in je lahko vse možno bilo na tleh v visoki travi. Sad Za enkrat mu še nisem dala ovratnika gor. Se mi pa ne zdi rana tako globoka, da se ne mi mogla sama zacelit. Samo mirovat mora. Samo je tak prostor, ki se prec odpre, ko kuža hodi. Eh...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Rane  |  Tema: Prerezana blazinica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines