mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:26:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Kako navaditi starejšega kužka na kopanje
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako navaditi starejšega kužka na kopanje  (Prebrano 11441 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« : sreda, 18.06.2008 : 10:55:24 »

načeloma sicer mojega kosmatinčka (je mešanček s koker španjelom) vozim kar v salon, da ga postrižejo na par mesecev, ampak vmes ga je pa potrebno tudi doma kdaj skopati.

In sicer je dobesedno kot polit cucek in samo rep med noge in čaka, da bo konec.
Tokrat mi je pa pobegnil iz kopalnice, ko je videl, kaj ga čaka  Grin
Pa ušel na svoj prostor in se ni niti premaknil več.
Še renčat je začel, tako da sem ga pustila pri miru.


Kaj naj naredim v teh primerih? Help! Smiley
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #1 : sreda, 18.06.2008 : 10:55:47 »

Aja, star je pa 4 leta Smiley in nabrian kot sto vragov Smiley
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #2 : sreda, 18.06.2008 : 11:07:23 »

Kaj naj naredim v teh primerih? Help! Smiley
Zapri vrata od kopalnice... In reči fantu/bratu/očetu nej ti drži psa med kopanjem...  Tongue
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #3 : sreda, 18.06.2008 : 11:10:30 »

no jaz imam angleško koker španjelko in se ravno tako ne mara kopat.
Vedno stoji užaljena notri v kadi in se ne premakne. Tudi godrnja in cvili tudi če pobegne jo postavim nazaj in nadaljujem.
Vedno moreš ustrajat, ker nekateri se enostavno ne marajo kopat in jih neboš prepričal da se bodo z veseljem skopali. Pač ustrajaš pa naj se ti še tako smili Smiley Sliši se kruto pa ni, ker običajno niti priboljški ne zaležejo.
Pa kopanje je še kar uredu napram fenanju.. Roll Eyes

Aja pa če je mešanec s kokrom potem je vseeno tako majhen (?) da ga kar neseš v kopalnico.
Nesme renčat nate!! Tega mu nesmeš pustit!!

upam da ti vsaj malo pomaga

lp Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #4 : sreda, 18.06.2008 : 11:26:42 »

Tudi mojadva psa se ne marata kopat v banji. Jaz vedno dam psa v naročje že pred kopalnico in ga potem nesem v banjo in skopam. Oba sta navajena, da pridno čakata v banji, da je konec in jih zbrišem. Če bi se oddaljila stran od banje pa bi oba izkoristila priložnost in skočila ven  Smiley.
To kar ti je pa pes želel pokazat z renčanjem, to je pa uveljavljanje njegove volje. On se ima za šefa in ti je s tem pokazal, da ima dosti teženja in mu daj mir, s tem ko si se ti umaknila, si mu še dvignila samozavest. Je pa odvisno, če se mu upaš postaviti po robu, ker se lahko konča z ugrizom.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 18.06.2008 : 11:38:37 »

Ko bo fino padal dež, ga pelji na sprehod  Cheesy Moj se je tako lepo opral  Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : sreda, 18.06.2008 : 12:27:09 »

Ko bo fino padal dež, ga pelji na sprehod  Cheesy Moj se je tako lepo opral  Grin

Branka, potem ima pa te dni kr dosti tuširanja Smiley 

Če bi imela jaz psa, ki bi renčal name in bi me bilo strah pred ugrizom, bi mu vsekakor nadela tisti platnen nagobčnik, ko bi se kopala. In potem počasi prevzgojit, druge ni. Varno bi bilo in po mojem bi s časom dojel, da mi ne bo nič hudega. če pa ne, ga pa pač tako kopaš. Rešitve so vedno. Samo naj jih je treba. Poslušat psa in predvidet njegovo vedenje. Vse se da Smiley
Pa še nekaj. Kar se nam zdi smešno je morda kužku neprijetno. In če zbeži in se potem tako obnaša smo mi tisti, ki mu to preprečimo in damo vedet, da je to vedenje nezaželjeno.
Roki zelo rad plava. Ampak v bano mu je pa hudo na začetku. In enkrat je tudi poskusil malo svoje uveljavljat. Ampak mu je kr hitro ratalo jasno, da me to sploh ne gane in od takrat naprej je sodeloval. Seveda pa če se ukaže priložnost tudi pobegne iz bane. To je pa na nas da preprečimo. Ker kuža je še pod večji stresom, če pobegne in mora nazaj, kot pa če je v bani od začetka do konca. Smiley

Upam, da bo šlo s kopanjem...malo vztrajnosti in pravi pristop Wink
 
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #7 : sreda, 18.06.2008 : 12:44:44 »

ha ha Smiley

Saj načeloma ni problema!
Tako kot si rekla nezzek - ko je enkrat notri, je pri miru kot cucek.. rine se sicer ob rob banje, hujših problemov pa ni.
Pa potem ko se finirava se nekaj pritožuje, tišči glavo povsod, kjer ni treba, ampak nama kar rata Smiley haha


Ampak tokrat je pa začel renčat in dobil tak.. spooky.. pogled. Res no, nisem si ga upala niti prijet in gremo!  Shocked
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #8 : sreda, 18.06.2008 : 12:59:32 »

no meni se je enkrat zgodilo (med sprehodom) da mi je stekla v gnojnico Lips Sealed fuuuj tok je smrdela da je šla direkt v banjo.
Samo je pa takrat čist vedela da je sama kriva ker je nebi kopala če nebi šla tja noter, tako da je bila čist pridkana v banji  Grin

aja Mashika koliko je pa velik ta tvoj kuža?? Huh
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #9 : sreda, 18.06.2008 : 15:49:38 »

V taki situaciji, ko se ti postavi po robu moraš reagirat, da mu nikoli več ne pride na misel.
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #10 : četrtek, 19.06.2008 : 15:03:55 »

mama je bila kokeršpanjelka.. ata pa že sam po sebi zmešan Smiley Aiko je tako ene 10cm večji od kokeršpanjela, ima tačke kot nemški ovčar (ko je postrižen, sicer je bolj medvedku podoben Cheesy)

bom dala v avatar, samo da malo še raziščem, kako to naredit Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #11 : četrtek, 19.06.2008 : 15:21:00 »

mashika, za avatar potrebuješ paket midi Wink Več: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1484.0.html
Logiran

the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #12 : četrtek, 19.06.2008 : 16:11:46 »

Rešitve ste nekako našle, jaz pa ne morem mimo tega, da komentiram naslov teme.
Kako navaditi starejšega kužka na kopanje? Pes, star 4 leta, ni star pes Wink
Tole le mimogrede in brez zamere...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #13 : petek, 20.06.2008 : 07:49:17 »

Branka, potem ima pa te dni kr dosti tuširanja Smiley 

 

Točno tako. Itak rad po dežju nori, pa se še lepo umije, potem ga pa jaz še razčesem, pa je kot cuker  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : petek, 20.06.2008 : 07:50:29 »

Rešitve ste nekako našle, jaz pa ne morem mimo tega, da komentiram naslov teme.
Kako navaditi starejšega kužka na kopanje? Pes, star 4 leta, ni star pes Wink
Tole le mimogrede in brez zamere...

Hehe, saj je napisala starejšega ne starega. 4 leta star pes je odrasel, in spada med starejše pse, ki se jih malo težje na nekaj navadi, kot mladiče.  Wink
Logiran
Mashika
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #15 : petek, 18.07.2008 : 12:50:17 »

No, tako kot je branka že napsiala. Starejši v smislu, da ni mladiček Smiley

Moj kuža je tak navihanec drugače, da je vse prej kot  star. Pravzaprav, ko ga kdorkoli vidi, misli, da je še maldiček, star tam okoli 10 mesecev Cheesy

Skratka, sva rešila - takoj naslednji teden sva šla k frizerju, tako da je zdaj spet lepo lep!
Pa sedaj ga odnesem v banjo in tam je priden kot miška! Smiley


Tisti primer prej je bil, ko sem ga hotela v tuš kabino spravit Smiley


Skratka, smo rešili zadevico Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #16 : sobota, 19.07.2008 : 10:21:04 »

no zadovoljna da vam je uspelo!!! Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Kako navaditi starejšega kužka na kopanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines