mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 02.06.2024 : 20:38:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 203117 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #105 : ponedeljek, 07.03.2005 : 10:51:40 »

No, mi (ok, priznam, jaz sram) smo se vedno bolni. In Bina je se vedno prikrajsana za svoje sprehode Angry Ceprav jo malo mami vozi ven. Ampak to ni tisto divjanje, kot ga ima z mano. Ravno zdele mi drnjoha zraven mene Grin Grin In prebavlja zajtrk Grin

Jaz pa Bino sprehajam vsak dan. No, vcasih se zgodi, da imam kaksen dan bolj lenobni in takrat ne greve na sprehod, ampak drugace ima pa kar vsak dan dobro uro sprehoda. To je priblizno 4 km. No, ona bi imela se vec sprehoda, ce bi ji jaz to omogocala Roll Eyes Tongue

Sedaj komaj čakam, da sneg skopni, da bove lahko začele spet sledenje trenirat. Ze kar malo pogresam pasjo šolo Shocked Roll Eyes

Mladički bodo Wink Upam, no Tongue Jaz predvidevam njeno gonitev proti koncu marca Wink

Lp Jana
Logiran
dg
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 178


« Odgovor #106 : ponedeljek, 07.03.2005 : 13:19:53 »

LP! Jana in Bina,

Upam da vama bo uspelo z paritvijo!
Če si še bolana se hitro pozdravi, navkljub vremenu ki že močno preseda!!!

Pri nas je bilo v zadnjih časih velik sprememb. Zlato prinašalko smo po 10 dneh vrnili nazaj lastniku (1 leto stara). Njen lovski nagon je bil preveč problematičen (kokoši,motorji) pa še doga ni več zdržala tempa za igranjem. To je bilo pred mesecem dni. Največji problem pa seje pojavil med bernardinko Loro in prinašalko Avo. Včasih igra je sedaj postal pretep. lora je pač prestara za te finte.

Že od otroštve sem imel željo po treh psih: bernardinec, nemška doga in mastiff. Zdaj pa imamo doma vse tri, in to celo naenkrat. Čez vikend smo se odpravili na pot in kupili psičko Bello (mastiffka).  Lora se z njo dobro razume. In upam da tako tudi ostane.

Slikice pa na temi mangleški mastif.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #107 : torek, 08.03.2005 : 16:31:13 »

BINA SE GONI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LP Jana
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #108 : torek, 08.03.2005 : 16:39:28 »

Opalaaaa, kam odhajate parit?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #109 : torek, 08.03.2005 : 16:41:55 »

Andi, v Francijo Wink

Moram pa priznat, da me je malo prehitela, ker sem bila psihično pripravljena, da se mi bo gonila šele konec marca. Sedaj ravno kličem naokrog, da se mi psica goni. In zato tudi odjavljam Cacib Zagreb.

Lp jana
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #110 : torek, 08.03.2005 : 16:56:08 »

Jana, upam da se vam vsem izteče v najlepšem redu. In seveda da se ti najprej pozdraviš! Potem bo vse lažje! Srečno!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #111 : sreda, 09.03.2005 : 15:11:09 »

NO dosti sreče pri paritvi:)
Verjamam da ti bo ratalo - da bo Bini ratalo:) - in boste imeli doma cel kup malih bernardinčkov:)
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #112 : sreda, 09.03.2005 : 17:28:50 »

Vsem najlepša hvala za lepe želje Kiss Verjamem, da bo vse potekalo gladko, ker bo zraven Binin vzreditelj in mu zaupam.

Botticelli, a bos prišla pogledat male kepice Wink Grin

Sem pa še vedno šokirana. Še kar ne dojamem, da se sedaj dogaja to, na kar sem čakala skoraj 2 leti.

Lp jana
Logiran
SKYWALKER
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 727


« Odgovor #113 : sreda, 09.03.2005 : 17:47:36 »

binanajprej iskrene čestitke! Grin

Me pa zanima,kakšen je izbranec,kratkodlak ali dolgodlak,oz.ali lahko sploh pariš enega z drugim in če,kakšne mladičke pričakuješ?

Pa še nekaj-prodaja mladičkov?
Verjetno boš mladičke prodajala izven meja naše domovine,ker imam občutek,da je pri nas zelo malo interesentov za te sicer res čudovite pse?

Razen če bo kvaliteta staršev prepričala morebitne bodoče lastnike. Wink

LP Zoran
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #114 : sreda, 09.03.2005 : 19:31:58 »

SKYWALKER,

živjo med velikani Grin Grin Wink

Binin izbranec bo dolgodlaki. To pa zato, ker je pri nas več zanimanja za dolgodlake kot za kratkodlake.

Pri nas se lahko parijo med seboj. V tem primeru so mladički ali kratko- ali dolgodlaki. Vidi se pri približno treh tednih. Tudi drugod po Evropi večinoma dovolijo mešano parjenje. Oz. vzreditelji celo spodbujajo, da ne postane preveč razlik med obema pasmama (čeprav se na razstavah ločeno ocenjujejo). Recimo v Belgiji jim pa klub prepoveduje tako mešano parjenje. In kolikor sem seznanjena, vzreditelji niso zadovoljnji s tem.

Prodaja mladičev? Uf, bomo videli, kako bo v resnici. Ampak zaenkrat imam že veliko resnih kandidatov za mladičke. V tujino niti ne grejo (razen enega samčka), ker je v tujini dovolj vzrediteljev.

Sem pa tudi jaz bila skeptična glede prodaje. Ampak zadnje čase nisem več. Sem kar optimist  Wink

Še zanimivost: zadnje rodovniško leglo bernardincev je bilo avgusta 1999 Shocked

LP Jana
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #115 : sreda, 09.03.2005 : 19:58:41 »

Bina samo brez panik. Tvoja je vsaj sprehitela pol meseca, moja je lani 4 mesece potegnila Wink
Uspešno paritev.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #116 : sreda, 09.03.2005 : 22:11:36 »

Tudi jaz želim uspešno paritev  Wink Zgleda, da res ne bo nič z blue merle bernardinčki  Wink Grin

lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #117 : sreda, 09.03.2005 : 22:20:24 »

Zgleda, da res ne bo nič z blue merle bernardinčki  

 Grin Grin Grin  Uspesno parjenje in kratko pot se od mene.  Wink
m.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #118 : četrtek, 10.03.2005 : 01:52:20 »

Bina in Bina Wink, srecno pot.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #119 : četrtek, 10.03.2005 : 10:11:04 »

Simi, saj ravno zato, ker me je prehitela za 14 dni, sem še vedno v šoku (čeprav danes je mnogo bolje). Jaz sem pa lepo rekla: hja, ona bi morala gonit konec marca, ampak bo ziher kaj zavlekla, tako kot od Simi psica ali pa od Retrieverka. No, pa me je prehitela.

nadja, ampak ti bi pa na vsak način rada blue merle bernardinčke  Angry Grin Wink Nič ne bo Tongue Tongue Tongue Imam tudi možnost za aljaške bernardince (je samec še bližje kot blue merle) Tongue Grin Grin Grin Grin Grin

V soboto grem delat prvič progesteronski test, v ponedeljek drugič, za naprej bomo pa videli. Ampak verjetno odpeketave v četrtek ali petek.

LP Jana

P.s. Hvala vsem za lepe želje  Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines