mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:10:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pes terapevt in otrok s posebnimi potrebami
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes terapevt in otrok s posebnimi potrebami  (Prebrano 4793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« : nedelja, 22.06.2008 : 20:29:05 »

Zanima me, ali se izvajajo terapije s psi v SV Sloveniji?

Punčka (moja krščenka Smiley ) je stara 9 let in se je rodila s srčno napako. Prestala je že tri operacije - posledično ima slabo razvito mišično maso. V zadnjem letu pa so se začeli kazati tudi znaki cerebralne paralize.
Hodi na terapijo s konji, v jeseni grejo na terapijo z delfini, poizkusili pa bi tudi s terapijo s psi.

Ima kdo mogoče kakšne izkušnje, informacije v zvezi s tem? Bi bile dobrodošle.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 22.06.2008 : 20:57:36 »

Na tem območju sta zelo aktivna dva psa od "Ambasadorjev nasmeha" Smiley V eni temi malo nižje najdeš nekaj več informacij. Na seminarju pred kratkim so predstavili kako izgleda njihovo delo in da je vedno več povpraševanja, a premalo izšolanega kadra. Neka vmesna pot so tudi primerno izšolani in socializirani psi, ki skupaj s svojim vodnikom in obvezno s pomočjo delovne ali fizijo-terapevtke izvajajo podopdno terapijo s pomočjo psa. Kot registrirano društvo so tu še "Tačke pomagačke" , mogoče ti bo kateri od teh znal svetovati. Potem se pa vsaj po mojih informacijah že neha, vem pa da nas je precej, ki se mislimo v tej smeri izobražvati Wink Tako je nekaj več gibanja na področju "aktivnosti s psi", gre za vodnike s primerno izšolanimi in socializiranimi psi, ki polepšajo vsakdan v kakšni ustanovi z njihovimi obiski. Ni ravno terapija, a terapevtski učinek seveda ni izključen.

Upam, da sem ti lahko malo pomagala. Vsekakor bi bilo za poskusiti, moje izkušnje iz vidika svojih obiskov s psom, so več kot odlične Smiley Pozdrav!
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #2 : nedelja, 22.06.2008 : 21:01:38 »

Tudi midva z Minijem sva pridna. Nekaj sem napisala tudi tule. Če te pa še kaj konkretno zanima, pa vprašaj. Rade volje tako ali drugače pomagam. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3 : nedelja, 22.06.2008 : 21:47:58 »

Hvala obema za informavije, jih bom posredovala.
(Verjetno se bo še pojavlilo kako vprašanje.)
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  šolanje  |  Psi terapevti in pomočniki (Moderator: Agnes)  |  Tema: Pes terapevt in otrok s posebnimi potrebami
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines