mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 12:54:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Težave z obiski
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težave z obiski  (Prebrano 13526 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #15 : ponedeljek, 16.06.2008 : 18:55:39 »

jaz vderjamem da Naya noče nikomur nič žalega samo, kaj ko ti ljudje ne znajo pravilno odreagirati v stiku s psom, otrokova reakcija je ponavadi taka,  da začne brcati psa in vreščati prav histerično, naš pes pa potem še raje dreza v otroka in začne teči ali pa okoli otroka gobček moliti, kako naj v takem primeru reagiram?
jaz niti ljudem ne uspem dopovedati da so njihove reakcije zmotne, medtem ko oni okrivijo mene da ne znam umiriti psa....

to mi dela težave Undecided
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #16 : ponedeljek, 16.06.2008 : 19:46:48 »

yo in lovethor,
ali sta morda ze ugotovili kaj bi lahko bil vzrok taksnemu obnasanju? Mislim, da je to bistvenega pomena preden se zacne z raznimi vzgojnimi prijemi.

lexy,
priznam, da je moja strpnost do taksnih histerikov zelo na psu  Grin in ze dolgo nisem vec tolerantna do njih. Zato naj lepo prosim svetuje nekdo drug  Wink ker bi moj nasvet lahko zanetil hud druzinski prepir.
Zadnji tak obisk pri nas doma se je zakljucil tako, da je malo dvonozno vrescalo zahtevalo od svoje vrle matere, da gresta domov, ker je... prestrasena in uzaljena. Pa ne zaradi psa, ampak mene, ker nisem dovolila, da bi to vrescalo brcalo mojega psa.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #17 : ponedeljek, 16.06.2008 : 20:09:49 »

yo in lovethor,
ali sta morda ze ugotovili kaj bi lahko bil vzrok taksnemu obnasanju? Mislim, da je to bistvenega pomena preden se zacne z raznimi vzgojnimi prijemi.

Ne vem, kaj je temu vzrok. Psa sem dobila zelo bolnega in "na nek način zlorabljenege" pri cca 4 tednih.
Socializacija, habitualizacija ipd. kot pri vseh ostalih, ki so (ali so bili) bp.
Ne prenese nikogar tujega (razen moje hčere, mene in partnerja) v stanovanju.
Zunaj odreagira agresivno, če se mu/nam kdo skuša približat oz. it "preblizu mimo".
Smo ga dali kastrirat - cel show, morali predčasno ponj.
Ga je obiskala "pasja behavioristka", v 2-eh urah na nevtralnem terenu ni z njo navezal niti vizualnega stika, zato sem prekinila s tem.
Prišla ena od forumašic - navdušen - šlo brez renčanja, brez groženj ipd., kasneje je šel z njo tudi na dolg potep po Lj.
Pri drugi od forumašic je na polno naskočil njeno gonečo psico, čeprav je bil takrat že več kot leto dni kastriran (je bil zmešan še cca 1 mesec po tem).
Mene se ne sme nihče dotaknit, tamale prav tako ne - niti partner, na katerega je sicer nor (če se nama samo približa, pes vrešči, tuli, renči, laja - spušča horunske krike).
Če kdo vstopi v stanovanje, se mu pa utrga, dobesedno.
Malo OT mogoče, ampak kako postopat s takim psom?
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #18 : torek, 17.06.2008 : 08:38:55 »

Yo, ti imaš pa to še bolj zapleteno kot jaz, kaj pa če bi obiskovala šolo pri Xeni v KD Krim LJ?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : torek, 17.06.2008 : 09:06:41 »

Yo, ti imaš pa to še bolj zapleteno kot jaz, kaj pa če bi obiskovala šolo pri Xeni v KD Krim LJ?

Sem obiskovala z drugimi psi šolo pri Katarini, samo tole nima veze s poslušnostjo. Pes meni krasno dela. Tega, kako se obnaša, ko se meni ali hčerki kdo približa v stanovanju, pa na poligonu ne bomo rešili.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #20 : torek, 17.06.2008 : 09:51:24 »

Kaj pa kak pasji psiholog *******
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #21 : torek, 17.06.2008 : 10:10:31 »

Smo poskusili (napisala zgoraj).
Je pač moten.
To je malo OT, upam, da ima kdo pač kakšno idejo, ki je še nismo preiskusili).
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #22 : torek, 17.06.2008 : 10:14:15 »

Lexy,
prosim brez reklame in telefonskih stevilk

Yo,
koliko je star pes in koliko casa ga imas?
Ce sem prav razumela ga imas od njegovega 4 tedna starosti?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #23 : torek, 17.06.2008 : 10:57:10 »

Yo,
koliko je star pes in koliko casa ga imas?
Ce sem prav razumela ga imas od njegovega 4 tedna starosti?

Pes je star cca 2 leti. Imam ga od njegovega cca 4. ali 5. tedna starosti.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #24 : torek, 17.06.2008 : 12:31:14 »

Nisem imela namena delati reklame Sad samo mislila se, če ji morda lahko ona pomaga ni pa nujno Wink da ji bo sploh lahko Sabina pomagala.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #25 : torek, 17.06.2008 : 21:47:26 »

yo in lovethor,
ali sta morda ze ugotovili kaj bi lahko bil vzrok taksnemu obnasanju? Mislim, da je to bistvenega pomena preden se zacne z raznimi vzgojnimi prijemi.

Jaz mislim, da je pri nas problem strah, panika - kdo je prišel, kaj mi bo naredil - ker se potem kar hitro umiri: če se hočejo igrat z njim, teži, sicer gre spat. Prijatelji, ki pridejo večkrat in niti ne pozvonijo, so ga nekajkrat dobesedno vrgli iz postelje - paničen in razkurjen (z grebenom) je letel proti vratom, ampak ko osebo spozna, se začne veselit. Sem se pa zdaj zavedla/spomnila, da smo imeli včasih veliko hujše težave in je od stresa zaradi obiskov celo driskal in bruhal, tako da smo kar lepo napredovali Smiley Imamo pa (tako kot Yo) tudi zunaj podobne težave z 'neznanimi približajočimi se osebami' Smiley (zelo grdo reagira), samo s to razliko, da je naš podkupljiv z igro (frizbi, žogica) in naveže stik, ki je njemu v korist, božat pa se pusti šele po nekaj 'zmenkih' Tongue Prej ni šans, tudi zarenči, če se ne more umaknit. Do znancev je popolnoma kul in sproščen, ubogljiv, vodljiv ... ampak dooooolgo traja, preden nekdo postane njegov znanec. In redko kdo si po prvem srečanju z njim to želi postati Undecided Je pa to že precej off topic, zato se opravičujem.
 
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #26 : četrtek, 19.06.2008 : 06:01:19 »

No to je super da počasi napredujete, obstajajo tudi t.i. miritvene tehnike, kako psa umiriti in ga pripraviti na nov dogodek ali kaj novega nepričakovanega...ziher pa piše v kaki knjigi na temo pasje psihologije.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Težave z obiski
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines