mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 01:22:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flexi  (Prebrano 24913 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 21.05.2009 : 12:26:06 »

Plus vsega se pes na flexu nauči vlečt (če povlečem, pridem dlje  Roll Eyes ) in pogosto ne razlikuje več med flexijem in navadnim povodcem in tako si v bistvu sam kriv da imaš potem problem ko te vleče na povodcu. Zato je flex za po pameti uporabljat.
Ja tukaj pa le pazite. Naši Missy sploh ni jasno, kaj je to zaena štala, kadar jo pripnem na navaden povodec.
Navajena je bila že od začetka samo fleksija in ne zna preklopit na navaden povodec. Na to, da bi lahko zato imela probleme sploh nisem pomislila.
Zato pa na fleksiju do centimetra natančno ve, do kam se bo raztegnil in se ustavi skoraj istočasno s trenutkom, ko je fleksi izvlečen do konca. Hvala bogu da ni nek vlečni pes po naravi in da je hoja na navadnem povodcu kljub vsemu še znosna....
Skogkatt, kje si se skrivala s temle nasvetom tako dolgo Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : četrtek, 21.05.2009 : 12:29:23 »

Grin se še sama sproti učim Tongue
Kar vztrajaj pri lepi hoji na navadnem povodcu, prej kot slej bo poštekala razliko, tako kot je to moj Smiley
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : četrtek, 21.05.2009 : 12:42:12 »

Meni je pa super flexi, imam 8 in 10 m, in je razlika, sploh pa je razlika med 5m in 8 m, npr. Vsaj zame. Midva se sprehajava skoraj vedno po takih poteh, da ga lahko ima ves čas čisto raztegnjenega, in me prav nič ne vleče. Je pa res, da za po mestih ni ravno priročen, saj moraš ves čas na nekaj pazit (avtomobili, drugi psi, ljudje..., jaoo, meni bi se zmešalo  Roll Eyes), samo midva se tako in tako ne sprehajava po mestu. Če se že morava, potem se, načeloma se pa ne bi šla nikoli namerno sprehajat po mestu.  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #18 : četrtek, 21.05.2009 : 13:03:23 »

..., načeloma se pa ne bi šla nikoli namerno sprehajat po mestu.  Wink

mi pa prav to delamo Grin ampak vsak ima svoje cilje, potrebe, ane Wink
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : četrtek, 21.05.2009 : 13:08:11 »

mi pa prav to delamo Grin ampak vsak ima svoje cilje, potrebe, ane Wink

Točno tako, ljudje smo si različni  Wink Smiley
Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #20 : petek, 22.05.2009 : 09:44:36 »

Ker sem začela tole temo, naj povem, da smo poskusili s flexijem in je super. Tai se je popolnoma navadil in se že sam izogiba dreves, klopcam, .... Tudi z vlečenjem nimamo težav. Res je enkraten, pes je vedno pod kontrolo, pa še precej svobode ima.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #21 : sobota, 23.05.2009 : 15:36:01 »

Hvala Cheesy
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #22 : torek, 02.06.2009 : 14:44:05 »

Jaz jo imam večino na fleksiju, sama pa alba opazi razliko, ko jim dam za kratek sprehod do prijateljice gor ovratnico in imam v roki navaden povodec. Ne vleče. Tudi v kampu, ko smo na morju ima na sebi ovratnico in ko gremo na primer na wc ali zobe umiti, prav nič ne vleče.

Sem opazila, da tudi razlikuje med povodcem za tek in fleksijem.

In ogromna razlika je med 5 in 8 m fleksijem.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #23 : torek, 02.06.2009 : 14:54:22 »



In ogromna razlika je med 5 in 8 m fleksijem.

Največja. Res je ogromna.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #24 : nedelja, 21.03.2010 : 19:08:39 »

kakšne alternative flexiju pa še obstajajo ..poleg navadnega povodca?

mava z Ototom že od vsega začetka flexi pa ga nekako js ne maram ker pelje potem on mene na sprehod ali pa morem bit groba da neha on mene sprehajat
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #25 : nedelja, 21.03.2010 : 19:11:53 »

Če ne zna oz. noče lepo hoditi na povodcu, bi jaz na tvojem mestu fleksi popolnoma črtala, uporabljala samo navaden povodec. Če je fejst vlečna služba bi ti svetovala še halti. Pomaga.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #26 : nedelja, 21.03.2010 : 19:17:03 »

oprsnice proti vlečenju, halti, učenje psa da se ne vleče.. obstajajo pa tud ene posebne vrste oprsnic, ki nekako pomirijo psiho in se pes na vseh področjih "izboljša". na drugem (oranžnem) je debata o tem, kako je nekaterim pomagala tud pri premagovanju raznih strahov
Logiran
Andie
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 11.04.2010 : 19:29:59 »

mene pa zanima, zakaj je bolše za mladiča da se začne na povodcu in ne flexsiju?
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #28 : nedelja, 11.04.2010 : 20:28:18 »

Andi, v bistvu najdeš odgovor na prvi strani te teme Wink
Na kratko, ampak res ful kratko povedano - na povodcu ga boš veliko lažje naučila hoje poleg, hitreje odvadila, da vleče in nasploh imaš psa na povodcu pod boljšim nadzorom. Mladič se mora naučiti, da je vedno v tvoji neposredni bližini in s fleksijem boš to težko dosegla, če nisi domača z njim.
Štartaj torej s povodcem in pusti flexi za kasneje.
Logiran
taxifilip
novinec
*
Sporočil: 16


WWW
« Odgovor #29 : sreda, 11.01.2012 : 06:06:02 »

Pozdravljeni! 

Sem študent industrijskega oblikovanja, in sem trenutno soočen s projektom oblikovanja (novega, boljšega) raztegljivega povodca(flexi).
Ker sam nisem lastnik psa in imam z vodenjem psa zelo malo iskušenj, se obračam na vas. Želim zasnovati karseda dober izdelek za lastnike psov in seveda tudi pse, zato vas prosim če mi lahko pomagate.
Bi mi lahko uporabniki 'flexi' povodcev povedali, kaj vas moti pri že obstoječih povodcih, kaj bi lahko bilo boljše in kaj bi lahko še dodali česar povodec še nima(ne bojte se tudi najbolj 'norih' idej)

Za morebitne odgovore se vam že v naprej iskreno zahvaljujem.

Lep pozdrav

Jure Ponikvar
a.k.a  Taxi Filip
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: Flexi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines