mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:44:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov  (Prebrano 22302 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mišo57
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


« Odgovor #15 : torek, 08.07.2008 : 18:48:53 »

ZALARJEVA

Star pregovur pravi,će mački stopiš na rep zamijavka.Resnica boli.!!!
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #16 : torek, 08.07.2008 : 18:58:45 »

Saj tukaj nihče ne mijavka. Samo ne zmoreš pogledat dlje, kot do svojega nosu.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : torek, 08.07.2008 : 21:21:15 »

Klinc, sem v tem času stopila 2-ma mačkoma na rep - se zgodi ob taki množici. Sta me oba oprasnila. In sem se spotaknila ob eno večjo gmoto, ki je samo začudeno izbuljila, zakaj moram ravno tam mimo hodit.
OT, samo enim ohladitev očitno res ni pomagala. Kisa se, kisa...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #18 : ponedeljek, 03.11.2008 : 17:12:45 »

A na Nizozemskem so bili prepovedani samo pitbulli pa argentinske doge? Res me zanima, saj sem ta vikend preživela na Nizozemskem in sem na vsakem koraku videla pitbulla ali stafforda. Je Nizozemska že umaknilaprepoved ali še bo? teh psov je tam res veliko, vsi privezani, v prakih spuščeni. Mi je bilo pa fajn videti, da imajo psi vstop povsod-tako v trgovine kot tudi v restavracije. Smiley
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 03.11.2008 : 17:49:37 »

ježeš tole temo sem pa šele donc najdla....je prav zanimiva. Še posebej vztrajna uporaba ć-jev namesto č-jev pri nekom. Khm - namerna provokacija mogoče? Wink
Mah jst ne vem, no, pa sori - ampak jst osebno se čist podzavestno bojim "nevarnih" pasem (no al pe ne tko čist podzavestno, glede na to, da je ena od njih vsa spenjena skoraj uspela pripi*dit do moje lubice pasje, pa ne po prijaznga lupčka), hkrati pa prav tako ne morem ugovarjat tistim, ki pišete, da so nevarni lastniki, ne psi sami. Zdaj vidim oz. si upam pošteno priznat (sebi in drugim), da je bil moj pokojni srček zlati, shih-tzu, veliko nevarnejši drugim ljudem kot moja zdajšnja, kar precej večja (čeprav ne tudi težja) mešanka. Ker JAZ nisem znala delat z njim, ne, ker bi bil nevarna pasma že po naravi. Se popolnoma strinjam! Tko da res verjamem, da s(m)o ljudje tisto, kar šteje kle - še zmer pa rajš vidim, da se ne srečam v kakšni ozki uličici (a se mogoče napiše ulićici? Wink) s kšnim od "tistih". Ne me zdej kamenjat, pliiiiz....
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #20 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:13:01 »


 
Resnièno ne razumem vseh tistih ki se tako bolestno zavzemate za te NEVARNE PASME PSOV ,ko pa obstaja niè koliko prijaznih in in predvsem veliko bolj PAMETNIH pasem PSOV.
 
 
a mi lahko našteješ kake PRIJAZNE in pa "Predvsem veliko bolj (humm slovnično stopjnevanje? ) PAMETNE" pasme prosim?
Ker kar se mene tiče, so tile prepovedani pittbuli eni izmed najbolj inteligentnih pasem za razliko od kake druge pasme. In definitivno bolj prijazni od prijaznih kokeršpanjelov, dalmatincev in zlatih prinašalcev s katerimi prijaznostjo imam iz svoji ljubljanskih sprehajalskih dni prelepe spomine. Predvsem pa na njihove prijazne lastnike, ki so mi ves čas zatrjevali da njihov je pa prijazen - preden je popadel mojega mladiča.
no Mišo, RAZSVETLI NAS GLEDE TEH PASEM.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #21 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:30:36 »

Angleški koker španjel (če je seveda rodovniški) ni napadalen. Če pa ti srečaš psa, ki je "kuker(en)španjel" je pa to druga zgodba... Angry Roll Eyes

Psi so taki kot jih človek vzgoji. Vsak nevzgojen pes se bo "vzgojil sam". Na tak ali drugačen način..
Zato so nevzgojeni lastniki in ne psi, saj so oni odgovorni, za svojega psa. Če pa za pse skrbijo tako kot za otroke pa.. Lips Sealed

Kar se pa "nevarnih pasem" tiče...
Nevarni so lastniki in ne psi. Pa mi je prav malo mar če rečete, da sem neumna in, da ljudje niso taki... očitno so. Čene se taki psi ne bi pojavljali. Ljudje, ki niso sposobni imeti psa (beri nimajo časa, ..) potem ga ne rabijo imet!




Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #22 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:32:28 »

Angleški koker španjel (če je seveda rodovniški) ni napadalen. Če pa ti srečaš psa, ki je "kuker(en)španjel" je pa to druga zgodba... Angry Roll Eyes
K temu stavku sem pozabla dodat:
Pravilno šolan/vzgojen/socializiran/.. angleški koker španjel...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #23 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:45:58 »

aha, v enem postu par puhlic: angleški (rodovniški, pardon obvezno) koker ni napadalen, potem pa da so lastniki odgovorni.
Kaj je zdej: a angleški kokri so po naravi nenapadalni neglede na lastnika, ampak če so pa že so pa lastniki krivi?
dej se zberi.
In ne vem kaj ima rodovnik vezeč Ker tu predvsem ciljam na "rodovnik" KZS in fci. Pasemski pes ima rodovnik pa če je al pa če ni registriran PRI ZVEZI.
To je enako kt naši vrli bokseraši ki trdijo kako so bokserji prijazni družinski psi, seveda če so od KZS požegnani, ker ostali so itaq kr neki pa čeprav si dva čistopasemska paril in ne prijavil tem vehemencam legla da ti ga "zacolajo". No in potem na razstavah in okoli vidiš cel kup neuravnovešenih "rodovniških", ki bi poklali vsako bitje na 4nogah- hvala bogu da še niso začeli dvonožcev napadati.
Draga moja, ne sodi pasme po enem samem primerku ki je moda v tvoji lasti al pa ki ga takole mimogrede poznaš. Sploh če poznaš tegobe teh pasem- gluhost in s tem povečana nezupljivost, nesigurnost in posledično napadalnost, nepravilana vzreja nestabilnih psov, epilesije itd. Vi amaterji in "ljubitelji" kar sanjajte svoje sanje. Zato so psi in pasme toliko osovraženi ker vsak ki je enkrat videl psa, misli da je to "full izi". lažje kot naredit šoferski izpit. pajade
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #24 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:51:29 »

aja, pardon: seveda so krivi lastnik, ker bolanega psa ne dajo uspavati, ker je pač zdravstveno nagnjen k popadljivosti, krivi vzreditelji, ker take mladiče ne odstranijo iz legla (ker niti ne prepoznajo znakov niti ne dajo pregledat) in jasno lastniki ki ne znajo vzgojit psa. Govorit o rodovnikih (ki so v resnici registracijski papirji ene same monopolistične mafijaške zveze) je pa mimo
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #25 : ponedeljek, 03.11.2008 : 18:58:52 »

aja, ko so pa že pri kokrih: na srečo poznam dovolj uravnoteženih, da ne sodim po pasi, tudi nekaj ok dalmatincev. in žal nobenega goldna.
res je pa da glede na izjave mišota, lahko zlahka postrežem s statistiko, da je največ ugrizov znotraj 4 sten, ki niso v policijskih analih ampak v "drugih" statistikah, glavni grizači prav kokri in goldni. nikoli ne bom pozabil oddaje ki je prikazovala žrtve teh pasem: majhne, dobesedno skalpirane otroke na nemški televiziji.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #26 : ponedeljek, 03.11.2008 : 19:13:10 »

Se strinjam z zadnjim postom. Kokri so res na slabem gasu kar se napadov/ugrizov tiče. In se zavedam tega.

Potem pa gledaš ozadje in ugotoviš, da so v vsakem primeru ugriza krivi lastniki, ki svojega psa niso ali pravilno vzgojili ali (če so vedeli, da je pes nagnjen k temu, da agresivno reagira) tega preprečili..   Pa ne govorim samo v kokrih ampak na splošno.

Vsekakor bi morali biti lastniki bolj "vestni" kar se vzgoje tiče. Pasjih šol pa je dovolj in če psa pravilno vzgojiš že od mladiča skoraj ne moraš "dobit ven" popadljivega/agresivnega psa..

Psi s "posebnimi potrebami" (beri gluhi,...) pa se tudi dajo izšolat. Samo v pravilno šolo se je treba vključit. Pa seveda veliko potrpežljivosti, pa tudi nekaj znanja.
V pasji šoli smo imeli psičko ki je bila skoraj (?) gluha. In so se pač prešolali v društvo, kjer učijo take pse.

...

Zdaj pa nebi več smetila teme..



Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #27 : ponedeljek, 03.11.2008 : 19:38:32 »

Kako pa so prišli do  skalpiranih orok, naskrivaj zaprtih med štiri stene?
Ma dajte, folk, bulšit,  enkrat bulli, drugič kokri in zlatkoti - a bi kdo vklopil še drugo sivo celico, če še ni odmrla
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #28 : ponedeljek, 03.11.2008 : 20:11:04 »

in žal nobenega goldna.
Ker ne poznaš mojega Timija. Wink
Skuliran, ima rad otroke, mačke, pse, psice, mladiče,.... V 11 letih se še ni stepel.
Zakaj? Genetika, vzgoja, sreča? Ne vem. Vem pa, da se obnaša točno tako, kot da so v standardu pisali njegov opis. Cheesy

P.S. Če ne verjameš, vrašaj vse, ki so ga srečali na mojpes-ovem pikniku letos. Smiley

Lp, 5ra
Logiran
rottweil
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 03.11.2008 : 21:18:55 »

Altervita,,ti nimaš blage veze o psih al kaj?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: Nizozemska bo umaknila prepoved pitbullov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines