mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:19:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovec ustrelil psičko
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovec ustrelil psičko  (Prebrano 24605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #30 : sobota, 07.06.2008 : 19:03:30 »

trudimo sprehod prirediti na najbolj možen zabavni način.

Jst se tud to matram, pa noče. Pol pa mečem žogce, pa palce pa storže pa včasih na dober dan dvakrat naredi par korakov za njimi, pol jo pa ne zanima več. To ziher zato, da jaz potem izpadem bolj otročja kot ona Tongue Doma se igra, zunaj pa nikakor noče...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #31 : sobota, 07.06.2008 : 19:41:25 »

Ak, kurto, ta tvoj pragozd mora biti pa res totalna divjina, da do tebe še niso prišle ideje o odgovornem lastništvu in določenih pravilih, ki se jih moramo vsi držati. Ali je to le odraz tvoje nezrelosti? Da cepetaš in pi... ko slišiš nekaj, česar nočeš?
Lovec je naredil svinjarijo, ti pa si mu to omogočil s svojo nezrelostjo. Sorry, včasih resnica boli.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #32 : ponedeljek, 09.06.2008 : 05:58:33 »

Na žalost boste videli,da je na kočevskem koncu en kup takšnih ljudi kot je kurto.Še če za psom iztrebek pobereš,te gledajo kot da si z Lune padel.
Kultura do psov je še precej na nizkem nivoju.Obstajajo svetle izjeme,vendar te samo pogojujejo to pravilo.
LP Tjaša
Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #33 : ponedeljek, 09.06.2008 : 08:50:43 »

Hm..... No, še nekaj z moje strani. Pes je po našem pravu stvar. Torej, če je kurto imel svojo psičko spuščeno (sploh v lovišču), je storil prekršek. Lovec pa mu je poškodoval oz. uničil stvar (uničenje tuje stvari pa je kaznivo dejanje). Ker razpravljate, kako psa ni imel pod kontrolo.... Se popolnoma strinjam.... Vendar pravno gledano je to tako (žal!), kot če bi pustili parkiran avto 200 m stran od vas, pa bi ga nekdo uničil.... Potem bi pa razpravljali, da hja, kaj si ga pa pustil izpred oči...
Seveda, se strinjam, pes nima kaj početi 200 m stran od lastnika, ampak očitki, da si je sam kriv.... Poznam primer, ko je lovec streljal na psička, ki je bil od lastnice oddaljen 8 m - privezan na flexiju in to na zelo obljudeni sprehalajni poti. Toliko o nekaterih lovcih.
Kurto, predlagam, da podate prijavo na policiji. Lovec je odškodninsko odgovoren.

Res mi je žal mi je za vašo psičko.

Barbara
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #34 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:08:20 »

Barbara, parkiran avto 200 m stran, ne bi preganjal divjadi. Tako to je.

Meni je tudi iskreno žal za tvojega psa, te razumem, kako ti je. Prijavi lovca!

Srečno. LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #35 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:08:48 »

...za tvojo psičko, pardon.
Logiran
BaraT
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #36 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:28:58 »

Sem pojasnila, da eno je prekršek (pes oz. žival brez nadzora), drugo pa kaznivo dejanje (poškodovanje tuje stvari).

LP,

Barbara
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #37 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:36:03 »

...Pol pa mečem žogce, pa palce pa storže pa včasih na dober dan dvakrat naredi par korakov za njimi, pol jo pa ne zanima več...

Saj tudi nama se ne da prav vedno Wink Takrat sva pač povezana s povodcem ali pa poskrbim zato, da je on konstantno v moji neposrednji bližini, nikakor pa več kot 15m stran od mene. Ni šans.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #38 : ponedeljek, 09.06.2008 : 10:55:26 »

Pa vendar verjetno placas kazen, ce avto parkiras nekje, kjer to ni dovoljeno, in ti ga odpelje pajek, pa ceprav ti ga recimo poskodujejo? Ali v tem primeru "pajek" ne odgovarja za poskodbe?

Sicer pa... naj zaracunajo se vznemirjanje divjadi, saj to je tudi skoda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #39 : ponedeljek, 09.06.2008 : 11:07:00 »

Seveda, se strinjam, pes nima kaj početi 200 m stran od lastnika, ampak očitki, da si je sam kriv.... Poznam primer, ko je lovec streljal na psička, ki je bil od lastnice oddaljen 8 m - privezan na flexiju in to na zelo obljudeni sprehalajni poti. Toliko o nekaterih lovcih.

Saj ni nihče rekel, da je pes 100% varen, če je na štriku. Lahko tudi hodiš s psom na poleg po pločniku pa vaju oba skup zbije avto, pa to ne pomeni, da si bil neodgovoren.
Gre se za to, da mora odgovoren lastnik minimalizirat možnosti, da se kaj zgodi. Če je pes v lovišču spuščen in dirja sem in tja je seveda kriv lovec, ker ga je ustrelil, ampak lastnik pa ne more rečt da je naredil vse, kar je bilo v njegovi moči, da bi kaj takega preprečil.
Na žalost se hude stvari zgodijo povsod, ampak če mi psa 3m od mene ustreli psihično moten lovec ali naju skup zbije avto bom vedela, da je bila pač višja sila, če pa pes podi divjad v lovišču al pa skače po cesti, pa ob nesreči ne morem rečt, da nisem čisto nič soodgovorna.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #40 : ponedeljek, 09.06.2008 : 11:07:56 »

Se pa seveda strinjam, da se lovce prijavlja, ker jemljejo zakon v svoje roke.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #41 : ponedeljek, 09.06.2008 : 11:24:53 »

Kriva sta oba. Lastnik, ker ni imel psa na povodcu kot to zahteva zakon, in lovec, ker je ustrelil psa, kar je zakonsko prepovedano (razen v triglavskem narodnem parku, ce sem prav slisala nekje)..

Moj nasvet..prijavi lovca, ker jih vse prevec pocne to, vendar pricakuj tudi kazen, ker si imel psicko spusceno.

V prihodnje jo imej na povodcu oz pojdi z njo nekam na kaksen travnik, kjer jo imas lahko pod kontrolo tudi ko je spuscena..v skrajnem primeru uporabljaj sledni povodec.

To, da psi na povodcu nimajo nic od sprehoda je mit. Ti moras psa na sprehodu tudi psihicno zmatrati ne samo fizicno. Psihicno zmatran pes bo po sprehodu zaspal kot top za vsaj 2 uri, fizicno zmatran pes pa bo cez kaksne pol ure ze pripravljen na se..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #42 : ponedeljek, 09.06.2008 : 11:50:46 »

Nisem povsem prepričana, da lovec ne sme ustreliti psa, ki hara po lovišču. Na našem koncu so lovci iz ene lovske družine že pred leti sprejeli dogovor, da psov ne bodo streljali, lovci iz druge lovske družine pa ne. In ti drugi pridno "pospravljajo" pse, ki se klatijo po njihovem lovišču. Pa  niti ni gozd ampak njive in travniki z nekaj grmičevja. Tudi kmetu so pospravili psa, čeprav se je "potepal" po lastnem travniku in so dobro vedeli, čigav je. Nihče jim ne more nič. Ker:
1. zelo težko dokažeš, da je psa lovec res ustrelil
 in
2. če uspeš dokazati, da ga je res počil lovec, ima ta vedno na zalogi enega od sledečih izgovorov:
- pes vztrajno goni divjad, lastnik se za opozorila ne zmeni
- pes je lovca napadel, ta se je samo branil
- če vse ostalo odpove, je tu še vedno na voljo večni izgovor: nevarnost stekline

Sama imam pse na sprehodu spuščene. Tudi v lovišču od "tahudih" lovcev. Vendar so vedno pod kontrolo, kar pomeni, da se ne oddaljujejo iz mojega vidnega polja in da ubogajo. Pazim, da ne motijo divjadi, gonijo pa sploh ne, tudi če jim zajec skoči pred nos. In z lovci nimam niti najmanjšega problema.

Menim, da je skrajno nesramno puščati psa v gozdu brez nadzora. Valjda ne boš rekel, da si vedel, kaj dela tvoja psica, če je bila oddaljena 200m. Pa grem stavit, da  je bila še dlje stran.
V tem času, ko ima divjad mladiče, pa je treba biti še posebej pazljiv.

Lovca sicer lahko prijaviš. Bilo bi pa bolje, če bi vzel v roke primerno velik količek in se z njim počil po buči. Bi bilo bolj koristno. Mogoče bi potem, ko bi ugotovil, da si za svojo nesrečo sam kriv, bolj pazil na svojega naslednjega psa.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #43 : ponedeljek, 09.06.2008 : 12:11:37 »

Hm, pa še to nam povej:

-a je bila psička 1. v življenju prosto spuščena v gozdu, ali je bila že kdaj prej?

LP
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #44 : ponedeljek, 09.06.2008 : 16:18:57 »

Meni se zdi neodgovorno imeti psa oddaljenega 200m, četudi si prepričan, da se bo vrnil na ukaz.
Menim pa, da za smrt psa ni kriv lastnik. Kriv bi bil, če bi psa povozil avto naprimer.  Če lovec ni sposoben ločit psa od srne na 200m, nima kaj skakat okoli z strelnim orožjem.
Midva Klaja redno spuščama na določenem travniku, kjer vadimo poslušnost, se podimo za žogo...
Veliko truda sva vložila tudi v to, da se ne oddalji od naju za več kot 15 metrov. (pač začneš hodit rikverc, ko vidiš, da je psu popolnoma vseeno kje se nahajaš...edina temna točka, so presneti fazani  Undecided )
Moji starši so doma v hiši, kjer je v okolici veliko neposeljene narave in tja zelo radi zahajamo.
Ne bom pa nikoli pozabila, ko smo korakali po neki poti, ki je bila obdana z veliko drevesi in sem videla tisto leseno razgledno točko lovcev. Od takrat ni nikoli več oddaljen od naju na več, kot par metrov, pač kolikor dovoljuje povodec.
Takrat bi ga lahko mirne duše ustrelil kakšen slaboviden lovec. Ker prej, ko bi se bila pobrat od šoka, bi verjetno minilo par let.  Sad
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovec ustrelil psičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines