mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 15:50:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flexi  (Prebrano 24912 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« : četrtek, 05.06.2008 : 14:16:25 »

Ne vem, če je bilo o tem na forumu že kaj povedano.....

Mojega psa (zlatega prinašalca, cca 35 kg) sedaj na sprehod vodi tudi mama mojega fanta. S psi nima izkušenj, rada pa bi ga vodila na sprehod na flexiju. Ker sama nikoli nisem uporabljala flexija me zanima, ali je psa težje voditi oz. obvladati na flexiju kot na klasičnem povodcu. Pesjan na povodcu sicer ne vleče, na ukaze se odziva, vendar vseeno .....

Hvala in LP,

Barbara
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1 : četrtek, 05.06.2008 : 14:25:14 »

Jaz ti predlagam, da psa ti naučiš hodit na Flexiju. Moj je navajen od malega in sam gleda, da gre po isti strani predmetov (dreves, klopic itd.) kot jaz, meni sploh ni treba pazit. Če obvlada "sedi", potem ni problema - tudi, če se v začetku zaplete okoli česa, ga daš pač v sedi in ga odpleteš.
Jaz imam 8m Flexija in se mi super obnese, ampak mogoče bo lažje s 5 meterskim.
Glede vlečenja pa takole: če na navadnem povodcu ne vleče, tudi kadar ni v "poleg", potem po mojem tudi na flexiju ne bo.

Lp, 5ra in Timi  Cool
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #2 : četrtek, 05.06.2008 : 14:29:37 »

Citat
ali je psa težje voditi oz. obvladati na flexiju kot na klasičnem povodcu

Moje mnenje in izkušnje:
  Smiley DA

Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #3 : četrtek, 05.06.2008 : 14:41:56 »

Hvala obema.

Skrbi me predvsem, če bo potegnil. Načeloma tega res ne dela, samo je tudi on kosmat za ušesi.... Mama ni močna in se bojim, da bi jo potegnil za sabo... Pa tako uživa na sprehodih z njim (tudi on z njo), da ji ne bi rada dala povoda za slabe pasje izkušnje...

LP,

Barbara
Logiran
dasaaisa
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #4 : četrtek, 05.06.2008 : 14:44:14 »

Meni osebno je pa boljši povodec. Pse lažje obvladam, če imam na kratkem povodcu.

Odvisno od posameznika. In od navade.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #5 : četrtek, 05.06.2008 : 15:22:31 »

Moje izkušnje s flexijem so dobre. Naš ZP Oskar je že od malega navajen na flexi in sploh ni problema. Ko rečem sedi oz. počakaj se zmeraj usede in počaka, da pridem do njega.
Navadi psa na flexi, potem pa mislim, da tudi z mamo ne bo problemov, če pes tudi drugače ne vleče in uboga.
lp Teja
Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #6 : četrtek, 05.06.2008 : 15:33:03 »

Ja, načeloma uboga,.... Ampak mene! Ne vem pa, kako se bo obnesel pri mami, ki nima izkušenj in je sploh zelooooooo prijazna in se bojim, da jo bo moj nesramen cucek  Roll Eyes zlahka ovil okrog prsta.

LP,

Barbara
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #7 : četrtek, 05.06.2008 : 15:45:40 »

Moje mnenje je sledeče,

če je kuža poslušen, vejen hoje ob tebi oz. na kakršnem koli povodcu in ubogljiv, potem je flexi super, če pa vsega tega ni, potem je SIGURNO najboljši navaden povodec.

Prevečkrat sem se že soočila s problemom podivjanega kužka na flexsiju in vedno se je zgodilo tako, da je uspel nekako priti do mojega psa in ga napasti, preden je lastnik obvladal tiste metre vrvice. Še težje je če ima kuža moč. Kriv je vedno lastnik (ker ne obvlada flexija, ker nima zdresiranega psa - in takih nas je veliko in z navadnim povodcem se npr. agresiven oz. močan kuža lažje kontrolira) in nikoli kužek oz. flexi.

Npr. mi uporabljamo vedno navaden povodec in če bi imela flexi, ga svoji mami nebi dala, ker vem, da ga kužka z njim nebi imela pod kontrolo.

Lp
Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #8 : petek, 06.06.2008 : 08:41:59 »

Ferry, hvala! Tvoj odgovor je močno vplival na dokončno odločitev. Tai in mama dobita nov povodec - navadnega  Wink! Bo pa ta toliko bolj stylish  Wink!

Hvala vsem za koristne nasvete in mnenja,

LP,

Barbara
Logiran
ŽaTaMu
otrok do 14 let
*
Sporočil: 19


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 29.04.2009 : 08:59:18 »

Živjo!

Tudi jaz imam same pozitivne izkušnje s flexijem... Zanima pa me max. dolžina tega povodca. Zaenkrat se zasledila največ 8 meterskega... Kdo da več? Grin

Hvala in LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #10 : četrtek, 30.04.2009 : 12:29:38 »

Jaz ti predlagam, da psa ti naučiš hodit na Flexiju. Moj je navajen od malega in sam gleda, da gre po isti strani predmetov (dreves, klopic itd.) kot jaz, meni sploh ni treba pazit.

Enako hodi moj Bučko, povsod se zna izognit predmetom, ki so nam na poti, če ga pa slučajno kam zanese, pa mu rečem samo "Okrog", in zaokroži okoli nastavljenega predmeta. Pika pa se še malo zameša vsake toliko časa.  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #11 : četrtek, 30.04.2009 : 12:30:45 »

Živjo!

Tudi jaz imam same pozitivne izkušnje s flexijem... Zanima pa me max. dolžina tega povodca. Zaenkrat se zasledila največ 8 meterskega... Kdo da več? Grin

Hvala in LP

10m imam jaz, oz. moj pes  Grin Wink
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 21.05.2009 : 10:06:44 »

Lep pozdrav!

Kje pa se da dobit 10m? Čez slabe 3 tedne bom ponosna lastnica weimarskega ptičarja pa seveda bo šel v šolo itd., mislim pa, da ne bi bilo slabo imeti tudi flexija za kakšne daljše sprehode tam, kjer pač ne sme biti spuščen.
V mislih sem imela 8m, če pa imajo še kje 10m, pa zveni še bolje Cheesy
hvala
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 21.05.2009 : 10:40:09 »

Za vprasanja "kje" je clanom na voljo rubrika Vodenje in sprehodi.
Prosim za branje:
- pravila na mojpesForumu
- zemljevid

Sicer pa imajo fleksije prav v vsaki trgovini za zivali in ob pricakovanju pasjega mladica ne bi bila slaba ideja sprehoditi se do kaksne in si pogledati, kako izgleda in kaj imajo v njej.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 21.05.2009 : 12:18:34 »

10 ali 8m nima bistvene veze, razlika  v gibanju je minimalna in psu načeloma zadostuje tudi 5m. Saj se premikaš z njim, ane Wink Na splošno pa je flexi res samo za zletanje psa, za na sprehod ga osebno ne maram, sploh na bolj obiskanih mestih ne, ker ni praktičen. Plus vsega se pes na flexu nauči vlečt (če povlečem, pridem dlje  Roll Eyes ) in pogosto ne razlikuje več med flexijem in navadnim povodcem in tako si v bistvu sam kriv da imaš potem problem ko te vleče na povodcu. Zato je flex za po pameti uporabljat.

Najboljša varijanta zame je: z navadnim povodcem na sprehod, z dolgim slednim povodcem pa zlaufat z žogico in trening vaje odpoklica.

Flexi tako uporabljam samo še da ga zlaufam tam, kjer ga ne morem spustiti zaradi okoliščin.
Tko da, 8m je čist dost, vsekakor ti pa toplo priporočam, da vzameš tega na širši trak in ne na vrv Smiley
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines